Pro sběratele mincí: Masarykův dukát k 100. výročí Československa

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jestliže patříte mezi sběratele, zřejmě jste už zaslechli o Masarykově dukátu, který byl vyražen ke stému výročí vzniku Československa.

Pro sběratele mincí: Masarykův dukát k 100. výročí Československa | foto: ČTK

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jedním z nejvýznamnějších milníků v českých dějinách je bezesporu vznik Československa, neboť se tím vrátil do evropských končin stát, jenž se stal mimo jiné tvůrcem proslulých stříbrných mincí. Československá koruna vznikla v roce 1918, přičemž svou silnou pozici si na finančním trhu držela až do roku 1992. I dnes u nás vznikají díla, které nadchnou nejen numismatika, ale taky každého kdo se nechce vzdát českých mincí ve prospěch eura.

Jakou historii mají české peníze?

S českými mincemi jsou spjatá zvučná jména, jako jsou Alfonz Mucha, Otakar Španiel, Josef Šejnost či Max Švabinský. Obrovský význam pro sběratele mincí má Masarykův dukát, přičemž jak už samotný název napovídá, je na něm vyobrazen T. G. Masaryk. Jedná se o sadu zlatého dukátu a stříbrného odražku o průměru 20 milimetrů. Zlatý dukát váží 3,49 gramů a stříbrný odražek 4 gramy. Je to výjimečné dílo akademického sochaře Vladimíra Oppla.

Masarykův dukát je vzhledem vskutku unikátní. Odlišuje se od ostatních sběratelských mincí. Za vznikem Masarykova dukátu stojí Pražská mincovna, pod jejíž rukama vznikaly i pohádkové poklady České televize a další mince.

Kdo byl T. G. Masaryk?

Snad není žádný český obyvatel, který by nevěděl, kdo byl T. G. Masaryk. Jednalo se o prvního prezidenta svobodného Československa. Stal se jednou z nejvýraznějších postav v našich dějinách. Byl filozofem a pedagogem. Proslulý byl také tím, že si stál za svým názorem, přestože společnost měla odlišný názor. Přečíst si můžete i nějaká díla Masaryka, například vydal práce Česká otázka, Naše nynější krize a Otázka sociální.

Jak Masarykův dukát vypadá?

Lícní stranu dukátu zdobí portrét T. G. Masaryka z profilu, zatímco rubovou český lev s dvouramenným křížem. V levé části jsou vidět moravská šachová orlice a puncovní značka. V pravé části zase slezská černá orlice a značka Pražské mincovny. Samozřejmě k Masarykově dukátu dostanete ještě certifikát, na němž jsou uvedené veškeré bezpečnostní prvky. Certifikát není na obyčejném papíře, ale je vytištěný na speciální papír. O tisk se postarala státní tiskárna cenin.

Kde se dá dukát koupit?

Pokud hledáte specialistu, který se zabývá prodejem mincí, doporučujeme podívat se do pestrého produktového portfolia internetového obchodu zlate-mince.cz. Zde najdete stříbrné mince, zlaté dukáty a spoustu dalších sběratelských skvostů. Zrovna Masarykův dukát představuje exkluzivní ražbu, přičemž do prodeje se dostane pouze tisíc kusů, což je vskutku rarita. Staňte se tak jedním z mála sběratelů, který bude daný dukát vlastnit.

Prodejnu můžete navštívit osobně, abyste si minci prohlédli na vlastní oči. Stačí zajít do Obecního domu v Praze, kde na vás čeká pestrá škála mincí. Klidně se vám zalíbí i jiné mince, a tak možná nebudete odcházet pouze s Masarykovým dukátem.

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Další z rubriky

Díky zrušení poplatků za roaming jsou cesty do EU přívětivější

Díky zrušení poplatků za roaming jsou cesty do EU přívětivější

Evropané, kteří cestují do zemí EU, za roamingové hovory, SMS a datové služby platí stejné ceny jako doma, a tak...

Jak vybrat překladatelskou agenturu a nenaletět?

Jak vybrat překladatelskou agenturu a nenaletět?

Není překlad jako překlad – pražské překladatelské agentury se od sebe výrazně liší v cenách, v přístupu k zákazníkům i...

Pět důvodů, proč si zřídit virtuální kancelář

Pět důvodů, proč si zřídit virtuální kancelář

Zákon stanovuje, že každá společnost musí mít v obchodním rejstříku zapsané sídlo. Pokud však většinu práce odvádíte z...

Najdete na iDNES.cz