Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

  0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Je vám líto, že květy z překrásné kytice dříve či později podlehnou zkáze? Co takhle vyzkoušet jednoduché techniky sušení nebo lisování květin, díky kterým vám květy vydrží téměř navěky, a co víc, můžete je použít k dalšímu kreativnímu tvoření.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin | foto: Florea.cz

Jak správně usušit kytici

Velkou kytici, jako je kytice 100 růží nebo větší míchaná, rozeberte a roztřiďte květiny podle druhů. Vyberte si zdravé květy a ze stonků odstraňte listy. Stonky svažte lýkem nebo gumičkou k sobě a pověste je hlavičkami dolů na tmavé místo, kde proudí vzduch. Po dvou až čtyřech týdnech, až budou květiny usušené, je zafixujte sprejem na sušené květiny.

Jak je známo, jsou dva druhy řezaných květin, které můžete dostat. Buď takové, které začnou uvadat, jen co je vložíte do vázy. Nebo takové, jako z online květinářství Florea.cz, které až k vám cestují na sucho a vydrží čerstvé při správné péči klidně i čtrnáct dní. Nenechte se svést představou, že kytici, kterou budete mít ve váze a budete se s ní kochat již několik dní, začnete sušit, až květy začnou klopit své hlavy. Dopustili byste se nejčastější chyby při sušení květin. Aby byla výsledná sušená kytice opravdu co nekrásnější, je třeba nečekat a začít se sušením ideálně ještě týž den, kdy jste kytici dostali.

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Sušenou kytici si můžete vystavit jako dekoraci do vázy nebo zapojit fantazii a vytvořit si svůj vlastní, osobitý věnec. Postačí vám korpus na věnec, vázací drát a dále lýko, slámu nebo sušené kapradiny, kterými můžete vyplňovat prázdná místa na věnci. Až ho budete mít uvitý, ovoňte jej vonnými olejíčky a vdechněte mu jedinečnou atmosféru.

Lisování květin: Technika našich babiček

Lisování květin je oblíbenou a velmi snadnou metodou, jak uchovat květy pro potěchu oka. Bylo oblíbenou činností našich babiček a vrací se opět do módy, protože lisované květiny jsou skvělým materiálem k tvořivým aktivitám.

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Na lisování květin budete potřebovat pouze velmi těžké knihy a pergamenový papír. Mezi dva pergamenové papíry vložíte vybrané květy, které pečlivě rozložíte tak, aby byl květ hezky vidět a aby nedošlo k jeho poškození. Květinu mezi papíry založíte přímo do knížky nebo ji zatížíte řádně těžkými knihami. Za 10 až 15 dní své dílo zkontrolujete, a pokud je květina již suchá, máte hotovo. Pokud vás napadlo místo pergamenu použít papírovou kuchyňskou utěrku, pak čekejte pomuchlané a vroubkované květiny. Vzorování a struktura papírové utěrky se totiž podepíše i na struktuře lisované květiny. Na techniku lisování se nehodí velké a mohutné květy, třeba růží nebo pivoněk. Naopak květy z míchaných kytic, jako jsou třeba chryzantémy, fialky, kopretiny, ale i traviny, vypadají po vylisování úchvatně.

Pošlete svou květinovou radost dál

Tak jako potěšil někdo květinami vás, tak můžete vy těmi stejnými květinami potěšit někoho dalšího. Za pomoci papíru a nůžek můžete vytvořit přáníčko s lisovanými květinami a dovnitř vepsat osobní přání, vzkaz nebo básničku.

Nejčtenější

Nejpodivnější kryptoměny

Co jsou vlastně ty kryptoměny?

Jaké znáte vedle bitcoinu další kryptoměny? Pojďme se podívat na ty nejpodivnější, které skutečně kolují virtuálním...

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Děti jsou to nejcennější, co máme. Proto by rodiče každého školáka měli být při výběru školní aktovky nebo batohu...

3 otázky pro Facebook Libru

3 otázky pro Facebook Libru

V červnu letošního roku Facebook oznámil, že zahajuje vývoj své kryptoměny Libra. Podle této sociální sítě je cílem...

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží provází výjimečné okamžiky, jakými jsou kulaté narozeniny, výročí, žádosti o ruku nebo vyjádření lásky....

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Je vám líto, že květy z překrásné kytice dříve či později podlehnou zkáze? Co takhle vyzkoušet jednoduché techniky...

Další z rubriky

Naučte se jíst pravidelně

Naučte se jíst pravidelně

Nestíháte a jste v jednom kole? Odbýváte se nezdravým jídlem, jelikož nemáte čas? Právě tyto problémy často vedou k...

Zajistěte špičkový zvuk pro vámi pořádanou akci

Zajistěte špičkový zvuk pro vámi pořádanou akci

Kvalitní ozvučení je velice důležitou a nedílnou součástí každé akce. Jen ozvučovací technika dokáže zajistit dobrý...

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Je vám líto, že květy z překrásné kytice dříve či později podlehnou zkáze? Co takhle vyzkoušet jednoduché techniky...

Najdete na iDNES.cz