Výběr výtahu je důležitý, nepodceňujte ani zdánlivé drobnosti

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pořízení nového výtahu nebo výměna dosluhujícího zařízení přispívají k většímu pohodlí obyvatel domu a zvyšují hodnotu nemovitosti. Pokud vyberete správně, můžete navíc ušetřit: čas i výdaje spojené s provozem zařízení. Jakým zdánlivým drobnostem tedy věnovat pozornost, když vás čeká výběr výtahu?

Výběr výtahu je důležitý, nepodceňujte ani zdánlivé drobnosti. | foto: Schindler

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Sešla se vám při výběru výtahu pro váš bytový dům řada nabídek a vy přemýšlíte, podle čeho poznat tu nejlepší? Jak známo, avizovaná nejnižší cena nemusí být vždy výhrou. Pokud naopak zvážíte některé často opomíjené faktory, můžete být mile překvapeni. Vybrali jsme pro vás tři z nich.

1.Dodavatel, nebo partner pro výběr výtahu i jeho provoz?

Při pořízení nebo výměně výtahu je pro laika často obtížné stanovit základní parametry, natož vybrat si takové zařízení, které bude co nejlépe odpovídat potřebám obyvatel domu. Přenechte tyto starosti od začátku odborníkům a požádejte o konzultaci nejen nezávislého odborníka, ale i případné dodavatele. Už podle jejich přístupu si zkuste udělat obrázek o tom, zda s vámi chtějí uzavřít pro ně co nejvýhodnější obchod,nebo zda jako opravdový partner hledají to nejlepší řešení pro vás.

Výběr výtahu je důležitý, nepodceňujte ani zdánlivé drobnosti.

.

Výběr výtahu nepodceňujte. Ptejte se, proč navrhované řešení zvolili, jaké jsou výhody a nevýhody, jaké další náklady můžete očekávat při samotné instalaci, ale i do budoucna při provozu výtahu. Nezapomeňte si ověřit a smluvně ošetřit platební a záruční podmínky i termín realizace. Od věci není ani kontrola zdánlivě samozřejmých věcí. Dodavatel by vám měl ochotně předložit doklady stvrzující udávanou kvalifikaci i kopie pojistných smluv, které pokryjí případné jím způsobené škody. Ideální je, pokud vám může ve vašem okolí ukázat referenční stavbu.

Velmi užitečné je, když vám dodavatel nabídne takzvané řešení na klíč, tedy včetně vyřízení všech potřebných formalit. Věřte, že tak můžete ušetřit spoustu času a starostí.

NÁŠ TIP: Kromě řady technologických novinek a užitečných funkcí nabízejí moderní výtahy i nepřeberné možnosti řešení interiéru. Použité materiály, povrchy, barevnost, osvětlení, zrcadla či sedátka je lepší si prohlédnou na vlastní oči. Ne vždy je však showroom dodavatele blízko vašemu bydlišti. Značka Schindler, přední dodavatel výtahů v Evropě, proto představila praktickou novinku - mobilní showroom v podobě kompaktního karavanu, který snadno dojede až k vašemu bytovému domu.

2.Šetřete – náklady i přírodu

U většiny spotřebičů automaticky kontrolujete, do jaké energetické třídy patří. Nezapomínejte na to ani u výtahů. Budete překvapeni, jak velký výběr je ve skupině A.

Nepodceňujte ani pohotovostní režim, tzv. Stand-by. Pokud jím výtah disponuje, pak v době, kdy není v chodu, ušetří až 40 % energie, například na frekvenční měnič, ovladače, světla a větrání.

Výběr výtahu je důležitý, nepodceňujte ani zdánlivé drobnosti.

.

Ušetřit energii, a tedy i náklady, můžete i volbou osvětlení. Vhodná jsou například LED svítidla, která mají navíc dlouhou životnost.

Zajímavou možností je také takzvaný ekologický výtah s rekuperací. Jde o proces přeměny potenciální energie kabiny nebo protiváhy výtahu na elektrickou energii, která se vrací zpět do sítě a může tak být využita nejen pro další provoz výtahu, ale také na osvětlení, klimatizaci, ohřev vody a provoz domácích spotřebičů. S pořízením takového výtahu jsou spojeny vyšší náklady. Díky procesu rekuperace lze však při provozu výtahu uspořit až 35 % elektrické energie.

ZAJÍMAVOST: Také v oblasti výtahů jsou využívány obnovitelné zdroje. První solární výtah v Evropě dokonce můžete navštívit, protože je jedním z nejoblíbenějších plně funkčních exponátů v třebíčském ekotechnickém centru Alternátor. Jedná se o výtah Schindler 3300 Solar, který v rámci celoročního provozu čerpá přibližně 90 % energie ze solárních panelů.

3.O krok napřed

Výtah vám bude sloužit desítky let. Již při výběru výtahu se proto dodavatele ptejte na dostupnost náhradních dílů. Pokud klíčové díly výtahu pocházejí každý od jiného výrobce, může pro vás být ověření dostupnosti náhradních dílů do budoucna náročnější než v případě výtahu z dílny jediného výrobce.

I když od nového výtahu očekáváte bezchybný provoz, zajímejte se rovnou o možnosti servisu. Spolehlivá servisní firma za vás například pohlídá všechny termíny zákonem daných kontrol a revizí a leckdy poskytne i něco navíc. Například společnost Schindler CZ, a. s. nabízí zdarma nadstandardní bezpečnostní testy nad rámec zákona v 1 a 5letých cyklech.

Kromě rozsahu služeb si ověřte i kapacitu a časy dojezdů. Ty jsou samozřejmě důležité při vyproštění, ale také při poměrně banálních situacích, k nimž patří například pád klíčů do výtahové šachty. Informujte se proto, zda má vámi vybraná firma profesionální nonstop fungující dispečink, kolik servisních techniků má v dané oblasti a jak rychlou reakci vám může garantovat.

VÍTE, ŽE: zázemí servisní firmy můžete pro své bezpečí využít více, než je na první pohled patrné? Například u výtahů vybavených dorozumívacím zařízením, které jsou servisovány společností Schindler CZ, je tlačítko se symbolem zvonku spojeno s centrálním dispečinkem, který je nepřetržitě v provozu. Dispečerovi zároveň automaticky poskytne základní informace o výtahu (adresa, rozsah poskytovaných služeb, jméno servisního technika). Výrazně se tak zkrátí doba, kdy se k vám dostane pomoc.

TIP PRO VÁS: Pokud zvažujete pořízení nebo modernizaci výtahu a máte zájem o návštěvu mobilního showroomu, najdete podrobnější informace ZDE.

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

Virtuální realita: revoluce ve vzdělávání

Virtuální realita: revoluce ve vzdělávání

Stane se digitální revoluce spouštěčem pro revoluci ve vzdělávání? Technologie radikálně změnily způsob, jakým dnes...

Ocelová hala Astron dělá zákazníkovi radost i po letech

Ocelová hala Astron dělá zákazníkovi radost i po letech

Když se společnost UNIMARCO rozhodovala o výstavbě nového sídla, hledala spolehlivé řešení na míru svým potřebám....

Jak náročné je MBA studium? Zjistili jsme za vás!

Jak náročné je MBA studium? Zjistili jsme za vás!

Zvládnu MBA studium při svém vyčerpávajícím zaměstnání či podnikání? A lze ho skloubit s rodinou a volným časem? Tyto a...

Najdete na iDNES.cz