Rekvalifikační kurz účetnictví může nastartovat i vaše podnikání

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Finanční gramotnost živnostníků i zakladatelů menších společností spočívá ve schopnosti porozumět účetnictví. Málokdo, jenž se s nadšením do podnikání pouští, má hned od začátku na zaplacení profesionálních služeb v této oblasti. Navíc ani ty nejsou vždy jistotou, že se ve financích „neutopíte“.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Rekvalifikační kurz účetnictví může nastartovat i vaše podnikání | foto: ČTK

Jsou to právě začátky podnikání, kdy jeden špatný krok může vést k dlouholetému splácení dluhů, stát na začátku „vytloukání klínu klínem“, tedy dluhu dluhem, a v konečném důsledku vést k neúspěchu v podnikání. A nemusí jít jen o váš špatný odhad, pokud jde o zákazníky nebo jádro vašeho businessu, ale právě o účetní chyby. Kdo se pouští do podnikání, měl by proto rozhodně nejdříve nakouknout do tajů účetnictví.

Účetnictví je ideální rekvalifikace pro maminky na mateřské a rodičovské, které chtějí rozjet vlastní podnikání

Stále častěji se do podnikání pouštějí mladé maminky. Ty šťastnější, které dítě nevytíží na 24 hodin denně, nebo naopak ty, které si prostě potřebují přivydělat. Někdy máme možnosti vrátit se z ničehonic ke svému hobby a napadne nás povýšit jej na něco více, co peníze nejen „spotřebuje“, ale naopak i vydělá.

Mnohé podnikatelské aktivity napadnou novopečené maminky díky aktivitám spojeným s dítětem. Když už ušijete miminku jedno hnízdo na spaní, zvládnete další pro známou z porodnice, ještě jedno pro bratrovu těhotnou manželku, další pak prodáte na některém maminkovském bazaru. A řeknete si, proč v tom nepokračovat? Takto začínají maminky šít oblečení pro děti, vyrábět houpačky, vařit marmelády, ale i zakládat soukromé školky. Možností je mnoho. Avšak jakmile jde o podnikání, mluvíme i o financích, a tedy i o účetnictví, kterému byste měli rozumět.I když si nakonec na tuto práci najdete profesionály, nikdy nesmíte své podnikání vydat na milost a nemilost jiným. Takže zatímco svému businessu, do kterého se pouštíte, výborně rozumíte, zdokonalte se ještě v účetnictví.

Naučte se účetnictví zdarma

Rekvalifikační kurz Účetnictví pro začátečníky navíc můžete na úřadu práce absolvovat zdarma. A nemusíte být nezaměstnanými. Stačí se evidovat jako zájemce o práci. Právě rekvalifikační kurzy účetnictví bývají nejžádanější, a to nejen mezi maminkami na rodičovské dovolené. Mnohdy je zájemci neabsolvují pouze proto, aby získali znalosti potřebné pro své vlastní podnikání. Účetnictví je lukrativní oblast, i pokud jde o zaměstnání nebo podnikání právě v tomto oboru. Nelíbí se vám vaše stávající práce? Změňte ji a rekvalifikujte se na účetního. Nebo si z vedení účetnictví na klíč udělejte přivýdělek vedle vaší stálé práce.

Rekvalifikační kurz účetnictví od Orange Academy probíhá v Praze, v Brně i v Ostravě

Pro každého, kdo chce získat dovednosti v oblasti podvojného účetnictví nebo se uplatnit na trhu práce právě v této oblasti, pořádá Orange Academy informacemi nabité kurzy. Rekvalifikační kurz Účetnictví (podvojné) je akreditovaný MŠMT ČR, a získáte proto oficiální osvědčení o rekvalifikaci.

Co se v kurzu naučíte? Po absolvování kurzu budete schopni vést zcela samostatně podvojné účetnictví pro malé a střední firmy. Zvládnete vše, od zavedení nové účetní jednotky až po účetní uzávěrku.

Kurz vedou zkušení a profesionální lektoři, kteří vše „okoření“ a hlavně vysvětlí na skutečných příkladech z praxe. Orange Academy má vlastní, velice profesionálně zpracované učebnice. Rovněž ale získáte přístup do online e-learningu, kde si budete moci vše naučené procvičovat na konkrétních příkladech, v rámci testů si ověřit získané znalosti, ale také oslovit lektory s dotazy.

Své kurzy pořádá Orange Academy po celé České republice, v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni a dalších 13 městech. Kurz není žádným rychlokurzem na jedno odpoledne. Jeho délka je 10 až 15 dnů, obvykle podle toho, zda-li jde o dopolední nebo odpolední kurz. Rekvalifikací u Orange Academy již prošlo přes 6000 absolventů. Řada z nich dnes díky tomu úspěšně podniká nebo získali práci právě v perspektivním oboru účetnictví.

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

Nejčtenější

Umělá inteligence úspěšně dokončila dílo Antonína Dvořáka

Antonín Dvořák

Dvořákův rozepsaný fragment si nastudovala a úspěšně dokončila umělá inteligence AIVA. Vznikl tak unikátní kulturní...

Dieta, která chutná! Lucie díky ní zhubla 14 kilogramů za 2 měsíce!

Dieta, která chutná! Lucie díky ní zhubla 14 kilogramů za 2 měsíce!

Hubnutí vlastně není žádná věda. Stačí naučit své tělo, aby spalovalo tuky a budovalo svaly. Jenže jak toho dosáhnout?...

Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší

Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší

Tepelná čerpadla prošla v uplynulých 20 letech významnými konstrukčními změnami a výrobci vždy dbali především na...

Teď na Lotyše! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Teď na Lotyše! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Tři zápasy, šest bodů a skóre 12:7. Taková je bilance české hokejové reprezentace na právě probíhajícím světovém...

Zdeptají Češi Italy? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Zdeptají Češi Italy? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Mistrovství světa v hokeji na Slovensku nabírá grády. Česká reprezentace se den po bitvě s Lotyšskem postaví Italům,...

Další z rubriky

Titul MBA: na vzestupu je 100% online studium

100% online studium MBA: nejmodernější a maximálně flexibilní forma výuky

Studium MBA je v posledních letech stále populárnější. S rostoucími požadavky zaměstnavatelů a širokými pracovními...

Proč přemýšlet o zahraniční společnosti?

Proč přemýšlet o zahraniční společnosti?

Důvodů pro to, založit si vlastní zahraniční společnost, je jistě mnoho. Od nekalé místní konkurence přes špatnou...

Jak vybrat správný firemní dluhopis?

Jak vybrat správný firemní dluhopis?

Úroky na spořících účtech v dnešní době klesají tak závratnou rychlostí, že každý, kdo si svých peněz alespoň trochu...

Najdete na iDNES.cz