Jak se podniká v překladatelství a tlumočení?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Na své profesní začátky vzpomíná Olga Havlíčková, ředitelka renomované překladatelské agentury Langea se specializací na tlumočení a překlady až do padesáti světových jazyků pro střední i velké firmy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak se podniká v překladatelství a tlumočení? | foto: ČTK

Paní Olga Havlíčková je neskutečně silná a inspirativní žena, která může být vzorem nejenom pro své vrstevnice. Dalo by se říci, že až do svých padesáti let si coby vedoucí velkého obchodního centra žila poklidným životem. Pak ale o své zaměstnání přišla a po sérii neúspěšných pohovorů se vrhla do podnikání. A to hned na tři obory najednou! Začala fušovat do reklamy, nabízet služby hodinového manžela i služby jazykové.

Trojnásobná podnikatelka zažívá trojnásobný stres

A nastal režim, který zná snad každý podnikatel, ovšem kvůli rozdílnému zaměření jejích nabízených služeb ztrojnásobený. Stres a vražedné pracovní tempo obnášející mnohdy i dvacetihodinovou pracovní dobu si brzy vybraly svou daň. Zdravotní problémy donutily paní Olgu zastavit a zvolit si jen jeden podnikatelský obor. Na plné čáře zvítězily překlady a tlumočení.

Nezastavil ji ani další kolaps

Ani v tomto oboru však neměla na růžích ustláno. Naopak. Sužována nedostatkem zkušeností a hospodářskou krizí, která tehdy drtila všechny podnikatele, její výdělky jen tak tak pokryly životní náklady. Paní Olga se však nechtěla vzdát a rozhodla se bít jako lev. Výsledkem byl další zdravotní kolaps. Ani to ji ale nezastavilo. Požadavky klientů s telefonem v ruce a notebookem na klíně vyřizovala i napojena na kapačky na nemocničním lůžku.

Karty se začaly obracet

A pak se karty začaly obracet. Jakoby někdo (tam nahoře) kritickým okem zhodnotil, že už si toho přeci jen vytrpěla dost a je čas na nějakou tu odměnu. Její agentuře se začalo dařit, klientů přibývalo a ona si mohla dovolit najmout zaměstnance a prostornou kancelář. Především si však vybudovala své místo na trhu a směle a bez bázně se postavila i těm největším překladatelským agenturám.

Lidský přístup a poctivost

Za jejím úspěchem mimo jiné stojí i lidský přístup a poctivost, tedy hodnoty, které v dnešní společnosti mívají na mále. Ona sama říká, že nezaložila agenturu pro všechny. Paní Olga ví, kdy zakázku odmítnout. Především si ale svého zákazníka skutečně váží a je ochotna pro něj pracovat ve dne i v noci a mnohdy o dovolené. A to klient dokáže náležitě ocenit. Důkazem toho je i prestižní třetí místo v nominační soutěži Živnostník roku 2013 v Olomouckém kraji.

Špička v oboru

V současné době se překladatelská agentura Langea řadí mezi špičky v oboru. Její specializací jsou běžné odborné překlady do padesáti světových jazyků. Problémem pro ni není překlad do němčiny, angličtiny, ale třeba i do  vietnamštiny a turečniny (seznam všech jazyků najdete na stránkách agentury langea.cz). A pozor, potřebujete-li si narychlo přeložit e-mal či jiný krátký text, doporučujeme využít online překladač.

Nejčtenější

Znáte ovocné octy? Nepodceňujte jejich výběr při dochucování

Znáte ovocné octy? Nepodceňujte jejich výběr při dochucování.

Tváří se skromně, v kuchyni s ním však dokážete divy. A stačí tak málo. Zajímavý recept, čerstvé suroviny a při výběru...

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

Krakonoš napsal dopis! V něm popisuje kritickou situaci ohledně množství odpadků v Krkonoších a uvádí šokující řešení...

Projekt Nová válcovna ve Fatře získal ocenění Stavba roku

Projekt Nová válcovna ve Fatře získal prestižní ocenění Stavba roku

Projekt Nová válcovna získal prestižní ocenění Stavba roku Zlínského kraje v kategorii Průmyslových a zemědělských...

Obhájí Slavia český fotbalový titul? Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma

Obhájí Slavia český fotbalový titul? Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma

Krátká pauza už je pomalu pryč, nový ročník české fotbalové ligy se je tady. Favorité jsou stejní jako posledně. Může...

České firmy ohrožuje nevhodné internetové připojení

České firmy ohrožuje nevhodné internetové připojení

Nespolehlivé a nezabezpečené internetové připojení časem přestává plnit nároky podnikání. Častěji trpí výpadky,...

Další z rubriky

Studentům pomůže nová metoda učení a vyučování: pojmové mapování

Studentům pomůže nová metoda učení a vyučování: Pojmové mapování

Střední škola mediální grafiky a tisku ve spolupráci se startupem ContextMinds vyvinul unikátní systém výuky pomocí...

Naučte se jíst pravidelně

Naučte se jíst pravidelně

Nestíháte a jste v jednom kole? Odbýváte se nezdravým jídlem, jelikož nemáte čas? Právě tyto problémy často vedou k...

Z. Řiháček z P&G: Dlouhá otcovská dovolená nebrání kariérnímu postupu

Dlouhá otcovská dovolená nebrání kariérnímu postupu, říká Z. Řiháček z P&G

Společnost Procter & Gamble, která vyrábí například značky Pampers, Ariel nebo Gillette, zavádí politiku otcovské...

Najdete na iDNES.cz