Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Elektronické účetnictví Accace sníží náklady na agendu o tři čtvrtiny

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Elektronizaci účetnictví se spousta firem brání ze strachu z vysokých jednorázových nákladů. Návratnost investice je však rychlá a v delším období přináší elektronické účetnictví značné výhody. Minimalizuje se práce spojená s pořízením dokladů do účetnictví, protože podstatnou část činností na sebe převezme počítač.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Elektronické účetnictví Accace: Snížení nákladů na agendu až o tři čtvrtiny | foto: Accace

Většina transakcí je účtována formou EDI (elektronické datové výměny). Nespornou výhodou je skutečnost, že díky de facto on-line pořizování účetních dat i menší firmy mají kdykoliv po ruce dostupné finanční výsledky a mohou díky tomu korigovat směr svého podnikání.

Elektronické účetnictví je propojené i s ostatními systémy ve firmě (ERP, CRM, web), což se může projevit úsporami v logistice, expedici, nákupu, skladování nebo výrobním procesu. Elektronizace účetnictví tedy nepřináší přímé úspory jen ze samotné účetní agendy, ale i v rámci synergií z dalších firemních činností.

"Finální úspory, které přinese elektronické účetnictví, se nedají předem přesně vyčíslit, ale podle zkušeností klientů mohou interní procesy zefektivnit tak, že sníží náklady spojené se zajištěním vedení účetnictví už v prvním roce na polovinu. Návratnost počáteční investice je tedy velmi rychlá pohybuje se kolem dvou let," říká Jana Vasilenková, manažerka společnosti Accace, která elektronizaci účetnictví u svých klientů úspěšně zavádí již řadu let.

Nechte starosti s účetnictvím na jiných

Nechte starosti s účetnictvím na jiných

Stále více firem v době hospodářské krize, kdy hledají úspory a seškrtávají náklady, objevila kouzlo outsourcingu účetnictví. Je to pro ně nejen jednodušší (řadu starostí přesunou na externí firmu), ale především levnější.

"To, co v řadě firem dělá účetní oddělení o deseti lidech, specializované účetní firmy zvládnou po zavedení elektronického oběhu dat ve dvou, což se samozřejmě odrazí v nákladech," podotýká Jana Vasilenková z Accace. Účetní firmy, jako je právě Accace, pomohou najít slabá místa v účetních procesech, optimalizují procesy oběhu dokumentů a dat.

"Ve většině případů odhalíme v účetnictví kostlivce a zbavíme klienty roky starých restů, které by jinak mohly způsobit často i vážné problémy," podotýká zástupkyně společnosti Accace, která se specializuje na elektronické účetnictví.

Pohled externisty nepodléhá zažitým zvykům, které existují ve firmách a jsou považovány za běžné, přitom nejsou úplně v souladu s tím, co vyžadují předpisy. V neposlední řadě je u outsourcingu účetnictví důležité, že firmy, které se na tuto oblast specializují, dokážou na základě svých zkušeností najít a zavést ty nejvhodnější elektronické systémy sledující toky ve firmě i mimo ni.

"Vnitropodnikových systémů je celá řada a každý se hodí na trochu jiný typ firmy. Pro výběr vhodného systému podporujícího elektronické účetnictví jsou cenné i naše praktické zkušenosti," konstatuje Jana Vasilenková.

Dalším přínosem externí firmy v okamžiku zavedení elektronizace účetnictví je například i schopnost vyjednat nové standardy komunikace s dodavateli a zákazníky.

Elektronické účetnictví je řešením pro firmy s více než 15 000 doklady ročně

Externí účetní firmy přinášejí řadu dalších nesporných výhod, mezi něž patří dohled nad celým procesem zpracování účetnictví a daní, zefektivnění souvisejících procesů, zavedení elektronického archivu dokladů a další.

Elektronické účetnictví se hodí zejména pro firmy, které zpracovávají větší objemy účetních dokladů. Pomyslná hranice, od níž "se to už vyplatí", je 15 000 tisíc dokladů ročně. Profit benefity však mohou čerpat i menší společnosti v podobě lepší dohledatelnosti dat nebo nižších nákladů na skladování starých účtů.

V tuzemsku přitom panuje mýtus, že elektronické účetnictví může existovat leda na filmovém plátně, protože na ně není připravena naše legislativa. „Není to tak úplně pravda, legislativa jeho zavedení nebrání.

Pokud je společnost připravena na EDI komunikaci po technické stránce, finanční úřad rozhodně žádnou bariérou není. EDI formát je v souladu s legislativou ČR formátem, kdy je zachována autenticita (doklad byl opravdu vystaven tím, kdo je podepsán) a integrita (nebyl při doručování zfalšován),“ tvrdí Jana Vasilenková.

Nebraňte se úsporám

Nebraňte se úsporám

Klišé v podobě reklamního sloganu jedné z energetických firem se dá použít i pro elektronické účetnictví. Stačí překonat první bariéru v myšlení a úspory se začnou projevovat. Už v prvním roce lze ušetřit dvacet až padesát procent, ve druhém se náklady na pořízení účetních dat sníží až o osmdesát procent. To může být především pro velké firmy docela dobrým počinem při zefektivňování firemních procesů. Zvláště v období hospodářské krize se hodí každá koruna.

Accace - krok do známa

logo Accace

Společnost Accace je na trhu pět let, za tu dobu však vyrostla ve svém oboru v nejdynamičtěji se rozvíjející společnost na trzích střední a východní Evropy. V desítce zemí, ve kterých původně česká firma zakořenila, má 250 zaměstnanců a důvěru do ní vkládají velké společnosti, jako je Shell, Allianz nebo IBM, ale i desítky těch menších.

Nejsilnější zbraní Accace, kterou poráží většinu konkurence, je právě velmi pokročilé propojení účetních a daňových procesů se SW řešením. Klíčovými službami, jež Accace poskytuje svým klientům, jsou outsourcing účetnictví a reportingu, outsourcing mezd, daňové poradenství, poradenství v oblasti IT řešení, eSolutions, implementace ERP systémů (především MS Dynamic NAV), konzultace v oblasti pracovního práva a také zakládání společností, změny v registrech, imigrační služby a další servis pro firmy.

Autor:

Nejčtenější

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Šperkařský dům PANDORA letos na podzim představuje hned dvě nové kolekce šperků s názvy Zrnka života a Královské...

Další z rubriky

Budoucnost je v udržitelném zemědělství

Budoucnost je v udržitelném zemědělství

Za 30 let bude 40 % světové populace trpět nedostatkem vody, jedna třetina na světě produkovaných potravin se k...

Přínos business inteligence řešení vám pomohou zvýšit externí data

Přínos business inteligence řešení vám pomohou zvýšit externí data

Vložte do rukou svých B2B obchodníků účinnou zbraň! Je čas vidět svůj business z větší perspektivy, přes externí data....

Státní hypotéky byly i po týdnu k mání. Mladí lidé o ně nemají zájem

Státní hypotéky byly i po týdnu k mání. Mladí lidé o ně nemají zájem.

O státní hypotéky nebyl takový zájem, se kterým se počítalo. Před prvním dnem podání žádostí se někteří nezdráhali...

Najdete na iDNES.cz