Rekvalifikační kurz účetnictví může nastartovat i vaše podnikání

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Finanční gramotnost živnostníků i zakladatelů menších společností spočívá ve schopnosti porozumět účetnictví. Málokdo, jenž se s nadšením do podnikání pouští, má hned od začátku na zaplacení profesionálních služeb v této oblasti. Navíc ani ty nejsou vždy jistotou, že se ve financích „neutopíte“.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Rekvalifikační kurz účetnictví může nastartovat i vaše podnikání | foto: ČTK

Jsou to právě začátky podnikání, kdy jeden špatný krok může vést k dlouholetému splácení dluhů, stát na začátku „vytloukání klínu klínem“, tedy dluhu dluhem, a v konečném důsledku vést k neúspěchu v podnikání. A nemusí jít jen o váš špatný odhad, pokud jde o zákazníky nebo jádro vašeho businessu, ale právě o účetní chyby. Kdo se pouští do podnikání, měl by proto rozhodně nejdříve nakouknout do tajů účetnictví.

Účetnictví je ideální rekvalifikace pro maminky na mateřské a rodičovské, které chtějí rozjet vlastní podnikání

Stále častěji se do podnikání pouštějí mladé maminky. Ty šťastnější, které dítě nevytíží na 24 hodin denně, nebo naopak ty, které si prostě potřebují přivydělat. Někdy máme možnosti vrátit se z ničehonic ke svému hobby a napadne nás povýšit jej na něco více, co peníze nejen „spotřebuje“, ale naopak i vydělá.

Mnohé podnikatelské aktivity napadnou novopečené maminky díky aktivitám spojeným s dítětem. Když už ušijete miminku jedno hnízdo na spaní, zvládnete další pro známou z porodnice, ještě jedno pro bratrovu těhotnou manželku, další pak prodáte na některém maminkovském bazaru. A řeknete si, proč v tom nepokračovat? Takto začínají maminky šít oblečení pro děti, vyrábět houpačky, vařit marmelády, ale i zakládat soukromé školky. Možností je mnoho. Avšak jakmile jde o podnikání, mluvíme i o financích, a tedy i o účetnictví, kterému byste měli rozumět.I když si nakonec na tuto práci najdete profesionály, nikdy nesmíte své podnikání vydat na milost a nemilost jiným. Takže zatímco svému businessu, do kterého se pouštíte, výborně rozumíte, zdokonalte se ještě v účetnictví.

Naučte se účetnictví zdarma

Rekvalifikační kurz Účetnictví pro začátečníky navíc můžete na úřadu práce absolvovat zdarma. A nemusíte být nezaměstnanými. Stačí se evidovat jako zájemce o práci. Právě rekvalifikační kurzy účetnictví bývají nejžádanější, a to nejen mezi maminkami na rodičovské dovolené. Mnohdy je zájemci neabsolvují pouze proto, aby získali znalosti potřebné pro své vlastní podnikání. Účetnictví je lukrativní oblast, i pokud jde o zaměstnání nebo podnikání právě v tomto oboru. Nelíbí se vám vaše stávající práce? Změňte ji a rekvalifikujte se na účetního. Nebo si z vedení účetnictví na klíč udělejte přivýdělek vedle vaší stálé práce.

Rekvalifikační kurz účetnictví od Orange Academy probíhá v Praze, v Brně i v Ostravě

Pro každého, kdo chce získat dovednosti v oblasti podvojného účetnictví nebo se uplatnit na trhu práce právě v této oblasti, pořádá Orange Academy informacemi nabité kurzy. Rekvalifikační kurz Účetnictví (podvojné) je akreditovaný MŠMT ČR, a získáte proto oficiální osvědčení o rekvalifikaci.

Co se v kurzu naučíte? Po absolvování kurzu budete schopni vést zcela samostatně podvojné účetnictví pro malé a střední firmy. Zvládnete vše, od zavedení nové účetní jednotky až po účetní uzávěrku.

Kurz vedou zkušení a profesionální lektoři, kteří vše „okoření“ a hlavně vysvětlí na skutečných příkladech z praxe. Orange Academy má vlastní, velice profesionálně zpracované učebnice. Rovněž ale získáte přístup do online e-learningu, kde si budete moci vše naučené procvičovat na konkrétních příkladech, v rámci testů si ověřit získané znalosti, ale také oslovit lektory s dotazy.

Své kurzy pořádá Orange Academy po celé České republice, v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni a dalších 13 městech. Kurz není žádným rychlokurzem na jedno odpoledne. Jeho délka je 10 až 15 dnů, obvykle podle toho, zda-li jde o dopolední nebo odpolední kurz. Rekvalifikací u Orange Academy již prošlo přes 6000 absolventů. Řada z nich dnes díky tomu úspěšně podniká nebo získali práci právě v perspektivním oboru účetnictví.

Nejčtenější

Nejpodivnější kryptoměny

Co jsou vlastně ty kryptoměny?

Jaké znáte vedle bitcoinu další kryptoměny? Pojďme se podívat na ty nejpodivnější, které skutečně kolují virtuálním...

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Děti jsou to nejcennější, co máme. Proto by rodiče každého školáka měli být při výběru školní aktovky nebo batohu...

3 otázky pro Facebook Libru

3 otázky pro Facebook Libru

V červnu letošního roku Facebook oznámil, že zahajuje vývoj své kryptoměny Libra. Podle této sociální sítě je cílem...

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží provází výjimečné okamžiky, jakými jsou kulaté narozeniny, výročí, žádosti o ruku nebo vyjádření lásky....

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Je vám líto, že květy z překrásné kytice dříve či později podlehnou zkáze? Co takhle vyzkoušet jednoduché techniky...

Další z rubriky

V Praze jako v Paříži: vizualizace provozovny Libeň

V Praze jako v Paříži: vizualizace provozovny Libeň

Vizualizace možné podoby provozovny Libeň má vyvolat debaty, jak co nejlépe začlenit do svého okolí tuto...

Oficiální bazar vysokozdvižných vozíků STILL

Oficiální bazar vysokozdvižných vozíků STILL

Jsme svědky tak razantních změn v tolika sférách lidské činnosti, že může být problém se v nich vyznat. Bouřlivým...

Jak získat hypotéku v roce 2019? Matějova hypotéka je řešením

Jak získat hypotéku v roce 2019? Matějova hypotéka je řešením

Matějova hypotéka nepředstavuje žádný speciální finanční produkt, ale jde o sestavení hypotéky na klíč. Jde o skvělou...

Najdete na iDNES.cz