Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty – to jsou nejčastější obavy pronajímatelů bytů. Vybrat ideálního nájemce není zkrátka snadné. Majitelé bytů v Praze proto stále častěji využívají službu StálýNájem.cz.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz | foto: Greenway s.r.o.

Služba StálýNájem.cz garantuje pravidelný nájem a veškerá rizika bere na sebe. 

 „Majitel bytu uzavírá nájemní smlouvu s námi, nájemné mu posíláme každý měsíc a po skončení doby pronájmu mu byt předáme neponičený, uklizený a vymalovaný. Nemusí se tak o nic dalšího starat a byt mu pravidelně vydělává,“ říká provozovatel služby Stálýnájem.cz Robert Urban.

Pro majitele bytů to znamená obrovskou úsporu času i snížení finančních ztrát.

„Namísto focení bytu, inzerce a schůzek s řadou zájemců absolvuje pouze jednu prohlídku s naším zástupcem. Neztrácí čas prověřováním potenciálních nájemníků, to za něj uděláme my. V nájemním vztahu s majitelem bytu je naše společnost,“ vysvětluje Urban princip služby.

Deset procent za klid v duši

Díky více než patnáctileté praxi na realitním trhu mají odborníci z realitní agentury StálýNájem.cz dobrý přehled o aktuálních cenách nájmů v jednotlivých lokalitách v Praze a dokážou nabídnout férovou cenu, na které majitel neprodělá. „Jistota stálého nájmu rozhoduje o tom, jestli se vám opravdu vyplatí byt pronajímat. Pokud se vám budou nájemníci střídat, pokaždé budete investovat do úklidu a úprav, než budete moci byt znovu obsadit. A to nemluvím o situacích, kdy vám ho nájemník vrátí špinavý nebo poničený,“ upozorňuje Robert Urban.

Výpočet ceny za pronájem bytu

StálýNájem.cz si odečítá 10 % z čistého nájemného, bez započtení záloh na služby či opravy. Pokud je tedy nájemné například 12 000 a zálohy na služby 3 000 korun, obdrží majitel 10 800 korun nájemného každý měsíc, 1 200 korun si ponechá StálýNájem.cz.

Realitní služba s garancí stálého nájmu je na trhu novinkou, ale už si získala řadu příznivců. „Nejsem žádný zdatný obchodník a jsem dost důvěřivá. Byt po babičce jsem se proto bála pronajmout a byl dva roky prázdný,“ svěřuje se Pavlína z pražských Malešic. „Nabídka od Stálého nájmu mi přišla solidní a pocit klidu je k nezaplacení. Smlouvu jsme uzavřeli na pět let a já se nemusím o nic starat, jen mi chodí peníze.“

Jak StálýNájem.cz prověřuje zájemce?

Důkladné prověření zájemců o pronájem bytu je alfou a omegou úspěchu. Stálý nájem má na to svůj recept a staví na zkušenostech svých pracovníků, kteří na realitním trhu působí už více než patnáct let.

„Vycházíme z toho, že seriózní zájemce nemá co skrývat, nebojíme se proto klást dotazy, které někdo může pokládat za osobní – například ohledně jeho zaměstnání, příjmů, rodinných poměrů,“ podotýká Urban.

Podle něj není od věci zjistit, zda uchazeč o pronájem nestřídá příliš často práci, kde bydlel doposud, zda nemá exekuce, dluhy nebo bydliště na obecním úřadě. Leccos mohou napovědět sociální sítě a k dispozici jsou i veřejně dostupné databáze, například Insolvenční rejstřík, Centrální databáze dlužníků nebo Centrální evidence exekucí.

Co s neplatičem? Nebojte, zvládneme to

Nicméně pokud by tímto sítem přeci jen prošel nájemník, ze kterého se vyklube neplatič, majitele bytu to trápit nemusí. StálýNájem.cz mu dál posílá nájemné, postará se o vystěhování neplatiče, uvedení bytu do pořádku a jeho opětovné obsazení.

To je samozřejmě pro majitele bytu obrovské plus, protože s neplatičem by se mohli potýkat i několik měsíců. Běžná výpovědní doba je tři měsíce, pouze v případě hrubého porušení nájemní smlouvy lze nájem ukončit okamžitě. Za hrubé porušení se považuje například neplacení nájemného tři a více měsíců. Pro majitele, který má na byt hypotéku, to může znamenat velký zásah do rozpočtu.

S realitní kanceláří to jde také, ale…

V čem je služba StálýNájem.cz výhodnější než pronájem bytu prostřednictvím realitní kanceláře?

„S realitní kanceláří je to podobné jako s hledáním samotného nájemníka – je potřeba dobře vybírat,“ radí Urban. „Řada realitek chce byt obsadit co nejrychleji a je otázkou, nakolik skutečně prověřuje solidnost zájemců. Navíc realitní kancelář není vůči majiteli v pozici nájemníka, takže na rozdíl od nás neřeší problémy, které mohou po pronajmutí vzniknout, jako jsou opravy, škody nebo předčasný odchod nájemníka.“

Jak na opravy v bytě?

Opravy a škody v nájemním bytě bývají často jablkem sváru mezi nájemníkem a majitelem. Běžnou údržbu a drobné opravy v nájemním bytě sice od ledna 2016 řeší vládní nařízení č. 308/2015 Sb., nejsou v něm však samozřejmě vyjmenovány všechny prvky výbavy bytu, kterých se situace může týkat. Při uzavírání nájemní smlouvy je proto vhodné uvést veškeré vybavení a jeho stav do předávacího protokolu, aby se nájemník nemohl vymlouvat, že škodu nezpůsobil.

V případě využití služby Stálý nájem však majiteli tyto starosti odpadají. „O opravách v bytě nebo poruchách spotřebičů komunikuje podnájemník s námi. Všechno vyřešíme, opravy zajistíme a s majitelem o tom jednáme my, takže vše proběhne rychle a bez dohadování,“ doplňuje Robert Urban.

Nejčtenější

Nejpodivnější kryptoměny

Co jsou vlastně ty kryptoměny?

Jaké znáte vedle bitcoinu další kryptoměny? Pojďme se podívat na ty nejpodivnější, které skutečně kolují virtuálním...

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Děti jsou to nejcennější, co máme. Proto by rodiče každého školáka měli být při výběru školní aktovky nebo batohu...

3 otázky pro Facebook Libru

3 otázky pro Facebook Libru

V červnu letošního roku Facebook oznámil, že zahajuje vývoj své kryptoměny Libra. Podle této sociální sítě je cílem...

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží provází výjimečné okamžiky, jakými jsou kulaté narozeniny, výročí, žádosti o ruku nebo vyjádření lásky....

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Je vám líto, že květy z překrásné kytice dříve či později podlehnou zkáze? Co takhle vyzkoušet jednoduché techniky...

Další z rubriky

Naučte se jíst pravidelně

Naučte se jíst pravidelně

Nestíháte a jste v jednom kole? Odbýváte se nezdravým jídlem, jelikož nemáte čas? Právě tyto problémy často vedou k...

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi státními a korporátními dluhopisy?

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi státními a korporátními dluhopisy?

Investice do dluhopisů v investičním světě se řadí mezi jednu z nejlepších forem investování. Oproti akciím,...

Studentům pomůže nová metoda učení a vyučování: pojmové mapování

Studentům pomůže nová metoda učení a vyučování: Pojmové mapování

Střední škola mediální grafiky a tisku ve spolupráci se startupem ContextMinds vyvinul unikátní systém výuky pomocí...

Najdete na iDNES.cz