Digitální Česko je tady. Ale co bude dál?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Premiér a pětice ministrů přivítají v Praze elitu Evropské unie v čele s eurokomisařkami. Na největší událost svého druhu ve střední Evropě - IV. ročník mezinárodní konference Digitální Česko - přijíždí i bojovnice s internetovými giganty Margrethe Vestager.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Digitální Česko je tady. Ale co bude dál? | foto: Institut pro politiku a společnost

Tak jsme se konečně dočkali. Po letech váhání a přešlapování se český stát opravdu opřel do digitalizace, takže si zanedlouho budeme moci nejen například vyřídit daňové přiznání z pohodlí vlastního obýváku, bez dlouhých front na poště, ale chytrý software ho dokonce připraví za nás. Ani třeba pro recept už si dnes chodit nemusíme, lékař nám ho může zaslat e-mailem. Stát nám zkrátka konečně začíná za naše daně šetřit čas pomocí moderních technologií.

To vše je ale jenom začátek. Řítí se na nás úplně nová revoluce, která promění náš pracovní i soukromý život, a musíme se na ni dobře připravit. Konečně můžeme být zase evropská špička, můžeme mít platy jako v Německu. Pokud ale zaváháme, můžeme zůstat na chvostu Evropy. Velká příležitost je i velká výzva. Přichází přelomové technologie jako umělá inteligence nebo blockchain a jako jeden z prvních sektorů zasáhnou naše rodinné stříbro – automobilový průmysl. Co s tím a jak se k tomu mají postavit soukromé firmy i veřejná správa, napoví již čtvrtý ročník úspěšné mezinárodní konference Digitální Česko 2019, která se uskuteční 7.-8. února 2019 v reprezentativních prostorách Černínského paláce v Praze.

Organizátoři největší akce s tímto zaměřením ve střední Evropě, Institut pro politiku a společnost a Evropské liberální fórum s partnery, jí dali do vínku podtitul Na prahu další ekonomické a společenské transformace. Otevírají se nám totiž možnosti pro růst nových firem ve všech oblastech hospodářství, zároveň nás ale staví před nové a zásadní výzvy v politice, právu a celé společnosti. Takové, jakým nemůžeme čelit sami, ale jen ve společné Evropě.

Digitální Česko je jednou z hlavních vládních priorit a zhodnotit pokrok v oblastech, jako je e-government, e-health, vzdělávání či finanční technologie, přijedou špičky Evropské unie i domácí politiky a byznysu. Společně položí základ pro další práci expertních skupin v rámci nového policy programu Institutu pro politiku a společnost Digitální Česko.

Konferenci Digitální Česko 2019 zahájí ve čtvrtek 7. února premiér Andrej Babiš, zúčastní se jí ministři zahraničních věcí, průmyslu a obchodu, dopravy, zdravotnictví a školství i vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci. Navíc přivítáme řadu domácích i zahraničních hostů, mimo jiné:

  • evropskou komisařku pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestager
  • evropskou komisařku pro spravedlnost Věru Jourovou
  • estonského expremiéra Taaviho Rõivase
  • viceprezidentku evropské liberální strany ALDE a europoslankyni Ditu Charanzovou
  • viceprezidentku Evropského liberálního fóra a europoslankyni Martinu Dlabajovou

Pozvání také přijali představitelé významných společností, jako je Google, Microsoft, MasterCard, Avast nebo The Family.

Konference je tematicky rozdělena do dvou dnů. Čtvrtek 7. února se zaměří na výzvy spojené s umělou inteligencí. V rámci čtyř panelů se bude diskutovat o tématech Česká republika jako srdce AI, Budoucnost práce, Inteligentní mobilita a doprava a Regulace a etika AI. Druhý den konference, pátek 8. února, se zaměřuje na naplňování cílů vládních priorit v rámci digitalizace Česka, a to v rámci panelů Česká digitální vláda, Česká blockchainová republika, Český internet a mobilní data a Vzdělávání pro digitální věk.

Více informací a registraci naleznete na webových stránkách konference www.digitalni-cesko.eu.

Nejčtenější

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků? Jde to!

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků?

Poplatky za příjem televizního vysílání přes satelit zdražují, taková zpráva zastihla diváky už po několikáté za...

Nabízím ti život v hojnosti a naději, která nezklame

"Ježíš ti nabízí život v plnosti a naději do každé situace."

„Přišel jsem ti na Velikonoce přinést něco mnohem více než jen svátky jara. Život, lásku a vztah. Proč? Protože tě...

Zrzavý, Šíma, Procházka - aukční událost sezóny v Mánesu

Hlava – Zrzavý

V pražské výstavní síni Mánes se 28. dubna od 14 hodin uskuteční prestižní aukce uměleckých děl, kterou pořádá lídr...

Derby pražských „S“ je tady! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

Derby pražských „S“ je tady! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

Vrchol fotbalového jara je tady. V neděli od 18:00 vypukne bitva nesmiřitelných! Jak se sešívaní vypořádají s náročným...

Kotlíkové dotace potřetí a naposledy: Až 127 500 korun na nový kotel

Kotlíkové dotace potřetí a naposledy: až 127 500 korun na nový kotel

Vytápíte dům starým uhelným kotlem? Za tři roky začne platit zákaz starých kotlů na tuhá paliva a čeká vás investice do...

Další z rubriky

Volby: Výpočetní technika pro volební komise nemusí stát statisíce

Volby: Výpočetní technika pro volební komise nemusí stát statisíce

Při každých volbách v ČR musí obce vybavit jednotlivé okrskové komise výpočetní technikou. Některé obce používají...

Rekvalifikační kurz účetnictví může nastartovat i vaše podnikání

Rekvalifikační kurz účetnictví může nastartovat i vaše podnikání

Finanční gramotnost živnostníků i zakladatelů menších společností spočívá ve schopnosti porozumět účetnictví. Málokdo,...

Plavba na výletní lodi: vybrat si tu správnou je kumšt

Plavba na výletní lodi: vybrat si tu správnou je kumšt

Exotika, nebo klasika? Luxusní apartmá, nebo vnitřní kajuta? Pohodička, nebo nadupaný program? Nabídka zaoceánských...

Najdete na iDNES.cz