Proč přemýšlet o zahraniční společnosti?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Důvodů pro to, založit si vlastní zahraniční společnost, je jistě mnoho. Od nekalé místní konkurence přes špatnou vymahatelnost práva, nestabilní politickou situaci, zatížení administrativou až po daňovou optimalizaci. Proto spousta podnikatelů přemýšlí o tom, zda nepřesunout své sídlo do zahraničí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Proč přemýšlet o zahraniční společnosti? | foto: Impression Media, s.r.o.

Ne, v žádném případě se nejedná pouze o firmy, které utíkají před svými závazky. Pro spoustu firem je to zkrátka výhodnější. Tak proč nezvýšit zisky a dále je neinvestovat do dalšího rozvoje firmy? Ale pozor. I zde je potřeba dodržovat určitá pravidla, aby přechod nebyl vnímán jako daňový únik.

Profesionálové na zakládání zahraničních společností

Abyste chytře minimalizovali své daňové povinnosti, využijte služeb prověřených společností. Společností, které se na přesunutí sídla firmy do zahraničí nebo na založení firmy v zahraničí specializují. Mají bohaté zkušenosti a stojí za nimi právníci, kteří dokážou postupovat v souladu se zákony a zároveň pro vás firmu daňově optimalizovat. Mezi tyto společnosti bezesporu patří i Zenron. Jedná se o tým odborníků, který na trhu působí již přes 20 let. Specializují se na zakládání zahraničních společností, správu pohledávek, anonymní schránky, ochranu majetku před blokací a mnoho dalšího. Pomáhají podnikatelům růst a udržet si nezávislost.

Hlavní důvody pro založení zahraniční společnosti

Jedním z důvodů pro založení společnosti v zahraničí je anonymizace vlastnictví. Někdy zkrátka nechcete, aby všichni věděli, jaké firmy vlastníte. Majitelé tak ochraňují svoje soukromí. I pokud rozjíždíte start-upy, u kterých si nejste úplně jistí, můžete ocenit, že v případě neúspěchu nebudou spojovány s vaším jménem.

Pro mnoho podnikatelů je motivací také snížení byrokratické zátěže. Jsou státy, kde jsou kladeny minimální požadavky na výkazy pro státní správu. Zvláště u specifických produktů a úzkého okruhu produktů, na který jsou v České republice uplatňována přísnější pravidla a povinnosti.

Dalšími důvody jsou potom optimalizace daňových povinností, rozložení rizik v podnikání, konkurenční spory a expanze firmy do dalších států a částí světa.

Ať už jsou vaše důvody jakékoli, obraťte se na profesionály. Vyhnete se tak zbytečným přešlapům, i těm nevědomým. Jak jistě všichni víme, neznalost neomlouvá. V Zenron se budou rádi věnovat i vám a vaší firmě.

Nejčtenější

V Praze může vzniknout unikátní projekt od Evy Jiřičné. Podívejte se

V Praze může vzniknout unikátní projekt od Evy Jiřičné. Podívejte se

Eva Jiřičná zvítězila ve velké mezinárodní architektonické soutěži na komplex budov po dosluhující telekomunikační věži...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

O čtvrt milionu náklaďáků méně – díky betonárnám v centru Prahy

Lodní doprava

Denně do Prahy po silnicích proudí plno stavebního materiálu. Těžké náklaďáky zhoršují již tak přeplněnou pražskou...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou se poběží výjimečně v neděli

Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou se poběží výjimečně v neděli

Kvalifikační seriál na 129. Velkou pardubickou steeplechase pokračuje druhým dílem. „Červená“ kvalifikace je na pořadu...

Další z rubriky

Světová premiéra skladby dokončené umělou inteligencí míří na festival

Světová premiéra skladby dokončené umělou inteligencí míří 4. července na Rock...

Pokud ještě nevíte, kde zahájit letní prázdniny, přijeďte na festival Rock for People do Hradce Králové, který probíhá...

Od nákupu v e-shopu může odlákat i způsob platby. Znáte snadné řešení?

Od nákupu v e-shopu může odlákat i způsob platby. Znáte snadné řešení?

E-shopy se snaží zákazníkům nákupy co nejvíce usnadnit. A využívají k tomu nejrůznější technologické vychytávky. Čechy...

Ocelová hala Astron dělá zákazníkovi radost i po letech

Ocelová hala Astron dělá zákazníkovi radost i po letech

Když se společnost UNIMARCO rozhodovala o výstavbě nového sídla, hledala spolehlivé řešení na míru svým potřebám....

Najdete na iDNES.cz