Doporučujeme

Může nebankovní půjčka ihned pomoci ze složité finanční situace?

Může nebankovní půjčka ihned pomoci ze složité finanční situace? | foto: ČTK

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Může nebankovní půjčka ihned pomoci ze složité finanční situace?

Nenadálé výdaje v domácnosti patří k nejčastějším důvodům, proč se lidé dostávají do finančních potíží. Mnohé rodiny mají problém, jakmile jim přestane fungovat pračka a musí koupit novou. Totéž platí i u řady dalších spotřebičů, bez nichž se dnes už v běžném životě prakticky nedá obejít.

Jak řešit náhlou potřebu peněz? Nabízí se možnost půjčit si u nebankovních společností, takzvaná půjčka ihned má ale svá úskalí.

Půjčte si jen tolik, kolik jste schopni vrátit

Pokud potřebujete, aby půjčka ihned zacelila akutní nedostatek peněz, pak jsou to právě krátkodobé nebankovní úvěry, které skutečně mohou být adekvátním řešením. Je ale nutné brát v potaz několik aspektů. Především si raději nikdy v rámci půjčky neberte více peněz, než je nezbytné. Právě u nebankovních půjček jsou totiž poměrně vysoké úrokové sazby a poplatky. Není to sice pravidlem, ale firmy se tímto způsobem chtějí více zajistit, neboť často půjčují i lidem, kteří jinak nemohou dosáhnout na klasické bankovní úvěry kvůli malé bonitě, případně z jiných důvodů.

Je rovněž vhodné si před sjednáním nebankovní půjčky ujasnit, zda jste schopni peníze i s patřičnými poplatky a úroky splatit v celé výši a včas do sjednaného termínu. Pakliže nikoliv, půjčka se může ještě více prodražit, čímž se pro vás stává velmi nevýhodnou. Neuvážené a zbrklé sjednání nebankovního úvěru leckdy končí i exekucí, protože si lidé nejsou schopni jednoduše spočítat, zda půjčku mohou splatit například poté, co obdrží od zaměstnavatele výplatu.

Porovnávejte půjčky, jež jsou na trhu dostupné

Nebankovní půjčka může ihned vyřešit vaši náhlou složitou finanční situaci. Před tím, než si však některý z produktů vyberete, je praktické si porovnat nabídky jednotlivých společností. Některé z nich totiž nabízejí kupříkladu první půjčku zdarma, jiné přináší výhody v možnosti delšího splácení atd.