Jak vypadá kancelář 21. století? Inspirujte se s námi

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Holé béžové nebo šedivé stěny, nepohodlné židle a poblikávající zářivky s příliš ostrým světlem – to byla klasika českých kanceláří a zasedaček. Naštěstí se od tohoto standardu pomalu upouští a pracovní prostředí zejména v mladých firmách začíná prospívat psychickému i fyzickému stavu zaměstnanců.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak vypadá kancelář 21. století? Inspirujte se s námi! | foto: ČTK

Kreativita na pracovišti

Příjemné a atraktivní pracovní prostředí je jedním ze způsobů, jimiž společnosti lákají zaměstnance, kteří si dnes mohou díky nízké nezaměstnanosti vybírat. Do tohoto konceptu spadá jak vybavení a vzhled kanceláří, tak kvalita vzduchu (dobré větrání, vytápění, klimatizace), rozvržení prostoru, přítomnost odpočinkové zóny, chutná káva či společná jídelna.

Designovým trendem ve firmách je v současné době moderní minimalismus, který můžete rozehrát barvami. Barevné prostory v kanceláři totiž motivují k aktivitě a kreativitě, ať už se rozhodnete pro netradiční zelené stěny, nebo rozbijete jednotvárnost kanceláře zářivými sedačkami. U nábytku záleží zejména na jeho praktičnosti a míře komfortu. V zasedacích místnostech či open space se proto často počítá také s pohodlnými relax zónami.

Židle jsou naprostým základem

Nebudeme si nic nalhávat, ať už jsou vaši zaměstnanci sebeaktivnější, pravděpodobně stejně stráví většinu dne vsedě za počítačem nebo na poradách a schůzkách s klienty. Kancelářské židle, zvláště ty k počítači, jsou tedy kousky, na nichž byste rozhodně šetřit neměli. Dbejte na ergonomii židle, kvalitu materiálu, komfort sezení, a především nastavitelnost. Nejširší možnosti nastavení naleznete u židlí se synchronním mechanismem, které mohou pohodlně využívat zaměstnanci s jakýmkoli typem postavy. 

Naprostou bombou jsou pak manažerská křesla, kancelářské i jednací židle Greenguard od italské firmy Sitland, které dokážou něco neuvěřitelného: zlepšují kvalitu vzduchu v pracovním prostředí. Díky nízkým emisím chemických látek výborně zapadají do konceptu tzv. zelených budov. Tak by měl vypadat kancelářský nábytek budoucnosti!

Do moderní kanceláře patří špičkové osvětlení a nové technologie

Při zařizování pracoviště byste neměli zapomenout na nic, co může usnadnit práci ve firmě i mimo ni. V zasedačce proto nesmí chybět bezdrátová síť, k níž lze připojit jakékoliv zařízení, ani specializované zařízení pro videokonference. V reálném čase tak můžete vést meeting s pobočkami z celého světa. 

Možná budete potřebovat také prezentační vybavení. A protože práci za umělého světla se obzvláště v zimě nevyhnete, podmínkou je i správné interiérové osvětlení. To by se dle odborníků mělo co nejvíce blížit světlu dennímu, které je pro lidské oko nejpřirozenější.

Nerozhodujte se bez profesionální pomoci

Zařídit si byt bez zásahu interiérového designéra může být zajímavou výzvou, v případě celého firemního zázemí je to spíše zbytečný risk. Svěřte se raději do rukou profesionálů, kteří mají dlouholeté zkušenosti a vychytají za vás i detaily, na něž byste jinak ani nepomysleli. Takové odborníky naleznete ve společnosti MARTEX, která vám pomůže jak s vybavením firmy kvalitním, funkčním a designově vyladěným nábytkem, tak s návrhem prostorového uspořádání vašeho pracoviště. 

Pracovní prostor zde řeší přesně podle aktuálních měřítek: nekonvenčně, originálně a v souladu se zdravým životním stylem. Zastávají totiž filozofii, že člověku nejvíce prospívá, může-li se v zaměstnání cítit stejně komfortně jako doma. Samozřejmostí jsou 3D návrhy kanceláří. Díky vizualizacím získáte přesnou představu o tom, jak bude vypadat konečná realizace. Tento postup vám současně dává prostor změnit rozhodnutí a provést úpravy.

Nejčtenější

HANÁK New Collection

Nový matný lak antracit a přírodní dýha dubu rustikal hnědého

HANÁK NÁBYTEK představuje novou kolekci nábytku, která uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Toužíte po něčem...

Chytrý trávník umí číst předpovědi počasí

Chytrý trávník umí číst předpovědi počasí

Jak šetřit s vodou? Jak zamezit vysychání půdy? Jak si udržet zelený trávník? A jak přitom ušetřit energii? To jsou...

Na hlučínském Dětském ranči si můžete užít nejen den s koňmi

Na hlučínském Dětském ranči si můžete užít nejen den s koňmi

V příjemném prostředí na břehu Hlučínského jezera nedaleko Ostravy leží unikátní dětský ranč, který se stal za léta...

Státu vynáší nová výstavba miliardy. Ty ale musí investovat jinak!

Státu vynáší nová výstavba miliardy. Ty ale musí investovat jinak!

Z výstavby tolik potřebných nových bytů, kanceláří, obchodů a skladů stát získává na daních od soukromých investorů...

Praha znovu sešívaná? Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma!

Praha znovu sešívaná? Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma!

Nejsledovanější zápas podzimu na české prvoligové scéně je tu. Na Letné si to rozdají dva nesmiřitelní rivalové Sparta...

Další z rubriky

Nechte přípravu videokonference na profesionálech

Nechte přípravu videokonference na profesionálech

V dnešní době využívá videokonferencí mnoho firem. Jedná se o moderní způsob, který umožňuje komunikovat na velké...

Jak maximalizovat zisk? Optimálně naplňovat vytyčené cíle firmy, úřadu

Jak maximalizovat zisk? Optimálně naplňovat vytyčené cíle firmy, úřadu

Zabýváte se myšlenkami, jak zefektivnit váš přístup k zákazníkům? Jak optimalizovat firemní aktivity? Jak zajistit...

Jak zajistit studentům moderní učebny?

Jak zajistit studentům moderní učebny?

Již dávno jsou pryč doby, kdy si žáci museli vystačit pouze s černou tabulí a křídou. Ze škol se postupně stávají...

Investice do zlata? Ideální řešení před finanční krizí

Investice do zlata? Ideální řešení před finanční krizí

Z aktuálního stavu ekonomiky je patrné, že se brzy dočkáme další hospodářské krize. Momentálně nedokážeme předpovědět,...

Najdete na iDNES.cz