Spínané zdroje jako symbol kompaktnosti a efektivity

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Spínané zdroje, neboli pulzní zdroje dnes používáme každý den, mnohdy aniž bychom o tom věděli. Nachází totiž využití v zařízeních, bez kterých si už nedovedeme náš život představit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Spínané zdroje jako symbol kompaktnosti a efektivity | foto: ČTK

Nejčastěji je můžeme nacházet v nabíječkách mobilních telefonů nebo jako napájecí zdroje pro notebooky a osobní počítače. V minulosti byla největším distributorem společnost MOSFET, v současné době je nabídka distributorů mnohem širší.

Samotná funkce spínaného zdroje spočívá v usměrnění střídavého napětí přicházejícího z rozvodné sítě na stejnosměrné, následné „vyhlazení“ a opětovné rozstřídání napětí pomocí tranzistorů. Poté je napětí přivedeno na primární vinutí středofrekvenčního transformátoru a ze sekundární strany je opět usměrněno a vyhlazeno. Takto „upravené“ napětí je již připraveno k použití.

Mezi hlavní důvody, proč upřednostnit spínané zdroje oproti klasickým síťovým transformátorům patří skutečnost, že při stejném výkonu mají spínané zdroje daleko nižší rozměry a hmotnost. Rovněž účinnost spínaných zdrojů je vyšší.

Mezi největší výrobce a dodavatele spínaných zdrojů v České republice patří společnost MI6 s. r. o. Jejich webové portály a e - shopy se staly obchodními uzly zákazníků a dodavatelů výrobků taiwanské společnosti MEAN WELL, ale i mnoha dalších špičkových výrobců v této oblasti. 

Do jejich nabídky patří výroba a dodávka špičkových spínaných zdrojů, nabíječek, měničů, napěťových a proudových zdrojů, zdrojů na DIN lištu, ale i různých příslušenství potřebných k montážím a mnoho dalších. Neváhejte navštívit jejich webové stránky s e-shopem, případně kontaktovat produkt manažera. 

Díky zkušenostem v tomto oboru a know how máte jistotu výroby a dodávky kvalitních produktů nebo i náhradních dílů do vašich elektronických zařízení.

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Pět kroků k povánočnímu úklidu

Kontejner

Vánoční svátky už jsou definitivně za námi. Také vám Ježíšek přinesl spoustu nových věcí a je potřeba uvolnit pro ně...

Další z rubriky

Dr. Müller Pharma: Rodinná firma, co není na prodej

Ilustrační foto

Na fotbalovém hřišti se střetávají mužstva kuvajtských doktorů a farmaceutů. Všichni mají na dresech nápis Varikosan....

Zima se blíží. Máte v pořádku topení a kotle?

Zima se blíží. Máte v pořádku topení a kotle?

Brzy zase přijde zima a bude se ptát, co jste dělali v létě. Stihli jste vyměnit kotel na tuhá paliva za pohodlnější...

Přivýdělek k důchodu: Až 25 000 Kč měsíčně

Přivýdělek k důchodu: Až 25 000 Kč měsíčně

Zajímavá odměna, méně pracovních hodin, žádné dojíždění. Nebojte se v důchodu začít s novou prací a zjistěte, jaké to...

Najdete na iDNES.cz