Jak Hana Vagnerová studovala v USA

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Herečka Hana Vagnerová se právě vrátila z jazykového pobytu v USA, kde pilovala angličtinu. Jak pobyt v USA hodnotí? Přečtěte si její zkušenosti, postřehy z pobytu a srovnání výuky angličtiny v ČR a v USA.

Hana Vagnerová na jazykovém pobytu v LA | foto: Hana Vagnerová

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jazykový pobyt v USA jsem absolvovala na škole Kaplan Westwood v LA, USA. Školu mi doporučila a pobyt kompletně zajistila agentura Studyline a jsem za jejich tip velmi ráda. Velkou roli u mě hrála jednak lokalita, protože v USA jsem byla i kvůli práci a potřebovala jsem být blízko LA, zároveň se mi moc líbil studijní program. 

Rozhodla jsem se pro studium kurzu General English, který mi v agentuře doporučili, abych mohla stíhat právě i pracovní aktivity. Pokud jsem zrovna nepracovala, účastnila jsem se odpoledních aktivit, které organizovala škola a její studenti. 

Nezapomenu na to, jak jsme jednou hned po hodinách šli na pláž a surfovali jsme, to byl perfektní den. Co bylo na mém pobytu vedle studijních a pracovních aktivit úžasné, byla stoprocentně příroda, ať už jsem se vydala jen na procházku k Hollywood Sign nebo do národního parku Joshua Tree, vždy jsem byla ohromená.

Jak Hana Vagnerová studovala v USA

Co se týká samotného studia, nedá se to s výukou, kterou jsem absolvovala doma srovnávat. Vše totiž probíhá projektově, to znamená, že každý týden je jedno téma, o kterém se studenti učí. Informace si vyhledávají sami, diskutují, píši eseje a výstupem je vždy projekt, ať už skupinový, nebo individuální. Musíte spolupracovat s ostatními, reagovat na to, co říkají i na to, co si myslí.

V žádném případě jsme jen neseděli a nebiflovali, naopak mi přišlo, že angličtinu si osvojuji tak nějak mimochodem a hlavně jsem rozvíjela své schopnosti komunikovat a používat kritické myšlení. V hodinách se nikdo nemohl schovat a jen plout s proudem, každý se musel aktivně podílet, což zaručuje to, že se skutečně něco naučíte. 

Trochu mě zaskočil požadavek na 80% docházku. V zahraničí jsem studovala již dříve, ale nikde docházku nehlídali, pokud jste procházeli testy. Na druhou stranu to podle mě výrazně přispělo k tomu, že mi studium opravdu hodně dalo.

Jak Hana Vagnerová studovala v USA

Celkově myslím, že studium bylo náročné, ale s odstupem času musím uznat, že jedině ku prospěchu věci. I povinná docházka totiž zaručila, že jsme se s ostatními více poznali a ve třídě panovala přátelská a uvolněná atmosféra. Také přístup učitelů je trochu jiný než v Čechách, nikdo se nesnaží vás nachytat a ukázat vám, co všechno neumíte. Učitelé byli sice přísní, ale spravedliví a moc dobře věděli, jak nás motivovat.

Poznala jsem spoustu lidí z mnoha zemí. Bydlela jsem s Argentinkou, poprvé jsem se setkala s někým z Mongolska. Studovalo tam také hodně Jihoameričanů a Asiatů. Seznámíte se s jejich zvyky, ochutnáte tradiční jídla. Přiznám se, že mě fascinovaly jejich příběhy a důvody proč se do LA vydali. Narazili jste na teenagery, které vyslali studovat rodiče, ale i na právníky, kteří naopak s celou svou rodinou přicestovali. I tím je prostředí více motivující, všem tam o něco jde.

Jak Hana Vagnerová studovala v USA

Jazykový pobyt hodnotím na 10 bodů z 10. Byla jsem nadšená a mohu potvrdit, že jsem se opravdu něco naučila. Jazykový pobyt v zahraničí je nejlepší investice, kterou můžete udělat. Všem doporučuju, nebojte se a jděte do toho. Agenturu Studyline chválím jak za doporučení školy Kaplan, tak za perfektní služby při zajišťování pobytu v LA. O vše se postarali, byli profesionální, přátelští a byl na ně spoleh. Určitě je mohu každému doporučit.

Kam pojedete studovat vy?

Seznam jazykových škol, kde můžete v USA studovat angličtinu

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

Nejčtenější

Dieta, která chutná! Lucie díky ní zhubla 14 kilogramů za 2 měsíce!

Dieta, která chutná! Lucie díky ní zhubla 14 kilogramů za 2 měsíce!

Hubnutí vlastně není žádná věda. Stačí naučit své tělo, aby spalovalo tuky a budovalo svaly. Jenže jak toho dosáhnout?...

Umělá inteligence úspěšně dokončila dílo Antonína Dvořáka

Antonín Dvořák

Dvořákův rozepsaný fragment si nastudovala a úspěšně dokončila umělá inteligence AIVA. Vznikl tak unikátní kulturní...

Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší

Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší

Tepelná čerpadla prošla v uplynulých 20 letech významnými konstrukčními změnami a výrobci vždy dbali především na...

Pokoří Češi v klíčovém boji Němce? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Pokoří Češi v klíčovém boji Němce? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Začínají klíčové chvíle hokejového mistrovství světa. Osm nejlepších týmů se srovnalo do pavouka pro play-off a...

Hrrr na Rakušany! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Hrrr na Rakušany! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Česká reprezentace za sebou na světovém šampionátu na Slovensku už má pět zápasů. Nyní čeká tým trenéra Miloše Říhy...

Další z rubriky

Proč přemýšlet o zahraniční společnosti?

Proč přemýšlet o zahraniční společnosti?

Důvodů pro to, založit si vlastní zahraniční společnost, je jistě mnoho. Od nekalé místní konkurence přes špatnou...

Titul MBA: hitem se stává skupinové studium

Skupinové studium MBA absolvují týmy manažerů z různých společností.

Popularita studia MBA urychlila pronikání prvků gamifikace (využívání herních principů a mechanismů v mimoherním...

Nové sídlo, nový začátek

Nové sídlo, nový začátek

Skupina EMTC podnikatele Tomáše Bárty, zastřešena mateřskou společností EMTC – Czech a.s., změnila ke dni 1. 3. 2019...

Najdete na iDNES.cz