Investice do nemovitostí online už od 1000 kč s výnosem až 21 % ročně

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Český realitní trh zažil v posledních letech velký cenový boom. Jak se budou ceny nemovitostí dále vyvíjet a co lze čekat v hospodářské krizi? Vyplatí se nyní investovat do nemovitostí a jak investovat online? Na tyto otázky jsme se ptali ředitele burzy nemovitostí Rentiero.cz Jaromíra Muchky.

Jaromír Muchka | foto: Jaromír Muchka

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jaký očekáváte vývoj cen nemovitostí v následujících letech?

Poptávka po bytech v Praze stále převyšuje nabídku, která žene ceny nahoru. Podíváme-li se na vývoj ekonomiky ČR, kdy neustále rostou mzdy, klesá nezaměstnanost, u HDP je predikován růst i v následujících letech, tak není důvod pro zlevnění cen ani jejich stagnace. Porovnáme-li vývoj HPI (House Price Index) v ČR a EU, tak vývoj je velmi podobný. Pro ČR i EU platí, že vývoj HPI koreluje s HDP, čili budoucí očekávání vývoje HDP ovlivňují aktuální ceny nemovitostí. Očekávání růstu cen nemovitostí je tedy nadále velmi pozitivní.

Jak ovlivní ceny nemovitostí případná hospodářská krize?

Hospodářská krize určitě ceny nemovitostí ovlivní. Nemyslím si však, že je ovlivní tak moc jako minulá nemovitostní krize, protože věřím, že banky i státy mají již po této zkušenosti nastavené patřičné ochranné mechanizmy. Velmi samozřejmé záleží na druhu nemovitosti a hlavně na lokalitě. Pokud se podívám na nemovitosti, které nakupujeme my, pak to jsou byty v Praze v lukrativních lokalitách jako je Žižkov, Vinohrady, Kamýk (novostavby) a tam si dovedu představit, že v případě krize nastane maximálně stagnace růstu, nikoliv pokles cen.

Vyplatí se tedy i nyní investovat do nemovitostí?

Z výše uvedených informací a z mnoho podrobných analýz nemovitostního trhu v ČR i EU, které mi dávají za pravdu, že bude u nemovitostí pokračovat cenový růst, pak jednoznačně ano. V případě nemovitostí určené k pronájmu navíc poroste výše nájmu, který roste spolu s cenama nemovitostí. U nás na Rentiero.cz jsme vytvořili investiční kalkulačku, kde si můžete nasimulovat vývoj vaší investice do nemovitosti.

Jak funguje burza nemovitostí Rentiero.cz?

Rentiero.cz umožňuje investovat do konkrétních nemovitostí již od 1 000 Kč. Rentiero vše zajišťuje, všechny nemovitosti spravuje a investoři jen online sledují, jak se jim investice zhodnocuje. Jsou zde dva druhy výnosů. První výnos je výnos z nájmu a druhý je výnos z růstu hodnoty nemovitosti. Výnos z nájmu dostáváte na svůj investorský účet každý měsíc a jeho výše se pohybuje mezi 3 až 5 procenty. Výnos z růstu hodnoty nemovitosti získáte až po prodeji vašeho podílu na nemovitosti. Námi doporučený minimální investiční horizont je 5 let. Investování do nemovitostí není o spekulování, ale jedná se o konzervativní druh investice.

Kolik stojí možnost investovat přes Rentiero.cz?

Na Rentiero.cz si účtujeme 2 druhy poplatků. První poplatek je jednorázový při nákupu a je ve výši 0,5 až 1 procento z výše investice pří nákupu podílu na nemovitosti. Tento poplatek v rámci aktuální akce investorům pro investice provedené do 31.5.2018 neúčtujeme. Druhý poplatek je za správu nemovitosti a ten je ve výši 1 procenta p.a. z hodnoty nemovitosti resp. z hodnoty vašeho podílu. V tomto poplatku je zahrnuta veškerá správa nemovitosti včetně hrazení poplatků. To znamená, že pokud nebude nemovitost pronajata, pak hradíme veškeré poplatky spojené s danou nemovitostí my. Samozřejmě pokud vydělává investor, vyděláváme také, proto děláme vše, aby se obsazenost nemovitostí pohybovala kolem 98 procent.

Jak může každý jednoduše investovat do nemovitostí s vysokým výnosem

Kolik mohou investoři vydělat?

Vytvořili jsme investiční kalkulačku, kde si investor zadá parametry své investice a v reálném čase vidí vyvoj své investice jak souhrnně tak i podrobně na na jednotlivé roky. Zároveň dáváme investorům data o vývoji nemovitostního trhu. Z těchto dat mimo jiné vyplývá, že průměrný roční růst cen nemovitostí v Praze za posledních 12 let, tedy od roku 2005 včetně nemovitostní krize, byl 6,17 % ročně a k tomu je u nájemních nemovitostí ještě potřeba připočíst výnos z nájmu. Zpracovaná data z Českého statistického úřadu si můžete prohlédnout ZDE.

Jaké nemovitosti máte v nabídce?

Zaměřujeme se pouze na bytové jednotky v Praze, protože tento trh dobře známe a vnímáme ho jako nejméně rizikový. Při výběru nemovitosti bereme v úvahu nejen lokalitu, kde se nemovitost nachází, ale jdeme i na úroveň mikrolokality. Může být velký cenový rozdíl u nemovitostí, které jsou od sebe vzdáleny i pár desítek metrů. Záleží samozřejmě na mnoho dalších faktorech jako je stav bytu, velikost, vnitřní dispozice, stav budovy, umístění v budově, stav SVJ atd. Těch parametrů, které ovlivňují cenu a bereme je v potaz je několik desítek.

Aktuálně máme v nabídce byty z katastrálních území Žižkov, Vinohrady a Kamýk. Nabídku aktuálních investičních nemovitostí se můžete zobrazit ZDE.

Co vše je započítané v ceně nemovitosti a jak se pozná, že je její cena tržní?

V ceně nemovitosti je započítána kupní cena nemovitostí, 4% daň z nabytí nemovitosti, náklady na menší či větší rekonstrukci a vybavení bytu pro co nejvyšší nájem. Že má cena bytu tržní hodnotu si velmi jednoduše můžeme sami ověřit. Hlavní indikátor je ten, že kdyby byla nemovitost předražená, tak by měla malý výnos z nájmu, protože by se nenašel nájemník, který by dlouhodobě platil nadtržní nájemné. Všechny ceny určuje sám trh. V dnešní době se výnos z pronájmu bytu v Praze pohybuje mezi 3-5 procenty. Jak si lze dále cenu ověřit, je se podívat např. na sreality.cz a kouknout se, jak se pohybují ceny podobných nemovitostí v dané lokalitě.

Jak může každý jednoduše investovat do nemovitostí s vysokým výnosem

Co vše tedy Rentiero zajišťuje?

My zajišťujeme vyhledání vhodné investiční nemovitosti, její kompletní hloubkové prověření a domluvení co nejvýhodnější kupní ceny. Po nákupu nemovitosti investujeme do rekonstrukcí, aby mohla být nemovitost co nejlépe pronajata. Následně hledáme nájemníky, které plně prověřujeme, abychom minimalizovali riziko neplatičů. Veškerou správu nemovitosti a komunikaci s nájemníky, úřady, SVJ, pojišťovnami atd zajišťujeme my. Samozřejmě to se týká té realitní offline části. Jinak neustále pracujeme na vývoji naší investiční platformy, převážně dbáme na bezpečnost systému, jednoduchost používání a prozákaznický resp. proinvestorský přístup.

Jaké částky nejčastěji investoři investují?

Na Rentiero.cz investují 3 typy investorů. První typ investora má volné prostředky k investici kolem 100 000 Kč, které chce konzervativně zhodnocovat a zároveň mít větší výnosy než jsou např. u termínovaných účtů. Druhý typ investora má již své investiční portfolio, rád by však investoval do nemovitostí a to do teď takto bez práce a bez větších finančních částek nebylo možné. Třetí typ investora má volné prostředky k investování do nemovitostí v řádech vyšších statisíců až miliónů korun a chce své investice diverzifikovat do více nemovitostí a nechce se tomu přímo aktivně věnovat. Nejvíce investorů investuje nejprve desítky tisíc a po vyzkoušení investují další desítky až stovky tisíc.

Lze na Rentiero.cz investovat pravidelně?

Ano a dokonce mnoho investorů takto investuje. Proto jsme do naší investiční kalkulačky přidali záložku Měsíční spoření, kde lze nasimulovat vývoj takto pravidelné investice a ihned vidíte v reálném čase vývoj investice až na úroveň jednotlivých měsíců.

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Další z rubriky

Potřebujete převézt materiál či nářadí? Půjčte si dodávku

Potřebujete převést materiál či nářadí? Půjčte si dodávku

Pravděpodobně jste se už někdy dostali do situace, kdy jste potřebovali převézt stavební materiál, větší nářadí či...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Společná evropská měna slaví 20. narozeniny. A Evropané si euro chválí

Společná evropská měna slaví 20. narozeniny. A Evropané si euro chválí

S příchodem roku 2019 slaví euro dvacet let existence. Přesně před 20 lety, tedy 1. ledna 1999, zavedlo jedenáct...

Najdete na iDNES.cz