Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně už zná jméno svého budoucího rektora

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Akademický senát Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) zvolil v tajné volbě kandidátem na jmenování rektorem prof. Ing. Vladimíra Sedlaříka, Ph.D., který tuto vysokou školu svého času také studoval. Univerzita Tomáše Bati tak získá rektora, který školu opravdu velmi dobře zná.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně už zná jméno svého budoucího rektora | foto: UTB

„Do kandidatury jsem vstupoval s vizí, že budujeme moderní, flexibilní a respektovanou univerzitu. Jejími silnými místy jsou kvalitní lidé, výborná infrastruktura i pozice univerzity. Za osmnáct let existence se na UTB udělal ohromný kus práce, univerzita je nyní stabilní. Nicméně i stabilní univerzita musí pokračovat v dalším rozvoji kvality,“ prozradil prof. Ing. Vladimír Sedlařík, Ph.D.

Kdo je prof. Vladimír Sedlařík?

Prof. Vladimír Sedlařík zná Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně nejen z pozice lektora, ale i studenta. Sám ji totiž vystudoval. V roce 2003 absolvoval magisterské studium oboru Technologie životního prostředí a o tři roky později obhájil disertační práci na téma Biologicky rozložitelné polymery na bázi odpadů z mlékárenského průmyslu.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně už zná jméno svého budoucího rektora

Za svou disertační práci dokonce obdržel cenu Siemens. Během svého doktorského studia absolvoval stáž na Chalmers University of Technology ve švédském Göteborgu a později také postdoktorandskou stáž na Institutu Jožef Stefan v Lublani. Na Univerzitě Tomáše Bati založil vlastní výzkumnou skupinu zabývající se bioaktivními polymerními systémy.

Prof. Vladimír Sedlařík se v roce 2011 habilitoval docentem, od roku 2012 působí na postu prorektora pro tvůrčí činnosti, od roku 2016 je ředitelem Centra polymerních systémů a loňského roku byl jmenován profesorem pro obor Technologie organických látek.

Rektora jmenuje prezident republiky

Akademický senát univerzity tvoří 24 akademických pracovníků a 12 studentů. Na jeho návrh, který se podává prostřednictvím ministra školství, mládeže a tělovýchovy, jmenuje rektora prezident České republiky Miloš Zeman.

Pro zvolení bylo zapotřebí získat 19 hlasů, tedy nadpoloviční většinu hlasů všech členů akademického senátu. Prof. Vladimír Sedlařík jich získal 23.

Univerzita Tomáše Bati

Univerzita Tomáše Bati vznikla v roce 2001 na základě Fakulty technologické, která ve Zlíně působí už od roku 1969. Od počátku je budována jako dvojjazyčná, angličtina má na ní rovnocenné postavení s češtinou.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně už zná jméno svého budoucího rektora

Škola intenzivně spolupracuje s firmami, živnostníky i organizacemi veřejné správy. Pracuje v konceptu podnikatelské univerzity, klade proto důraz na předměty zaměřené na podnikatelství a své posluchače vede k tomu, aby byli schopni zrealizovat své podnikatelské záměry. Navíc sama podniká a podporuje vznik start-upových firem svých absolventů.

Více informací najdete na www.utb.cz.

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Vlastní datovou schránku mají jen dva ze sta Čechů. Nepatříte mezi ně? Pak byste s jejím založením neměli dlouho váhat....

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Na mateřské a rodičovské dovolené se hodí každá koruna. A tak není divu, že spousta rodičů hledá přivýdělek, který by...

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Cena Finparády za první českou multibankovní aplikaci Banky CREDITAS

Aplikace Richee: Hlavní přehled, Zadání platby, Založení účtu z aplikace

Portál Finparáda.cz na konci ledna oznámil výsledky soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku, a to v 11...

Další z rubriky

Únorové rande s módou v Brně

Únorové rande s módou v Brně

Hned po Valentýnu začínají na brněnském výstavišti 53. mezinárodní veletrhy módy, obuvi a koženého zboží STYL a KABO....

VŠPP nově otevřela obor Marketingové komunikace

VŠPP nově otevírá obor Marketingové komunikace i v Ostravě

Vysoká škola podnikání a práva (VŠPP) zahajuje začátkem března 2019 letní semestr. Nenechte si ujít nový studijní...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 4.

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 4.

Obchody s měnami se staly největším a nejlikvidnějším trhem na světě, jsou magnetem pro spekulanty, kteří sázejí na...

Najdete na iDNES.cz