Sídlo firmy na lukrativní adrese? Dříve nedostupné je samozřejmostí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Mít sídlo firmy na některé z lukrativních adres je snem mnoha podnikatelů. Nutno podotknout, že to již celou řadu let není nic, co by se nedalo bez větších obtíží realizovat.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

sídlo | foto: ČTK

Je to právě zisk „dobré adresy“, co je hlavním důvodem pro formální přesun sídla firmy na jiné místo, než kde podnikatel či firma skutečně podniká. Nádech serióznosti a jistá prestiž jsou atributy s tímto krokem jednoznačně a jaksi automaticky spojované.

Sídlit v některé z vyhlášených lokalit našeho hlavního města nebo mít oficiální sídlo dokonce v zahraničí, a to rovnou třeba v City of London, je jistě už na první pohled velice zajímavé. Rozhodně to na případné obchodní partnery i zákazníky hned při prvním kontaktu zapůsobí mnohem lépe, než pokud se z vizitky podnikatele dozví, že domovem jeho byznysu je zapadlá víska někde na Šumavě.

Sídlo firmy volte s rozvahou

Přestože provozovat živnost za přispění tzv. virtuální kanceláře není nic nelegálního a dnes už ani nic neobvyklého, je při výběru sídla vždy důležité zvážit některé okolnosti. Snadno se vám totiž může stát, že bude sdílet stejnou adresu i s několika stovkami jiných firem

To by však na vaše potenciální obchodní partnery nemuselo zapůsobit tím nejlepším dojmem a mohlo by to v krajním případě vzbudit i určité pochybnosti. Kancelář na lukrativní adrese je tedy jedna věc, ale počet firem, s nimiž se o ni „budete dělit“, je věc druhá.

Dát přednost méně frekventovanému místu může být tedy pro živnostníka často větším přínosem!

Vyžadujte co nejvíce doplňkových služeb

Lukrativní adresa firmy má ve většině případů svou nezpochybnitelnou hodnotu. Jsou tu však další služby, které by měl podnikatel vyžadovat a které teprve dodávají tomuto způsobu podnikání skutečně na ceně. Po čem byste se tedy měli pídit především?

  1. FUNGUJÍCÍ RECEPCE - Poskytovatel musí provozovat funkční recepci s personálem, který pro vás zajistí celou řadu služeb včetně případného uvítání vašich hostů či klientů, s nimiž jste si v místě sjednali schůzku.
  2. TELEFONICKÝ A FAXOVÝ KONTAKT - Vyškolený personál musí vyřídit všechny vaše telefonní hovory. Ty lze rovnou přesměrovat, případně odeslat upozorňovací SMS apod. Zprávy, které přijdou faxem, jsou zpracovány do digitální podoby a následně odeslány na e-mail.
  3. POŠTOVNÍ SLUŽBY - Poskytovatel virtuálního sídla pro vás musí zajistit přebírání veškeré korespondence a umožnit vám její vyzvedávání, případně (po předešlé domluvě) zařídit její přeposílání na místo, které si za tímto účelem zvolíte.
  4. ZASEDACÍ MÍSTNOST – K dispozici by měla být i reálná kancelář či nějaká zasedací místnost, kterou si jako byznysmen můžete na pár hodin pronajmout třeba za účelem obchodního jednání.
  5. ADMINISTRATIVA A DALŠÍ – Kvalitně proškolený personál pro vás zajistí přepisy nejrůznějších textů či kopírování důležitých dokumentů. Někdy může být nápomocen i při zpracování vašich faktur.

Nejoblíbenější tuzemské adresy se nacházejí v Praze

Nikoho asi nepřekvapí, že k nejlukrativnějším destinacím, v nichž si firmy pořizují svá virtuální sídla, patří naše hlavní město. Ovšem informace, že svou adresu zde má již zhruba polovina tuzemských podnikatelů, už jistě zajímavá je. 

Za zmínku v této souvislosti stojí i následující statistická data, která vypovídají o celkové oblibě jednotlivých krajů, kdy žebříčku registrovaných firem jednoznačně vévodí Praha, a na opačném konci se jen těsně za Olomouckým a Pardubickým krajem nachází kraj Vysočina. Ostatní kraje (v tabulce neuvedeny) se pak pohybují okolo průměru, který po vyloučení Prahy, jakožto místa s extrémní hodnotou, činí 2,4 firmy na 100 obyvatel. Z průměru pak směrem nahoru vybočuje pouze kraj Jihomoravský, což je dáno zejména rostoucí oblibou Brna.

Kraj                           Počet firem na 100 obyvatel
Praha                        14
Jihomoravský kraj     4
ostatní                       cca 2,4
Olomoucký kraj         2
Pardubický kraj         2
Vysočina                   1,6 

Nesporný přínos začínajícím podnikatelům

Jsou to především živnostníci a podnikatelé na samém začátku svého podnikání, kdo dokáže služby virtuálních kanceláří ocenit nejvíce. Výraznými úsporami, které tento způsob podnikání nepochybně přináší, mohou značně napomoci celkovému rozvoji svého byznysu.

Ušetřené částky, kterých se dá takto dosáhnout, sehrají nezřídka rozhodující roli v tom, jestli se firma ve svém oboru uchytí či nikoliv!

Podnikání ve virtuální kanceláři nemusí být pro každého

Služby virtuálních kanceláří nejsou určeny jen začínajícím živnostníkům. Je tu i mnoho takových, kteří pro svůj byznys vlastní prostory zkrátka nepotřebují, a využití služeb virtuální kanceláře je pro ně tedy naprosto dostačující. Jde zejména o nejrůznější specialisty v oboru IT nebo zprostředkovatele různých finančních produktů a rovněž pak firmy poradenské. ¨

Ačkoliv výhod přináší tento způsob podnikání celou řadu, nemusí samozřejmě vyhovovat každému. Je vždy třeba důkladně zvážit všechna pro a proti a teprve potom se případně k přesunu na virtuální adresu rozhodnout.

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Vlastní datovou schránku mají jen dva ze sta Čechů. Nepatříte mezi ně? Pak byste s jejím založením neměli dlouho váhat....

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Na mateřské a rodičovské dovolené se hodí každá koruna. A tak není divu, že spousta rodičů hledá přivýdělek, který by...

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Cena Finparády za první českou multibankovní aplikaci Banky CREDITAS

Aplikace Richee: Hlavní přehled, Zadání platby, Založení účtu z aplikace

Portál Finparáda.cz na konci ledna oznámil výsledky soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku, a to v 11...

Další z rubriky

Euler Hermes nabízí pojištění záruk s nejvyšším ratingem na trhu

Euler Hermes nabízí pojištění záruk s nejvyšším  ratingem na trhu

Jako jediná na trhu poskytuje pojišťovna Euler Hermes pojistné záruky (alternativa bankovních záruk) s vysokým ratingem...

MBA: Kvalitní celoživotní vzdělávání je dnes nezbytností

MBA: Kvalitní celoživotní vzdělávání je dnes nezbytností

Kvalitní celoživotní vzdělávání se vzhledem k rychlým změnám v byznysu stalo nutným předpokladem osobního kariérního...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 3.

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 3.

S komoditami dnes díky finančním derivátům může obchodovat každý. Tím spíše ale nestačí jen „věřit komoditě“, je...

Najdete na iDNES.cz