Doporučujeme

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ochranné masky z nanomateriálu od českého výrobce s 26letou historií

V České Kamenici vyrobí denně desítky tisíc ochranných masek z nanomateriálu s laboratorně ověřenou filtrační účinností 99,9 % proti virům. I díky zkušenostem s dodávkami do zdravotnictví, bylo možné rozjet novou výrobní linku v rekordním čase a začít zásobovat nemocnice a další sociální zařízení.

O plánech, investicích do nové výrobní linky na ochranné masky z nanomateriálu a dalších tématech jsme hovořili s Ludvíkem Nesnídalem, jednatelem skupiny AZPO.

Co bylo zásadním impulsem pro rozhodnutí společnosti, aby změnila svůj zaběhnutý výrobní program a vydala se ještě neprozkoumaným směrem?

Odpověď je jednoduchá, nechtěli jsme propouštět, a proto jsme hledali cestu, jak se postarat o našich 200 zaměstnanců, mezi nimiž najdete i desítky lidí se zdravotním handicapem. Kvůli pandemii COVID-19 téměř ze dne na den došlo k pozastavení automobilového průmyslu, a tedy i objednávek pro výrobní linku specializovanou na šití autopotahů.

Jak se podařilo chráněné dílně, jejíž výrobní program zahrnuje především náročnější výrobky, jako jsou například potahy na sedadla do automobilů, potahy na dětské kočárky nebo zakázkovou výrobu pro armádu, přestavět výrobní linky během pár dnů?

Fungujeme na trhu, kde jsme často konfrontováni s asijskou výrobou, které málokdy dokážeme cenově konkurovat. Pro naši společnost je důležitá kvalita, zdravotní nezávadnost a hlavně flexibilita, díky které dokážeme na nestandartní poptávky velmi rychle reagovat. I díky velkým firemním prostorům, které jsou zhruba 12 000 m², jsme dokázali zprovoznit výrobní linku na šití masek z nanomateriálů v extrémně krátké době.

Byly s přestavbou výrobní linky spojeny i nějaké zásadní investice?

Samozřejmě. Naštěstí byla naše společnost schopná zajistit počáteční investici do 70 kusů průmyslových šicích strojů Garudan od českého výrobce. Byli jsme velmi mile překvapeni, jak rychle nám byly stroje včetně jejich instalace na místě a proškolení zaměstnanců dodány. Zde jsem si opět ověřil, že spolupráce s českými výrobci byl krok správným směrem. Investice byly ve výši do 10 milionů Kč a zahrnovaly nákup nejen šicích strojů, ale i balicí linky a technologie na sterilizaci.

Přemýšleli jste o využití nově otevřeného programu Technologie, ve kterém je možné získat finančním prostředky právě na boj s pandemií COVID-19?

Podobný program „Podnikání a inovace“ jsme již využili v roce 2014 a jsem za něj moc rád! Podařilo se nám získat dotaci na nákup většiny šicích strojů, na kterých v současné chvíli masky vyrábíme. Bez této dotace bychom technologie takto rychle nakoupit nezvládli. I díky OPPI jsme byli schopni začít dodávat stovky tisíc roušek každý měsíc, i když poptávka byla samozřejmě ještě mnohonásobně vyšší. Osobně si myslím, že by stát měl podporovat samostatnost českých podnikatelů právě těmito programy, aby v budoucnu bylo Česko soběstačné, pokud nás nějaká podobná situace opět překvapí.

Takže zakoupené šicí stroje využíváte pouze k šití ochranných masek? Co nastane, když poptávka po tomto produktu klesne?

I s tím počítáme. V médiích se o tom tolik nepsalo, téměř vůbec, ale nedostatkovým zbožím se ve stávající situaci staly i textilní úklidové mopy. Je to logické, jelikož čisté a dezinfikované prostory jsou velkou prioritou a nutností. Mopy z mikrovláken, které již dlouhou dobu spadají do našeho výrobního portfolia, jsou vyráběny ručně na šicích strojích.

Proč padla volba u ochrany dechu právě na nanomateriál? Předpokládám, že běžného materiálu, který by byl vhodný na šití ochranných masek, jste měli skladem také dostatek.

Ochranné masky z bavlny vyrábějí téměř všichni. Jedna část společnosti AZPO Group se specializuje na oblečení pro zdravotníky, proto jsme již delší dobu přemýšleli, jak využít materiály z nanovláken opět od českého výrobce. Filtrační účinnost nanomateriálu se dá srovnat s respirátory úrovně FFP3, ale i přesto zachovává svou vysokou prodyšnost. Je to ideální ochrana nejen pro zdravotníky, ale i pro celou veřejnost včetně dětí.

Laboratorně ověřená filtrační účinnost nanomateriálu

· 98-99 % bakterie

· 99,9 % viry

· 99 % alergeny

· 99 % prachové částice P1

· 100 % prachové částice PM2, 5 a 10

Zmiňoval jste, že spolupracujete výhradně s českými výrobci. Můžete jmenovat společnosti, od kterých materiál na ochranné masky odebíráte?

Naše společnost nakupuje 100 % produktů od českých firem, jejichž výroba probíhá z 90 % v České republice. Můžu zmínit například společnost Amann vyrábějící šicí nitě, společnost Anita B, která nám dodala průmyslové šicí stroje, společnost Elas dodávající pruženky, společnost Wico specializující se na zipy, společnost Etiko Pelhřimov dodávající textilní etikety. A mohl bych pokračovat dále.

Komu v současné chvíli ochranné masky z nanomateriálu dodáváte?

V první vlně, kdy na trhu byla větší poptávka než nabídka, byli našimi odběrateli především zdravotnická zařízení, kterým jsme dodávali prioritně. Jednalo se například o 5 největších nemocnic v Ústeckém kraji včetně Krajské zdravotní a.s., zaměstnance řetězce lékáren Dr.Max, desítky tisíc ochranných masek pro zaměstnance společnosti AVE CZ. Dále bych mohl jmenovat českou a slovenskou pobočku společnosti Makro, magistráty, městské úřady.

Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Nanomateriál, se kterým pracujeme a je laboratorně testován v USA, je aplikovatelný v mnoha odvětvích. V našem portfoliu si ho určitě necháme a budeme investovat do vývoje nových produktů. Ochranné masky, na které máme velmi pozitivní zpětnou vazbu, bychom rádi nabídli i široké veřejnosti přes síť lékáren a samozřejmě budeme pokračovat v dodávkách do nemocnic.

Chtěl byste něco zmínit na závěr?

Chtěl bych moc poděkovat našim zaměstnancům, jejichž pracovní nasazení je opravdu velké. Zmíněná úprava výrobní linky je jedna věc, ale bez zaměstnanců, kteří byli ochotni chodit do práce posledních sedm týdnů i o víkendu, bychom to nezvládli. Patří jim mé velké díky a věřím, že společně vše zvládneme.

Máte zájem o více informací?

www.nanolabprotection.cz