Pátek 6. prosince 2019, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

Světová premiéra skladby dokončené umělou inteligencí míří na festival

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pokud ještě nevíte, kde zahájit letní prázdniny, přijeďte na festival Rock for People do Hradce Králové, který probíhá od 4. do 6. července. Kromě tradičně skvělého programu, ve kterém najdete známé zahraniční hudební hvězdy, můžete být také přítomni jedné světové premiéře.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Světová premiéra skladby dokončené umělou inteligencí míří 4. července na Rock for People | foto: Komerční banka, a.s.

Rezervujte si v diáři čtvrtek 4. července, v 18.00 hodin na hlavní stage, kde budou protagonisty Antonín Dvořák, umělá inteligence, punk rocková kapela Vypsaná fiXa, jeden z nejrespektovanějších českých orchestrů PKF — Prague Philharmonia a Komerční banka (KB), a to všichni najednou. Přijde vám to jako trochu bizarní spojení? Vysvětlování se ujala Kateřina Šušáková, ředitelka Komunikace v KB.

Zvykli jsme si na mix různých hudebních žánrů a interpretů, ale tohle vystoupení je úplně jiný level. Můžete nám to vysvětlit?

Na jednom pódiu vystoupí kapela Vypsaná fiXa a symfonický orchestr PKF. Společně zahrají třináct vybraných hitů kapely Vypsaná fiXa v aranžmá pro band a orchestr. K unikátnímu hudebnímu propojení došlo díky aktivitám, které KB dlouhodobě podporuje, a společné oslavě 25 let existence Rock for People, PKF a Vypsané fiXy.

Protože je Komerční banka partnerem PKF i Rock for People, je tento festival ideálním místem pro světovou premiéru dalšího projektu, na kterém se podílíme spolu s naší marketingovou agenturou Wunderman a PKF. Je to dokončení skladby velikána české hudby Antonína Dvořáka umělou inteligencí. Prvopočátkem všeho byla myšlenka využít umělou inteligenci AIVA (Artificial Intelligence Virtual Artist ) k dokomponování fragmentu Dvořákova nedokončeného díla pro klavír. Tato myšlenka nás okamžitě nadchla a rozhodli jsme se ji maximálně podpořit. Po roce bylo nakonec dokončeno dílo o třech větách Z budoucího světa (From the Future World), které nyní postupně odkrýváme světu.

Kdo je tedy autorem?

Nejsem hudební odbornice, ale podle mého názoru je to společné dílo Antonína Dvořáka a umělé inteligence AIVA. Ta dostala za úkol analyzovat všech 115 opusů Antonína Dvořáka a pokusit se na základě této analýzy dokomponovat Dvořákův nedokončený fragment. To se povedlo a musím doplnit, že minimálně v evropském měřítku je to naprostý unikát. Převedení notového záznamu do hudební nahrávky se ujal orchestr PKF.

Návštěvníci Rock for People uslyší celé dílo?

Na tomto festivalu zazní světová premiéra druhé věty. V úvodní fázi projektu se zrodila první část skladby, kterou nahrál český klavírista Ivo Kahánek, a poté zazněla na slavnostní prezentaci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR v Bruselu na téma Národní strategie České republiky v oblasti umělé inteligence.

Druhá část bude uvedena 4. července právě na festivalu Rock for People a projekt vyvrcholí 15. listopadu ve Dvořákově síni Rudolfina představením třetí, závěrečné části. Zájemci si mohou poslechnout první větu na webu www.fromthefutureworld.cz, druhou na festivalu a na třetí se mohou těšit na podzim.

Jak k sobě pasuje umělá inteligence a bankovnictví?

Nejen umělá inteligence, ale i robotizace, moderní technologie, nejnovější inovace, to vše se stává součástí dnešní moderní banky. Bez toho by naši klienti čekali dny nebo týdny na schválení hypotéky nebo úvěru, nemohli platit u obchodníků svým mobilním telefonem (pozn.: Apple Pay, Google Pay) nebo hodinkami, nemohli by se přihlašovat do mobilního bankovnictví a potvrzovat transakce otiskem prstu nebo Face ID (pozn.: identifikace obličeje). Bez toho bychom našim klientům nemohli zaručit nejvyšší úroveň zabezpečení jejich peněz v ČR s použitím bezplatného software od IBM Trusteer apod.

Díváme se do budoucnosti. To je naše jediná cesta, jak našim klientům nabídnout služby, o kterých se jim dnes ani nezdá. Ačkoli neměl Antonín Dvořák sebemenší tušení, že zde bude nějaká Komerční banka, jeho společné dílo s umělou inteligencí Z budoucího světa je pro nás inspirací.

  • Nejčtenější

Pět tajemství Miss, jak udržet pleť i v zimě krásnou a zdravou

Zimní počasí příliš nesvědčí pleti. Chlad a vítr obličej poškozují a vysušené pokožce chybí živiny, které je třeba...

6 největších mýtů o avivážích a proč je aviváž Lila Fashion oblíbená

Znáte aviváže Dedra? Pokud jste žena od 30 do 50 let, tak určitě. Právě jsme se setkali s manažerem společnosti, který...

Originální architektura na jedinečném místě

Jak těžké je najít architektonicky oceňovaný dům obklopený přírodou? A aby měl zázemí města a skvělou dostupnost do...

Jak ušetřit? Na Výlovu zaplatíte při koupi 3 věcí jen za 2

Pokud se právě poohlížíte po vánočních dárcích a snažíte se ušetřit každou korunu, Výlov je ta pravá akce pro vás....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Zahřejte se nejen v zimě řeckým sluncem s klenotem METAXA 12*

Představujeme vám neodolatelný jantarový nápoj METAXA 12*, který vám přinese hřejivý dotek prosluněného Řecka i během...

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

  • Další z rubriky

Moderní technologie malých start-upů mění Česko

Tisíce nových firem vznikají každý rok v Česku. Mnohdy je zakládají mladí lidé s vášní pro moderní technologie. Těmto...

Vítejte ve světě obálek

Obálky nejčastěji používáme k odesílání dokumentů a malých předmětů. Z toho důvodu máme na výběr nespočet typů,...

Jak chytře ušetříte na toneru a tisku?

Tonery a cartridge bývají nákladnou záležitostí. Když ovšem víte, kde nakoupit, můžete ušetřit. Musíte se zaměřit na...

Prodej českých firem je letos rekordní

Trh s firmami ovlivňuje celá řada faktorů. České republice se ekonomicky již několik let velmi daří. Makroekonomická...

Najdete na iDNES.cz