Robot zdokonalí práci vašeho HR týmu

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
HR-bot je nové řešení pro HR oddělení 21. století. Uvolní HR zaměstnancům ruce, a ti se tak budou moci věnovat činnostem, které zvyšují spokojenost zaměstnanců firmy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Robot zdokonalí práci vašeho HR týmu | foto: UltimateRPA

Nelehká pozice HR

HR týmy čelí dvěma výzvám. Musí hledat efektivnější cesty k náboru nových zaměstnanců, zároveň však mají za úkol udržet ty stávající. Pro ty musí HR oddělení řešit otázky zaměstnanecké kultury a tu rozvíjet tak, aby zaměstnanci byli spokojeni a neměli touhu hledat jiné pracovní příležitosti. HR je tak pro budoucí strategický rozvoj firem jedním z kritických faktorů.

K těmto výzvám se přidává velká administrativní zátěž HR oddělení. Nábory, evidence zaměstnanců, aktualizace smluv a směrnic, povinná školení, jako třeba BOZP, nebo nová pravidla, jako GDPR, představují vysokou úroveň zátěže. Na tu by bylo potřeba čím dál více zaměstnanců, ale kromě toho, že se špatně shánějí, nechtějí firmy většinou do rozšiřování HR investovat. Oblast řízení lidských zdrojů je pro ně totiž nákladovou položkou, která je nezbytná, ale firmě přímo nepřináší žádné zisky.

Přitom pokud firma o zaměstnance pečuje, rozvíjí jejich talent a podporuje stmelování týmů, bývají zaměstnanci spokojenější než tam, kde k tomu nedochází. Tato péče ale klade vysoké nároky na samotné HR oddělení a jeho časové vytížení. Je tedy otázkou, kde cenný čas vzít.

Testováno na nás

Ve společnosti StringDatajsme přišli s řešením, které jsme si důkladně otestovali sami na sobě. Jsme středně velká IT firma a jeden z našich týmů klientům nabízí takzvanou softwarovou robotizaci procesů (RPA). Právě u těchto kolegů se zrodil nápad, jak HR uvolnit ruce. Identifikovali nejčastější činnosti v HR a speciálně pro ně vytvořili softwarového robota, kterého jsme nazvali HR-bot. Ten výrazně zefektivní proces vyhledávání vhodných kandidátů na vypisované pracovní pozice.

Vznikl tak symbiotický prvek, kdy robot spolupracuje s člověkem. Zbaví ho nepřínosné administrativy, připraví mu výstupy a člověk pak přebírá štafetu a přímo komunikuje s kandidáty. Díky tomuto řešení pak HR tým získá pro firmu mnohem rychleji zkušené kandidáty a zároveň má více prostoru věnovat se současným zaměstnancům, jejich potřebám a rozvoji.

Chceme jít ještě dál

HR-bota jsme si důkladně vyzkoušeli v našem prostředí a už teď víme, že nezůstane jen u své základní funkce. Ukázal nám další možnosti zefektivnění administrativních činností, a tak budeme do budoucna jeho funkce rozšiřovat. Tyto funkce dostanou i zákazníci, kteří si od nás HR-bota pořídí. 

HR specialistům bude postupně přinášet vyšší přidanou hodnotu a dá jim možnost více se zaměřit na komunikaci s managementem i s jednotlivými zaměstnanci. Dobře naslouchat, sdílet informace, vycítit náladu, obavy a příležitosti totiž roboti nedokážou, ale naši HR kolegové ano.

HR-bot jednoduše a levně

Nasadit HR-bota můžete snadno i do vaší firmy. Je to samostatné řešení, které funguje kdekoliv a nevyžaduje složitou implementaci. Stačí ho nainstalovat a přímo čerpat výhody. Pro více informací nás kontaktujte kontaktním formulářem a my se vám ozveme a zajistíme další postup.

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Další z rubriky

NADH, DLPA, DMAE. Co všechno o nich víte?

NADH, DLPA, DMAE - co všechno o nich víte?

Nejsou to náhodné shluky písmenek, ale účinné látky, které příznivě působí na náš organismus. Pokud se cítíte unaveni,...

Díky zrušení poplatků za roaming jsou cesty do EU přívětivější

Díky zrušení poplatků za roaming jsou cesty do EU přívětivější

Evropané, kteří cestují do zemí EU, za roamingové hovory, SMS a datové služby platí stejné ceny jako doma, a tak...

Potřebujete převézt materiál či nářadí? Půjčte si dodávku

Potřebujete převést materiál či nářadí? Půjčte si dodávku

Pravděpodobně jste se už někdy dostali do situace, kdy jste potřebovali převézt stavební materiál, větší nářadí či...

Najdete na iDNES.cz