Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Každý majitel společnosti, dobrý manažer či personální dávno pochopil, že za úspěšnými projekty a bohatstvím firem stojí lidé a jejich práce. Atmosféra a vztahy na pracovišti se leckdy odráží na produktivitě celé společnosti i na její image.

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým | foto: NEWDAY

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Proto je dobré své zaměstnance cíleně stmelovat i neformální cestou. Společné zážitky a úspěchy dovolí pracovníkům víc se poznat. Soutěže, cestování a jiné aktivity odhalují vlastnosti, které jinak můžete jako šéf přehlédnout. Rychleji tak zjistíte, kdo by měl jakou funkci v práci zastávat.

Firemní akce jako odměna

Vánoční večírky, firemní oslavy a události má většina lidí ráda. Takové akce jsou odměnou za tvrdou práci, ovšem jejich hlavním cílem je se pouze neformálně pobavit, ocenit úspěchy a užít si spousty legrace. Když však potřebujete, aby se váš tým nejen radoval, ale během setkání i pracoval na svém rozvoji a zlepšení, přišel s kreativním řešením, co a jak dělat lépe, pak investujte do opravdového teambuildingu. V případě mezinárodních nebo TOP management týmů do incentivní cesty. Investice se vám několikanásobně vrátí. Jak ale akci vytvořit, aby byla účelná a splnila svou misi?

Nepožadujete-li nic speciálního, ten první typ zábavnějších akcí si teoreticky můžete s trochou kreativity a osobního zaujetí připravit interně. Většinou v součinnosti s personálním oddělením nebo s výkonnou asistentkou ředitele, protože ti všichni ví, co váš tým nejvíce potřebuje a jaký druh zábavy preferuje. 

Ale připravit opravdový teambuilding s cílem posunout tým v oblasti rozvoje nebo dokonce potřebného zlepšení zvládne v interní formě pouze specializované oddělení, což mají většinou pouze velké nadnárodní koncerny. Nicméně mnohem efektivnější je oslovit specializovanou agenturu zabývající se tímto typem akcí.

Profesionální agentura

Pokud mají mít teambuildingy a firemní eventy svůj dalekosáhlý a hlubší význam, je dobré jejich přípravu nechat na odbornících. Možná, že se vám to zdá zbytečné, přeci stačí rezervovat stůl v restauraci a bowlingovou dráhu, ostatní už vyplyne samo. V tomto duchu si můžete dovolit připravit „teambuilding“ pro pět, sedm lidí. 

Vytvářet však akce pro větší počet zaměstnanců už je mnohem náročnější a obnáší spoustu otázek, které je lepší v komplexnosti celé akce svěřit profesionálům se zkušenostmi a s dobrými referencemi. Jenže jak poznat dobrou agenturu? 

Jednoznačně nejviditelnějším kritériem pro výběr takového partnera doporučuji zohlednit reference v poměru s počtem zrealizovaných akcí za rok a jejich reálné zkušenosti z jejich vlastní produkce s celkovou délkou působení na trhu. Dále je pak dobré shlédnout portfolio nabídky a schopnost poskytovat služby v dobré úrovni angličtiny, v případě specifických outdoor aktivit se zajímejte o pojištění agentury.

Společnost NEWDAY organizuje již 17 let eventy, firemní akce a rozvojové teambuildingy cílené na rozvoj a zlepšení. Každoročně zrealizuje v průměru zhruba 150 akcí. V úzké spolupráci s vámi vytvoří akci dle vašich představ. Doslova říkají, že v dnešní super rychlé době je možné vše, záleží jen na vaší fantazii a zejména na rozpočtu. Díky své dlouholeté historii mají nastřádáno nepřeberné množství inspirace, z které můžete čerpat i vy.

Eventy z dílny NEWDAY

Zařizování firemní akce obnáší skloubení mnoha kritérií. Klíčové je vždy vaše zadání, pak ale záleží především na lokalitě, ubytování, cateringu, výzdobě, osvětlení, nabídce společenských doprovodných programů a rozsahu konkrétní produkce či typu teambuildingu. NEWDAY pro Vás ochotně zrealizuje vaši firemní akci tzv. na klíč. Nad rámec zajištění veškerých služeb dané lokality může být další součástí doprovodné produkce barmanská show, věštírna, body painting, ochutnávka čokolády, vyhlídkový let vrtulníkem, koncert populární skupiny či představení alternativních akrobatických umělců.

Mimo tuto doprovodnou produkci se v NEWDAY specializují na rozvoj týmů, lehké vzdělávací programy a motivační soutěže. Silnou stránkou agentury je skutečnost, že to vše dokáží dokonale skloubit do jednoho celku tak, že jeden večer připraví unikátní zážitky s neotřelou zábavou a na druhý den pak zrealizují školení cílené na rozvoj týmu, hlubší vzájemné pochopení účastníků, ukotvení sounáležitosti a ztotožnění se s firemními hodnotami. To celé dokáží pojmout tak, aby si z něj zaměstnanci odnesli vše potřebné včetně dobré nálady a skvělých vzpomínek.

Má teambuilding smysl? A jaká je jeho přidaná hodnota?

Teambuilding oproti klasickému eventu výrazně prohlubuje vztahy, posiluje důvěru mezi kolegy napříč celou strukturou firmy, zdůrazňuje hodnoty společnosti a vyvolává v účastnících hlubší sounáležitost. Nestandardní situace a vystoupení z komfortní zóny dokáže skvěle pročistit vzduch a vyjasnit vzájemná očekávání většiny členů v týmu. Strategické a taktické hry vymýšlí leadři NEWDAY na míru, zaměřují se v nich na slabá a silná místa týmu i celé společnosti. 

Teambuilding rozvine komunikaci, kooperaci a kreativitu vašeho týmu. Otestujte své pracovníky a kolegy například v inovativní komunikační detektivní hře Místo činu, motivační Zlaté horečce, edukační strategické hře Jungle survival, tabletové kvízové hře Tablet Quiz game nebo se zúčastněte historicko-zážitkového programu Lužické pevnosti odehrávající se v betonových bunkrech v resortu Malevil. 

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Pokud byste hledali program, který se vymyká běžné představě o teambuildingu, například něco na míru vašemu náročnému vedení, nechte si zpracovat projekt ve stylu Mission Impossible, kde se prolínají specifické potřeby každého člena týmu s velkou fyzickou a duševní náročností úkolů a bezpodmínečnou nutností perfektní funkčnosti celého týmu, případně i s velmi netradičními prvky „dospěláckých hraček“. 

V případě, že máte jen omezené finanční zdroje, je zde také low cost řešení teambuildingu, projekt smartteambuilding.cz, kde si můžete objednat již hotový program za výhodnou cenu.

Dovolená, nebo práce? Obojí splní incentivní cesty

Incentivní cesty do zahraničí jsou určené pro firmy s mezinárodními týmy, které potřebují uskutečnit kongresové setkání propojené s odměnou zaměstnanců nebo obchodních partnerů. Při tomto druhu akcí můžete mimo jiné vymyslet důležité strategie pro budoucnost vaší společnosti či uskutečnit jiné důležité interní sdělení časované tak, aby bylo přijaté pro více zemí najednou. 

NEWDAY tým pro vás v dané destinaci připraví program zcela na míru podle vašich potřeb. Navštivte oblíbené destinace, jako jsou Kanárské ostrovy, Portugalsko či Španělsko. Zájezd je komplexním balíčkem, který je uzpůsoben tak, abyste byli maximálně spokojeni po všech stránkách. Proto je stejný důraz kladen na výběr lokality, hotelu, konferenčních služeb, možností lokality a celkového servisu. 

Do detailu jsou naplánovány transfery, jídelníčky, konferenční služby, doprovodné programy. Vše s individuálním zaměřením na každého účastníka. Návrh incentivní cesty je zpracován do nejmenších detailů.

Již 17 let leader na trhu

Společnost NEWDAY vytváří ve firmách lepší a přátelštější ovzduší. Pomáhá budovat mezilidské vztahy a charaktery pracovníků, na jejichž bedrech kolikrát stojí chod celé společnosti. Agenturu tvoří několik desítek instruktorů a lektorů, kteří svojí práci odvádí skutečně dobře. Jejich úspěchem je harmonické prostředí ve velmi úspěšných firmách, jako jsou například 3M, Amazon, Continental, Komerční banka, Škoda Auto nebo Toyota. V loni zorganizovali více než 150 akcí. Nezáleží na velikosti vaší společnosti, aktivně a nadšeně spolupracují s každou firmou, která chce budovat kvalitní tým, jenž dokáže změnit svět a být výjimečným ve svém oboru.

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Vlastní datovou schránku mají jen dva ze sta Čechů. Nepatříte mezi ně? Pak byste s jejím založením neměli dlouho váhat....

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Na mateřské a rodičovské dovolené se hodí každá koruna. A tak není divu, že spousta rodičů hledá přivýdělek, který by...

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Cena Finparády za první českou multibankovní aplikaci Banky CREDITAS

Aplikace Richee: Hlavní přehled, Zadání platby, Založení účtu z aplikace

Portál Finparáda.cz na konci ledna oznámil výsledky soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku, a to v 11...

Další z rubriky

Se záložními zdroji UPS se již nemusíte obávat výpadků elektřiny

Se záložními zdroji UPS se již nemusíte obávat výpadků elektřiny

Občas se stane, že vypadne elektřina. Protože jsme dnes na ní již plně závislí, může se při výpadku stát, že máme...

Postupte na kariérním žebříčku díky programu Právo v manažerské praxi

Postupte na kariérním žebříčku díky programu Právo v manažerské praxi

V oblasti moderního managementu a práva je zapotřebí se neustále vzdělávat, protože se vše mění. Náskok před ostatními...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Najdete na iDNES.cz