Hodinářství Koscom rozšiřuje své portfolio rostoucí legendou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Cesta k vrcholu a kýženému respektu není jednoduchá. Značce Carl F. Bucherer, která je nově dostupná v hodinářství Koscom v centru Prahy, se to podařilo za rekordně krátkou dobu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Hodinářství Koscom rozšiřuje své portfolio rostoucí legendou | foto: Koscom

Příběh manufaktury Carl F. Bucherer se od ostatních v mnohém liší. Nevznikla totiž v pohádkově zasněžených horách Švýcarska, ale v obchody se hemžícím centru Lucernu. Právě zde v roce 1888 otevřel Carl Friedrich Bucherer svůj první butik s luxusními hodinkami a šperky, jehož síť rozvíjejí jeho potomci dodnes. 

V hlavě podnikatele, který svůj úspěch a reputaci stavěl na prodeji značek jako Rolex, Patek Philippe nebo Audemars Piguet, se však v průběhu času urodila myšlenka další, a to začít s produkcí vlastních hodinek. Na ty přišla řada už v roce 1919. Nikdo tenkrát nemohl tušit, že vznikající vize budou jednou uskutečněny tak, že Carl F. Bucherer bude nejenom nezávislou manufakturou slavnou po celém světě, ale také, že si po celou dobu své existence udrží rodinou kontinuitu. 

Vždyť celá skupina Bucherer je stále pod vedením již třetí generace a svou oporu tak má v osobě Jörge G. Bucherera, majitele a předsedy představenstva. Díky jeho rozhodnutí vznikl druhý pilíř společnosti, kterým se v roce 2001 stala samostatná značka Carl F. Bucherer. Ta od svých začátků stále něčím překvapuje. Její hodinky lze nově obdivovat v rámci největšího tuzemského hodinářství Koscom, jehož portfolio zaujme kompletní průřezem její současné tvorby.

Hodinářství Koscom rozšiřuje své portfolio rostoucí legendou
Hodinářství Koscom rozšiřuje své portfolio rostoucí legendou

Vlastní kreace

Pouhých sedm let od svého oficiální založení se začala psát ve světě hodinek nová kapitola. Od roku 2005 totiž značka pracovala, a to spolu s techniky z vývojového střediska Techniques Horlogeres Appliquees, k jehož akvizici došlo v roce 2007, na něčem do té doby nevídaném. Kromě nesčetného množství konceptů a nezrealizovaných snů se zde podařilo vyvinout kalibr CFB A1000, což je vůbec první strojek na světě, který využíval periferní rotor. Co to znamená? 

„V podstatě se jedná o klasický mechanický strojek s automatickým nátahem, jehož rotor zajišťující nátah necloní při pohledu na architekturu kalibru. Na místo tradičního srpkovitého disku je totiž využito půlkruhové vahadlo, které obíhá kolem strojku v obou směrech. To lze ocenit hned v několika aspektech. V první řadě je základní strojek daleko nižší, a tak jej mohou v pouzdru hodinek pohodlně dotvářet moduly s přidanými komplikacemi. V řadě druhé je to estetika. Je totiž možné vnímat strojek v celé jeho kráse, a to včetně dekorací; jako u strojků s nátahem manuálním,“ vysvětluje Karel Procházka z hodinářství Koscom. 

Není divu, že v roce 2008 sklidil na basilejském veletrhu ohromný ohlas, který vedl k tomu, že některé manufaktury chtěly patent odkoupit, jiné pro změnu začaly s vlastním vývojem rodícího se trendu. „Od té doby je schopna firma výroby svých vlastních strojků jako manufaktura. S tímto obecným povědomým získal, Carl F. Bucherer jméno renomovaného výrobce hodinářských komplikací v oblasti Jura a celého západního Švýcarska,“ dodává.

Hodinářství Koscom rozšiřuje své portfolio rostoucí legendou

Tourbillon – král hodinářských komplikací

Po čtyřech letech vývoje odhalila manufaktura technického nástupce kalibru A2000, jenž navázal na již zmíněný A1000, za jehož kreací stál se svým starým týmem hodinář Philippe Roehrich. Ten však odešel do zaslouženého důchodu a jeho místo převzal zkušený Samir Merdanovic známý ze svého působení u značky strojků Eterna. 

„K dokonalosti dotažený nový kalibr T3000, který je zatím možné obdivovat při speciálních akcích a na objednávku, zaujme dalším patentem rozšiřující ten přihlášený na periferní rotor, a to na způsob uložení tourbillonu. Ten je uchycený taktéž periferně, a to ve trojici keramických kuličkových ložiscích, které nejenom, že v průzoru číselníku nejsou vidět a dávají tak pocit, že platforma levituje, ale zajišťují možnost snadného zastavení při nastavování přesného času – tak zvaný hacking,“ prozrazuje hrdě Petr Oliverius starající se nejenom o expozici značky v hodinářství Koscom, ale také moderující její YouTube kanál. Přesnost skvostu pak stvrzuje COSC certifikace přesnosti.

Hodinářství Koscom rozšiřuje své portfolio rostoucí legendou

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

Ocelová hala Astron dělá zákazníkovi radost i po letech

Ocelová hala Astron dělá zákazníkovi radost i po letech

Když se společnost UNIMARCO rozhodovala o výstavbě nového sídla, hledala spolehlivé řešení na míru svým potřebám....

Dobrovolnický program KHNP spojuje Českou a Korejskou republiku

Dobrovolnický program KHNP spojuje Českou a Korejskou republiku

Ve středu 19. června odstartoval dobrovolnický program Korea Hydro & Nuclear Power Corp. (KHNP) v Moravském Krumlově.

Současnost i budoucnost přejí hliníku

Současnost i budoucnost přejí hliníku

O hliníku by se dalo říci, že to je supermateriál nejenom přítomnosti, ale i budoucnosti. Je lehký, tvárný a především...

Najdete na iDNES.cz