Mějte reklamace svých zákazníků pod kontrolou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zákony na dodržování práv spotřebitelů při reklamacích nahlíží přísně. Jak reklamace svých zákazníků spravujete vy?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Mějte reklamace svých zákazníků pod kontrolou | foto: ČTK

Existuje řada služeb i článků, které radí spotřebitelům, jak uspět při reklamaci. Ale na podnikatele se myslí méně nebo vůbec. Mnohdy se může stát, že své zákonné povinnosti u reklamace nesplníte ne proto, že byste nechtěli, ale protože pro ně nemáte systém. Ještě větší problém obvykle nastane, když máte více poboček či současně velkoobchod a maloobchodní prodejny. 

Chaos s nevhodně evidovanými a spravovanými reklamacemi bývá na první pohled nezvládnutelným. Do firemních procesů je proto nutné vnést fungující systém. A bez správného software či webové aplikace je to nemožné. Kvalitní evidence reklamací dokáže výrazně šetřit firemní náklady a současně budovat lepší vztahy se zákazníky.

Nenechte svoji firmu paralyzovat reklamacemi

Byrokracie, která s vyřizováním reklamací vzniká, může firmu doslova paralyzovat - typicky to bývá po vánoční nákupní sezóně. Nebo k tomu snadno k tomu dojde v případě, že na trh uvedete nekvalitnější výrobek, popřípadě když se vám skokově zvedne počet objednávek. Pro standardní zaměstnance je to nepříjemné papírování navíc. 

Když reklamacemi pověříme samostatného pracovníka, obvykle je v případě neexistence kvalitního evidenčního systému pro reklamace jen stěží nahraditelný v případě nemoci, dovolené nebo jiné nepřítomnosti. Řešením je proto aplikace, která v reklamacích udrží nejen pořádek, ale sama pomáhá generovat veškeré dokumenty a dodržovat zákonné termíny pro reklamace. Čímž opět zcela zásadně šetří firemní náklady.

Reklamace od A do Z v jednom profi systému

Systém evidence reklamací ABCreklamace.cz je webovou aplikací, která dokáže ušetřit firmě čas i peníze díky propracovanému systému práce se zákaznickými reklamacemi. Výhodou je velká otevřenost systému, takže se nemusíte systému přizpůsobovat vy jako firma, ale systém se přizpůsobuje vám. A to bez toho, abyste museli objednávat a platit stále nové a nové programátorské práce pro funkce, které byste ve vlastním naprogramovaném systému potřebovali. 

ABCreklamace.cz nabízí tak širokou škálu možností a doplňků, že je pravděpodobně všechny ani nevyužijete. Snadno si vyberete pouze ty, které vyhovují zrovna vaší firmě. Zbývající, které nepotřebujete, snadno zakážete, čímž se systém zjednoduší a nestává se nepřehledným.

Informovaný zákazník je spokojený zákazník.

Celý proces reklamace je perfektně evidovaný v systému, do kterého může současně přistupovat i více prověřených pracovníků. Obslouží tak několik vašich poboček současně. Snadno s ním mohou pracovat i standardní zaměstnanci bez specializace na řešení reklamací. 

V případě, že reklamace řeší jenom jeden pracovník, nebo pověřený tým přes reklamace, je každý člen tohoto odborného týmu snadno nahraditelný, třeba v případě nemoci, protože reklamace jsou perfektně evidovány a aplikace sama upozorňuje na důležité termíny spojené s tu kterou reklamací. Ze systému můžete rovněž automaticky posílat SMS nebo emaily zákazníkovi o stavu reklamace. Tento fakt má největší vliv na spokojenost zákazníků a jejich rozhodování o dalších nákupech.

Řada firem utrácí kvůli reklamacím rovněž za právní služby. Za většinu z nich teď ušetříte. Veškeré reklamační dokumenty teď totiž díky systému ABCreklamace.cz získáte zdarma a budete je moci online editovat, snadno s nimi pracovat a současně je přehledně a zákonnou formou evidovat. Jde především o potvrzení o přijetí reklamace od zákazníka, potvrzení o vyřízení reklamace, různé průvodní dopisy, výzva k vyzvednutí reklamace, servisní listy apod. Systém evidence reklamací umí tyto dokumenty editovat, evidovat, vyexportovat v podobě PDF dokumentu, ale i odeslat e-mailem zákazníkovi.

Když někdo sleduje zákony za vás, méně chybujete

ABCreklamace.cz jsou profesionálním systémem, se kterým nebudete chybovat. Tým služby za vás sleduje veškeré zákony a jejich změny. Všechny jsou bezprostředně implementovány do reklamačního systému. Celý systém perfektně dbá o vaše práva jako prodejce či výrobce, i o práva spotřebitelů.

Všechny vyřešené reklamace jsou v systému archivovány. Generovat si máte možnost důležité statistiky a čísla o vašich reklamacích. Kdykoliv máte k ruce i pomoc pracovníků ABCreklamace kteří za celým systémem evidence reklamací stojí. V současné době už systém zpracoval přes 200 000 reklamací.

Hodně ušetří, málo stojí

Reklamační systém je velice praktickou službou, která šetří vaše firemní náklady bez toho, abyste museli investovat obrovské prostředky do programování vlastního systému. Pokud si vystačíte s licencí pro jednu provozovnu a jednoho pracovníka, zaplatíte pouze něco málo přes 1000 Kč za rok. 

Firmy do třech provozoven a s maximálně třemi reklamačními techniky zaplatí o něco více, ale vzhledem k ušetřenému času je to i tak minimální částka.

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

Nejčtenější

Dieta, která chutná! Lucie díky ní zhubla 14 kilogramů za 2 měsíce!

Dieta, která chutná! Lucie díky ní zhubla 14 kilogramů za 2 měsíce!

Hubnutí vlastně není žádná věda. Stačí naučit své tělo, aby spalovalo tuky a budovalo svaly. Jenže jak toho dosáhnout?...

Umělá inteligence úspěšně dokončila dílo Antonína Dvořáka

Antonín Dvořák

Dvořákův rozepsaný fragment si nastudovala a úspěšně dokončila umělá inteligence AIVA. Vznikl tak unikátní kulturní...

Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší

Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší

Tepelná čerpadla prošla v uplynulých 20 letech významnými konstrukčními změnami a výrobci vždy dbali především na...

Zdeptají Češi Italy? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Zdeptají Češi Italy? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Mistrovství světa v hokeji na Slovensku nabírá grády. Česká reprezentace se den po bitvě s Lotyšskem postaví Italům,...

Pokoří Češi v klíčovém boji Němce? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Pokoří Češi v klíčovém boji Němce? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Začínají klíčové chvíle hokejového mistrovství světa. Osm nejlepších týmů se srovnalo do pavouka pro play-off a...

Další z rubriky

15 let členství v Evropské unii je pro české firmy mementem i výzvou

Viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar

Členství v Evropské unii je pro firmy v České republice zásadním předpokladem pro prosperitu a rozvoj podnikání. Podle...

Titul MBA: na vzestupu je 100% online studium

100% online studium MBA: nejmodernější a maximálně flexibilní forma výuky

Studium MBA je v posledních letech stále populárnější. S rostoucími požadavky zaměstnavatelů a širokými pracovními...

Musíte si půjčit? Příjmy doložíte i jinak, než jen na papíře

Musíte si půjčit? Příjmy doložíte i jinak, než jen na papíře

Musíte si vzít půjčku. Ale váháte, zda jít za zaměstnavatelem, aby vám písemně potvrdil, kolik si u něj každý měsíc...

Najdete na iDNES.cz