Značka Q přitahuje klienty

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Q je rozdíl. Cítit se dobře a vrátit se. Nebo ještě lépe: cítit se dobře, vrátit se a doporučit. To je důležité.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Značka Q přitahuje klienty | foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Podle tuzemských i zahraničních zákazníků není kvalita služeb poskytovaných v České republice v oblasti cestovního ruchu taková, jaká by mohla nebo měla být. Proto vznikl nápad, jak pomoci těm organizacím a podnikatelům v oblasti cestovního ruchu, kteří ve svém podnikání sází na kvalitu služeb, chtějí je stále zlepšovat, a tím i zvyšovat zajímavost svého regionu. Jmenuje se Český systém kvality služeb a spravuje ho Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism. Organizace a podnikatelé, kteří se do systému zapojí a projdou úspěšnou certifikací, získají značku Q. Může jít o hotel, restauraci, lyžařský areál, turistickou atrakci (jako je třeba technická památka) či soukromé muzeum, ale i aquapark nebo informační centrum. Pokud uvidíte na nějakém takovém zařízení značku Q, můžete si být jisti, že se jedná o certifikovanou kvalitu služeb, a nemusíte se obávat nepříjemných překvapení. Bude o vás určitě dobře postaráno.

Něco podobného, jako je naše značka Q, znají cestovatelé a zákazníci v sousedním Německu i v dalších evropských zemích. Stejně jako v České republice pomáhají podobné programy k lepší orientaci zákazníků v kvalitě poskytovaných služeb.

Hledejte služby Q a nebojte se dát zpětnou vazbu

Doporučení pro všechny cestovatele po České republice tedy zní: Vyhledávejte raději certifikované poskytovatele nejrůznějších služeb, protože u nich budete mít jistotu, že dostanete vše, na co máte nárok. Seznam organizací a firem poskytujících služby oceněné značkou Q naleznete na stránkách Českého systému kvality služeb: www.sluzbyq.cz.

Značka Q přitahuje klienty

Na druhou stranu je nutné přiznat, že pokud nějaký podnikatel v cestovním ruchu značku Q nemá, nemusí to automaticky znamenat, že poskytuje nekvalitní služby. Třeba se jen do Českého systému kvality služeb nepřihlásil. Ale jednoznačně platí, že držitelé značky Q poskytují určitý nadstandard. V certifikovaných podnicích se s naprostou jistotou snaží o to, aby byl zákazník skutečně maximálně spokojený. Proto se nemusíte bát na cokoli zeptat, upozornit na případné nedostatky nebo projevit svá přání. Certifikovaní poskytovatelé jsou vděční za každou zpětnou vazbu. Chtějí se totiž zlepšovat a neustále na sobě pracují.

Značka Q jako přidaná hodnota také pro podnikatele v cestovním ruchu

Značka Q nepřináší výhody jen cestovatelům a zákazníkům. Stejně tak může zvýšit zisk samotných podnikatelů. Kdo by si nepřál zákazníky, kteří se vrátí, prodlouží si pobyt nebo doporučí váš podnik svým známým? Pokud podnikatel získává nové zákazníky díky známce kvality svých služeb, nemusí potom investovat do reklamy. V cestovním ruchu záleží na kvalitě nabízených služeb víc než v jiných oblastech. Lidé se při rozhodování, kde stráví svůj volný čas, jakým volnočasovým aktivitám dají přednosty a jaké služby přitom využijí, řídí kvalitou svého zážitku, ale také zkušeností svých blízkých a případně doporučením a referencemi ostatních. Garance kvality tedy pomáhá podnikatelům v konkurenčním boji.

Značka Q přitahuje klienty

Ať již jde o hotel, lyžařskou školu nebo informační centrum, vždy platí, že tam, kde mají značku Q, se budete mít určitě dobře.

Tento článek je součástí značky „Q“. Tato značka kvality je udělována českým hotelům, penzionům, restauracím, informačním centrům a dalším organizacím působícím v cestovním ruchu. Ti, kteří již tuto prestižní značku získali, na sobě aktivně pracují a znamenají pro své klienty záruku certifikované kvality služeb. Kdo všechno značku získal, najdete na webu Služby Q. Značka je udělována v rámci Českého systému kvality služeb a organizace, které splní stanovené parametry, obdrží certifikát kvality a s ním právo užívat značku „Q“.

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

Nejčtenější

Dieta, která chutná! Lucie díky ní zhubla 14 kilogramů za 2 měsíce!

Dieta, která chutná! Lucie díky ní zhubla 14 kilogramů za 2 měsíce!

Hubnutí vlastně není žádná věda. Stačí naučit své tělo, aby spalovalo tuky a budovalo svaly. Jenže jak toho dosáhnout?...

Umělá inteligence úspěšně dokončila dílo Antonína Dvořáka

Antonín Dvořák

Dvořákův rozepsaný fragment si nastudovala a úspěšně dokončila umělá inteligence AIVA. Vznikl tak unikátní kulturní...

Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší

Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší

Tepelná čerpadla prošla v uplynulých 20 letech významnými konstrukčními změnami a výrobci vždy dbali především na...

Zdeptají Češi Italy? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Zdeptají Češi Italy? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Mistrovství světa v hokeji na Slovensku nabírá grády. Česká reprezentace se den po bitvě s Lotyšskem postaví Italům,...

Pokoří Češi v klíčovém boji Němce? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Pokoří Češi v klíčovém boji Němce? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Začínají klíčové chvíle hokejového mistrovství světa. Osm nejlepších týmů se srovnalo do pavouka pro play-off a...

Další z rubriky

Jak se podniká v překladatelství a tlumočení?

Jak se podniká v překladatelství a tlumočení?

Na své profesní začátky vzpomíná Olga Havlíčková, ředitelka renomované překladatelské agentury Langea se specializací...

Musíte si půjčit? Příjmy doložíte i jinak, než jen na papíře

Musíte si půjčit? Příjmy doložíte i jinak, než jen na papíře

Musíte si vzít půjčku. Ale váháte, zda jít za zaměstnavatelem, aby vám písemně potvrdil, kolik si u něj každý měsíc...

Jak vybrat správný firemní dluhopis?

Jak vybrat správný firemní dluhopis?

Úroky na spořících účtech v dnešní době klesají tak závratnou rychlostí, že každý, kdo si svých peněz alespoň trochu...

Najdete na iDNES.cz