Jak Hana Vagnerová studovala v USA

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Herečka Hana Vagnerová se právě vrátila z jazykového pobytu v USA, kde pilovala angličtinu. Jak pobyt v USA hodnotí? Přečtěte si její zkušenosti, postřehy z pobytu a srovnání výuky angličtiny v ČR a v USA.

Hana Vagnerová na jazykovém pobytu v LA | foto: Hana Vagnerová

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jazykový pobyt v USA jsem absolvovala na škole Kaplan Westwood v LA, USA. Školu mi doporučila a pobyt kompletně zajistila agentura Studyline a jsem za jejich tip velmi ráda. Velkou roli u mě hrála jednak lokalita, protože v USA jsem byla i kvůli práci a potřebovala jsem být blízko LA, zároveň se mi moc líbil studijní program. 

Rozhodla jsem se pro studium kurzu General English, který mi v agentuře doporučili, abych mohla stíhat právě i pracovní aktivity. Pokud jsem zrovna nepracovala, účastnila jsem se odpoledních aktivit, které organizovala škola a její studenti. 

Nezapomenu na to, jak jsme jednou hned po hodinách šli na pláž a surfovali jsme, to byl perfektní den. Co bylo na mém pobytu vedle studijních a pracovních aktivit úžasné, byla stoprocentně příroda, ať už jsem se vydala jen na procházku k Hollywood Sign nebo do národního parku Joshua Tree, vždy jsem byla ohromená.

Jak Hana Vagnerová studovala v USA

Co se týká samotného studia, nedá se to s výukou, kterou jsem absolvovala doma srovnávat. Vše totiž probíhá projektově, to znamená, že každý týden je jedno téma, o kterém se studenti učí. Informace si vyhledávají sami, diskutují, píši eseje a výstupem je vždy projekt, ať už skupinový, nebo individuální. Musíte spolupracovat s ostatními, reagovat na to, co říkají i na to, co si myslí.

V žádném případě jsme jen neseděli a nebiflovali, naopak mi přišlo, že angličtinu si osvojuji tak nějak mimochodem a hlavně jsem rozvíjela své schopnosti komunikovat a používat kritické myšlení. V hodinách se nikdo nemohl schovat a jen plout s proudem, každý se musel aktivně podílet, což zaručuje to, že se skutečně něco naučíte. 

Trochu mě zaskočil požadavek na 80% docházku. V zahraničí jsem studovala již dříve, ale nikde docházku nehlídali, pokud jste procházeli testy. Na druhou stranu to podle mě výrazně přispělo k tomu, že mi studium opravdu hodně dalo.

Jak Hana Vagnerová studovala v USA

Celkově myslím, že studium bylo náročné, ale s odstupem času musím uznat, že jedině ku prospěchu věci. I povinná docházka totiž zaručila, že jsme se s ostatními více poznali a ve třídě panovala přátelská a uvolněná atmosféra. Také přístup učitelů je trochu jiný než v Čechách, nikdo se nesnaží vás nachytat a ukázat vám, co všechno neumíte. Učitelé byli sice přísní, ale spravedliví a moc dobře věděli, jak nás motivovat.

Poznala jsem spoustu lidí z mnoha zemí. Bydlela jsem s Argentinkou, poprvé jsem se setkala s někým z Mongolska. Studovalo tam také hodně Jihoameričanů a Asiatů. Seznámíte se s jejich zvyky, ochutnáte tradiční jídla. Přiznám se, že mě fascinovaly jejich příběhy a důvody proč se do LA vydali. Narazili jste na teenagery, které vyslali studovat rodiče, ale i na právníky, kteří naopak s celou svou rodinou přicestovali. I tím je prostředí více motivující, všem tam o něco jde.

Jak Hana Vagnerová studovala v USA

Jazykový pobyt hodnotím na 10 bodů z 10. Byla jsem nadšená a mohu potvrdit, že jsem se opravdu něco naučila. Jazykový pobyt v zahraničí je nejlepší investice, kterou můžete udělat. Všem doporučuju, nebojte se a jděte do toho. Agenturu Studyline chválím jak za doporučení školy Kaplan, tak za perfektní služby při zajišťování pobytu v LA. O vše se postarali, byli profesionální, přátelští a byl na ně spoleh. Určitě je mohu každému doporučit.

Kam pojedete studovat vy?

Seznam jazykových škol, kde můžete v USA studovat angličtinu

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Tajné erotické fantazie žen se stále častěji stávají skutečností na platformách nezávazného seznamování. Dámy zde mohou...

Další z rubriky

Na Severním pólu zapomenete na všechny starosti, říká manažerka

Na Severním pólu zapomenete na všechny starosti, říká manažerka

Ostatní Severní pól dobývají, ona se tam jela procházet. V praxi prosazuje myšlenku, že s dětmi se dá podniknout...

Zlaté cihly mají konkurenta, novým trendem jsou obří zlaté medaile s basreliéfem

Zlaté cihly mají konkurenta, novým trendem jsou obří zlaté medaile s basreliéfem

Zlato je pořád považováno za jednu z nejlepších investicí dneška. Avšak mnoha investorům už nestačí jenom zlaté cihly...

Pět důvodů, proč si zřídit virtuální kancelář

Pět důvodů, proč si zřídit virtuální kancelář

Zákon stanovuje, že každá společnost musí mít v obchodním rejstříku zapsané sídlo. Pokud však většinu práce odvádíte z...

Najdete na iDNES.cz