S cashbackem už lidé na online nákupech ušetřili přes 150 miliónů korun

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Před pár lety ještě téměř neznámý fenomén, dnes dynamicky rostoucí trend online nakupování: díky cashbacku dostává každý desátý Čech část z útraty zpět na svůj účet. Plná Peněženka, jednička mezi cashbacky, rozdělila mezi své uživatele už přes 81 miliónů korun.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

S cashbackem už lidé na online nákupech ušetřili přes 150 miliónů korun | foto: Plná Peněženka

V zahraničí cashback využívají zákazníci ve velkém už od roku 2005, v Česku začal před pár lety a nyní zažívá největší boom. Jde o systém, díky kterému nakupující získávají několik procent z každé útraty zpět. Cashback tak představuje snadný způsob, jak si zlevnit nákupy na internetu, a to díky jednomu kliknutí navíc - přechodu do vybraného e-shopu právě přes cashback portál jako je Plná Peněženka.

Poptávka na straně zákazníků je ze statistik patrná. Jen Plné Peněženky využívá na půl milionu zákazníků, a to portál obsluhuje půlku zdejšího trhu. Počet jejích uživatelů navíc meziročně stoupl o 100 %, tržby se zvýšily dokonce 2,5krát. Letos by tedy při pokračujícím trendu mohly útraty dosáhnout 2,5 miliardy korun. Ukáží především předvánoční měsíce, které tradičně lámou rekordy.

S cashbackem už lidé na online nákupech ušetřili přes 150 miliónů korun

Nápaditý marketing a péče o zákazníka jako základ úspěchu

Zákazníci i e-shopy si na Plné Peněžence cení kvalitní zákaznické péče i řady marketingových akcí, kdy zákazníci získávají výhody a dárky. Třeba zrovna teď mohou uživatelé Peněženky tipovat na výsledky MS ve fotbale a získat tak hodnotné odměny.

O zákazníky je postaráno i v případě, že řeší nepříjemný problém a potřebují reklamaci. Technologie občas selže a nakupující se ohradí, že mu nebyla schválena odměna. Pokud dotyčný při nákupu postupoval správně, dá mu firma za pravdu a systémový výpadek vezme na sebe, vyplatí odměnu třeba i z vlastní kapsy… V Plné Peněžence totiž platí “náš zákazník, náš pán”.

Důkazem, že odvětví roste a úsilí firmy se vyplácí, jsou i stále nové rekordní odměny. Zatímco v roce 2016 byl rekordmanem člověk s jednorázovou výplatou nasbíraných odměn 100 867 Kč, letos v květnu žezlo přebrala uživatelka s částkou 176 764 Kč. Celkem si už na odměnách čeští a slovenští uživatelé Plné Peněženky vydělali 81 milionů korun. Zapojené e-shopy také slavili rekordní milník: v loňském roce přivedené obraty poprvé dosáhly 1 miliardy korun.

Z čeho Plná Peněženka zákazníkům milióny vyplácí?

Peníze plynou z reklamních rozpočtů. E-shopy a další firmy vyčleňují čím dál větší obnosy na výkonnostní marketing. Oblíbený je zejména affiliate, tedy prodej generovaný externími obchodními partnery, jakou jsou právě například casbackové portály. Pro e-shopy je tato forma spolupráce výhodná, protože platí provizi pouze z uskutečněných prodejů. Navíc velká část provize putuje ve prospěch samotných zákazníků.

Plná Peněženka má takovýchto partnerských e-shopů v Česku přes 650. Na Slovensku je cashback možné získat v 330 e-shopech. Kromě zvučných jmen zahraničních online gigantů typu Booking.com nebo Aliexpress.com pomáhá Plná Peněženka i místním prodejcům. A to nejen těm velkým jako je Mall.cz, Kasa.cz, Hervis nebo Zoot, ale i řadě středních a malých e-shopů. Na velikosti zkrátka nezáleží: partnerem se může stát každý, kdo má atraktivní zboží nebo služby a chce dynamicky zvýšit prodeje.

Firma svou pozici jedničky na trhu rozvíjí také investicemi do nových projektů. Nejčerstvějším je srovnávač módy Lookio.cz, který jako jediný z takových srovnávačů nabízí cashback.

Mějte i Vy plnou peněženku

“Proč platit plnou cenu zboží, když můžete za jeden klik navíc získat část peněz z nákupu zpátky? Díky Plné Peněžence sice nezbohatnete, ale třeba já jsem si díky cashbacku našetřil na pěknou rybářskou dovolenou.” říká marketingový ředitel Josef Drobílek a zve Čechy i Slováky k zapojení: “Našim klientům a partnerům přejeme ’plné peněženky’ a sami jim v dosahování tohoto cíle už šest let pomáháme. Připojte se k naší službě a šetřete chytře i Vy.”

Registrujte se zdarma na www.PlnaPenezenka.cz

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Další z rubriky

Pět důvodů, proč si zřídit virtuální kancelář

Pět důvodů, proč si zřídit virtuální kancelář

Zákon stanovuje, že každá společnost musí mít v obchodním rejstříku zapsané sídlo. Pokud však většinu práce odvádíte z...

Přivýdělek k důchodu: Až 25 000 Kč měsíčně

Přivýdělek k důchodu: Až 25 000 Kč měsíčně

Zajímavá odměna, méně pracovních hodin, žádné dojíždění. Nebojte se v důchodu začít s novou prací a zjistěte, jaké to...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Najdete na iDNES.cz