Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Elektřina za loňské nízké ceny. To nabízí Bohemia Energy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Společnost Bohemia Energy chce podpořit další oživení na trhu s dodávkami energií tím, že novým zákazníkům nabízí elektřinu za ceny, které odpovídají loňskému roku. Elektřina bude tedy levnější o 4 až 10 % než u největších konkurentů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Elektřina za loňské nízké ceny. To nabízí Bohemia Energy | foto: Bohemia Energy

Už jsme si téměř zvykli, že přelom roku není jen dobou oslav a novoročních předsevzetí, ale také tradičně momentem, kdy se mění (rozuměj, zvyšují) ceny energií. Výjimkou nebyl ani letošek. Elektřina podražila oproti roku 2011 v průměru o 5 až 6 procent.

Pro průměrnou domácnost to znamená nárůst nákladů o zhruba 3500 korun ročně. "Částečně je za tím růst cen energií na komoditních trzích, částečně pak zvýšení platby na podporu výkupu elektřiny z obnovitelných zdrojů," říká vysvětluje jednatel společnosti Bohemia Energy Jiří Písařík.

"Ze zkušenosti přitom víme, že úspora v řádu stovek nebo jednotek tisíc korun už je pro průměrnou rodinu dostatečnou motivací k tomu, aby změnila dodavatele energií," upřesňuje Písařík.

Růst cen řeší zákazníci změnou dodavatele

Zdražení energií na přelomu roku, tedy v sezoně, kdy se svítí a topí víc, je pro řadu domácností i firem impulsem k tomu, aby přehodnotily svůj výběr dodavatele. "Je to doba, kdy Bohemia Energy pravidelně registruje zvýšený zájem potenciálních zákazníků o nabídkovou kalkulaci," potvrzuje Písařík.

"Až desetiprocentní úspory cen plynu a elektřiny, kterou jim můžeme nabídnout oproti největším konkurentům, je pro velkou část z nich dostatečnou motivací ke změně dodavatele," dodává. 

Jeho slova dokládají i údaje operátora trhu, který registruje každoročně rostoucí zájem o změnu dodavatele. Za minulý rok jich bylo téměř půl milionu a jen v lednu 2012 se pro změnu rozhodlo kolem 90 tisíc odběratelů. "Téměř dvě třetiny těchto změn připadají na domácnosti, zbytek pak tvoří malé, středí i větší firmy," vysvětluje Písařík.

Elektřina za loňské nízké ceny.

Levnější elektřina i díky větší konkurenci

Zákazníci přitom mají díky velké konkurenci na trhu z čeho vybírat. Pokud zvolí dobře, mohou si účty za energie snížit řádově o tisícikoruny za rok. Například u Bohemia Energy je elektřina pro stávající zákazníky za loňské ceny až do 10. února 2012.

"Na rozdíl od konkurence jsme neměnili ceníky k 1. lednu a ještě téměř šest týdnů v zimním období jsme našim zákazníkům dodávali elektřinu za loňské, tedy nižší ceny. Tím jsme se snažili maximalizovat úsporu, které díky nám dosáhnou a která je v zimních měsících nezanedbatelná. Díky tomuto kroku byla celková úspora našich zákazníků ještě o 20 milionů vyšší, než za běžných okolností," říká Písařík.

Bohemia Energy entity navíc cenu na úrovni loňského roku nabízí i zákazníkům, kteří s ní nově podepíší smlouvu na dodávky elektřiny. "Cena elektřiny na trhu po loňském růstu poklesla, a to nám umožňuje nabídnout ji levněji novým zákazníkům, pro které realizujeme nákupy za tyto výhodnější ceny," vysvětluje Písařík.

Ceníky společnosti lze najít na www.bohemiaenergy.cz.

Bohemia Energy pečlivě vyladila ceníky

Ani stávající zákazníci Bohemia Energy ale nepřijdou zkrátka. I po únorové změně ceníků si mohou být jisti tím, že ušetří. "Detailně jsme analyzovali podmínky na trhu a parametry jednotlivých produktů pro různé typy odběratelů a připravili ceníky, které i našim stávajícím zákazníkům poskytují významnou úsporu ve srovnání s cenami konkurence," vysvětluje Písařík.

Oproti PRE ušetří na silové elektřině 4 až 9,1 procenta podle typu tarifu, oproti společnosti E.ON je to 3,7 až 10,6 procenta a ve srovnání s ČEZ 3,6 až 9,8 procenta. "Elektřina pro stávající zákazníky je ve většině případů levnější i ve srovnání s hlavními alternativními dodavateli," uzavírá Písařík.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

SLEVOTISK učí republiku tisknout přes WEB.
Slevotisk učí republiku tisknout přes web

Slevotisk jako první v České republice zprovoznil objednávky zakázkové výroby on-line. Jen zadáte přes web a třetí den už u vás zvoní kurýr na dveře s...  celý článek

Program Erasmus slaví 30 let.
Program Erasmus slaví 30 let

V roce 2017 slaví Evropa 30 let existence programu Erasmus. Zahraniční studijní pobyt absolvovalo tehdy na evropské úrovni 3 244 studentů. Česká republika se...  celý článek

Prezident 21 spustil interaktivního Volebního rádce.
Prezident 21 spustil interaktivního Volebního rádce

Potvrzení prezidentští kandidáti si na stránkách www.prezident21.cz nově sami upravují své profily, komunikují se svými voliči a odpovídají pravidelně na...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.