Sobota 30. května 2020, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 30. května 2020 Ferdinand

Jubilejní 30. rok AURY

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Největší český vývozce komplexních informačních systémů (IS) v oblasti vojenské logistiky, brněnská firma AURA, slaví v letošním roce 30 let svého úspěšného trvání.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jubilejní – 30. rok AURY | foto: AURA, s.r.o.

V dubnu 1989, několik měsíců před sametovou revolucí, skupina vývojářů z tehdejšího národního podniku Kancelářské stroje založila výrobní družstvo s názvem AURA, které se specializovalo na vývoj a implementaci rozsáhlých a složitých informačních systémů ve sféře řízení skladů a logistiky. Vedle tuzemských zákazníků našla zpočátku svoje odběratele i v Německu, Švýcarsku, Rakousku a Rusku. V roce 1992 se výrobní družstvo AURA, v souladu s novou legislativou, transformovalo na standardní firmu AURA, s.r.o., s jediným majitelem zakladatelem Ing. Janem Engelsmannem.

Počáteční anabáze AURY doma a v zahraničí (1994 – 2005)

Rok 1994 znamenal mezník ve spolupráci AURY s resortem obrany, když AURA spolu s partnery zvítězila ve výběrovém řízení na vývoj Informačního systému logistiky (ISL) pro Ministerstvo obrany a Armádu České republiky. Strategické partnerství s dánskou firmou Bruhn NewTech, vývojářem IS pro vyhodnocování situace při použití zbraní hromadného ničení uzavřela AURA v roce 1998. V následujícím roce byla na Slovensku založena sesterská společnost AURA LOGIS. V 90. letech minulého století AURA začala spolupracovat s kanadskou firmou s českými kořeny Pico Envirotec a prodávala v našem regionu její jedinečný produkt IRIS – zařízení pro letecké měření radiace. Přístroj tehdy zakoupil i Státní ústav radiační ochrany a mj. využíval pro monitorování radiace po černobylské jaderné havárii. V roce 2000 AURA získala jako jedna z prvních českých softwarových firem certifikaci systému řízení jakosti podle ISO 9001 a zahájila prodej Informačního systému Soudní exekutor (ISSE). V roce 2004 se AURA stává kodifikační agenturou certifikovanou podle nové legislativy v Česku a na Slovensku. V témže roce byl dodán software pro podporu katalogizace MC CATALOGUE vyvíjený AUROU Ministerstvu obrany Slovenska jako prvnímu zahraničnímu zákazníkovi.

Jubilejní – 30. rok AURY

AURA dobývá Česko a svět (2006 – 2019)

V roce 2006 v Brně založily národní kodifikační úřady Česka, Slovenska a Finska pracovní skupinu uživatelů tohoto kodifikačního softwaru „MC CATALOGUE User Group“. Ve stejném roce AURA vyhrála zakázku Ministerstva obrany České republiky na vývoj informačního systému pro střednědobé plánování, který je známý pod názvem Modul centrální databáze projektů (MCDP). V roce 2009 AURA jako první v Česku získává certifikaci dle ISO 8000 „Quality Master Data Provider“ a „Master Data Quality Manager“. Prvním poskytnutím MC CATALOGUE formou software jako služba (SaaS) Estonsku začala v roce 2012 série úspěšného nahrazování francouzského kodifikačního softwaru Adagio českým MC CATALOGUE, po Estonsku následovala Litva, Maroko, Chorvatsko a Lotyšsko. Ve stejném roce pořádá Univerzita obrany v Brně za výrazného organizačního přispění AURY první ročník mezinárodních kodifikačních kurzů NCS College 2012. Na mezinárodním veletrhu Future Forces 2014 byl Informační systém logistiky, dodávaný AUROU do resortu obrany ČR, oceněn prestižní cenou Gold Future Forces 2014 a zároveň vyhodnocen jako „Nejlepší systémové řešení“. Významným rokem se stal rok 2015: AURA uzavřela strategické partnerství s anglickou firmou Allan Webb a švédským podnikem Saab a získala Austrálii jako 15. zemi užívající MC CATALOGUE, čímž se stala světovým lídrem v oblasti softwaru pro kodifikaci materiálu dle standardů NATO. V roce 2017 byl MC CATALOGUE zaveden v ozbrojených silách Spojených arabských emirátů. V roce 2018 AURA dodala MC CATALOGUE pro Japonsko a stala se první českou firmou registrovanou pro dodávky do státní správy japonského císařství. Ve stejném roce AURA vyhrála tendr vypsaný Agenturou NATO pro podporu a zásobování (NSPA) na kodifikační software pro Jordánské hášimovské království. V letošním roce AURA slaví 30. výročí svého vzniku, stává se základním členem nově vzniklého FE Holdingu, s.r.o. V lednu tohoto roku byla AURA vyhlášena na výročním zasedání české obranné a bezpečnostní komunity Společností desetiletí.

Jubilejní – 30. rok AURY

Brněnská shromáždění a kroměřížské oslavy

U příležitosti oslav 30. výročí trvání AURY uspořádalo její vedení počátkem letošního května v brněnském sídle firmy mezinárodní konferenci, na které představilo aktuální firemní portfolio s vizemi a plány dalšího rozvoje společnosti. Hosté z téměř dvaceti zahraničních partnerských organizací a firem spolu s desítkami představitelů domácích spolupracujících institucí diskutovali v organizovaném formátu či v neformálních rozhovorech o dalších cestách a formách budoucí spolupráce. A to nejen v oblastech tolik úspěšných firemních informačních systémů pro vojenskou logistiku, ale také v oborech civilní sféry, například právních agend či publikování textových a multimediálních dokumentů.

Odborná mezinárodní konference pokračovala velkolepým společenským setkáním v prostorách Hvězdárny a planetária v Brně, které zahájil generální ředitel AURY Ing. Filip Engelsmann. Ve svém emotivním projevu vzpomněl na postupné vytváření firmy, zásluhy svého otce Ing. Jana Engelsmanna, ale i dalších, na založení a rozvoj AURY a poděkoval všem, kteří šíří dobré jméno společnosti doma i ve světě. Ze zahraničních vystupujících zaujali především reprezentanti Japonska, Norska a Slovenska. Následný večer a noc byly plné nezapomenutelných hvězdných, kosmických a především pozemních překvapení a zážitků.

Na květnová brněnská setkání navázalo červnové dvoudenní výjezdní setkání současných, ale i bývalých zaměstnanců AURY v překrásné starobylé Kroměříži. Přivítal je Sněmovní sál Arcibiskupského zámku, kde šéfové divizí a sekcí zavzpomínali na historii AURY, a poté následovala úžasně komentovaná prohlídka města s cílem Květná zahrada a večer plný her a povídání. Pro další letní den připravil kreativní organizační tým projížďky Kroměříží, další prohlídky zámku a ostatních pamětihodností města. Ukázalo se, že AURA disponuje nejen skvělým pracovním týmem, ale i hravými soudržnými kolektivy, které spoluvytvářejí to pravé bohatství firmy.

Jubilejní – 30. rok AURY

Na IDETU ještě AURA nechyběla

Jednou z více než 400 vystavujících firem ze 35 zemí na letošním veletrhu IDET byla i AURA, která se ctí a úspěchem absolvovala všech 15 ročníků tohoto mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky v Brně. Letos uvítala návštěvníky svého vkusně a prakticky vybudovaného stánku novým brandingem firmy, patrným nejen na grafickém ztvárnění prostoru, ale i na nových webových stránkách a v prezentacích vystavovaných produktů. V roce svého 30. výročí založení AURA představila inovace v rozvoji komplexního informačního systému pro podporu logistiky – LIS, s důrazem na katalogizační software MC CATALOGUE, který je nejrozšířenějším na světě. AURA prezentovala rovněž nový informační systém Advokta pro advokátní kanceláře. Do soutěže ZLATÝ IDET 2019 se AURA přihlásila spolu s Code Creator, s.r.o., s Publi – multiplatformním softwarovým systémem pro publikování textových a multimediálních dokumentů, který byl představován konkrétním vystavovatelům i na jejich stáncích. K dnešku používá Publi deset významných českých vysokých škol, mezi něž patří Karlova univerzita, České vysoké učení technické i Masarykova univerzita. Pracovníci Kodifikační agentury AURY nabízeli katalogizační služby výrobcům a dodavatelům produkce do resortu obrany přímo na jejich veletržních pracovištích. Představitelé AURY se aktivně zúčastnili několika doprovodných konferencí a seminářů se zaměřením na obranné vyzbrojování a vojenskou logistiku.

 Kam dále bude směřovat AURA, vyslovil zcela jasně ve svém úvodním vystoupení při oslavách 30 let AURY v Brně její generální ředitel Ing. Filip Engelsmann: „Jsem přesvědčen, že AURA i v budoucnu bude hrát prim v rozvoji vojenských informačních logistických systémů, stejně tak i informačních systémů pro právní agendu a že se dočkáte i dalších příjemných překvapení v našem firemním portfoliu. Budeme stále hledat nové trendy ve všech našich oborech a stavět mosty mezi armádami a obranným průmyslem.“

Jubilejní – 30. rok AURY

AURA, s.r.o., je ryze české firma se sídlem v Brně. Aktuálně je aktivní ve více než dvaceti zemích na 5 kontinentech. Vyvíjí specializované vojenské i civilní logistické informační systémy (IS). Portfolio firmy rovněž zahrnuje IS pro správu dokumentů a obsahu (DMS/CMS) pro obrannou standardizaci. Dále IS pro standardizaci popisu zboží a služeb ve veřejných zakázkách, IS Advokta pro advokátní kanceláře. V Česku a na Slovensku AURA dodává nejrozšířenější IS pro soudní exekutory. Nově nabízí Publi – multiplatformní softwarový systém server-klient pro snadné publikování textových a multimediálních dokumentů.

  • Nejčtenější

Jihočeská firma vyrábí hygienické produkty na ochranu proti koronaviru

Komerční sdělení Když koronavirus zasáhl do života v Česku, mnohé se muselo ze dne na den změnit. Na pandemii zareagovala velmi rychle...

Zájem o nové byty v krizi vzrostl. V Praze se zahajují nové projekty

Komerční sdělení I přes koronavirovou krizi zájem o nové byty vzrostl. Proto už v dubnu zařadil Central Group do prodeje byty v projektu...

Léto na zahradě nebo na terase? Bioklimatická pergola vám dopřeje stín

Komerční sdělení Blíží se léto a spousta z nás musela změnit svoje plány a dovolenou u moře vyměnit za krásy Česka. Ať už se chystáte na...

Zabere Sparta? Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma!

Komerční sdělení Sparta vs. Plzeň! Česká první fotbalová liga nabírá hned po nucené pauze pořádné tempo a láká na dlouho očekávané mače....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Už nikdy nechci být tlustá. Jak zdravě jíst a zhubnout?

Komerční sdělení Přečtěte si příběh Hanky Púllové, která zhubla 18 kg díky správné volbě. Dnes říká: „Už nikdy nechci být tlustá!“

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

  • Další z rubriky

Jaké jsou nejčastější služby spojené s podnikáním, o něž je zájem?

Komerční sdělení Každý, kdo se někdy pustil do vlastního podnikání, dobře ví, že aby mohl vůbec provozovat činnost, kterou chce dělat,...

TOP 5 bezpečnostních děr českých firem. Kudy napadnou hackeři vás?

Komerční sdělení Hackerské útoky probíhají v tichosti, nenápadně a na začátku působí úplně banálně. Nechávají ale za sebou účty za...

Studujte MBA a zajistěte si budoucnost

Komerční sdělení Během posledních měsíců se celý svět doslova změnil před našima očima. A ekonomické dopady na sebe samozřejmě nenechaly...

Letní příměstské tábory vaše děti zabaví a hravou formou naučí jazyk

Komerční sdělení Letos se k moři asi jen tak nepodíváme a doma s rodinou jsme teď strávili spoustu času. Chce to tedy změnu. Pošlete své...

Vodafone měl masivní výpadek. Hodiny nefungovaly prakticky žádné služby

Lidé po celém Česku zaznamenali ve čtvrtek odpoledne výpadky služeb Vodafonu včetně bývalých služeb UPC, ať už šlo o...

Monika Bagárová porodila. Dcera dostala jméno po mamince Muradova

Zpěvačka a porotkyně SuperStar Monika Bagárová (25) je maminkou. Se šťastnou novinkou se pochlubila fanouškům na...

Milenec? Ano, ale nezapomínejte na důležitá pravidla nevěry

Nejen muži, ale i ženy často utíkají za potěchou mimo domov. Hledají si milence, který jim dá to, co ve vlastní ložnici...

Museli jsme prodat chalupu. Dcera se rozvádí a potřebuje peníze, říká Žilková

Veronika Žilková opustila minulý měsíc v Izraeli svého manžela Martina Stropnického a vrátila se do Česka. Její maminka...

Zrušení daně z nabytí nemovitosti budí rozpaky. Kdo na něm vydělá?

Vláda schválila zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitosti výměnou za zrušení odpočtů úroků u úvěrů na bydlení z...