Pátek 6. prosince 2019, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

Dárek pro děti? Finance na „koníčky“

  0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Mezinárodní den dětí je jednou z příležitostí, jak rodiče i prarodiče mohou udělat radost svým dětem. Než jim ale kupovat různé hračky či spotřební zboží, je lepší věnovat něco hodnotnějšího. Tím mohou být třeba finance – tedy začít svým potomkům spořit a investovat do pozdějších zájmových aktivit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dárek pro děti? Finance na „koníčky“ | foto: Amundi

Všichni rodiče dobře vědí, že s tím, jak jejich ratolesti rostou, narůstají také náklady, které jsou s nimi spojené. Jen samotná povinná školní výbava vyjde rodiče na několik tisíc korun. A to se jedná o naprosté minimum, které pokryje pouze nejrůznější studijní pomůcky, jež školy požadují. Dále musejí rodiče sáhnout do kapsy kvůli příspěvkům do fondu SRPŠ a do třídního fondu – oboje v řádu stovek korun. Pokud dítě se svojí třídou vyrazí na školu v přírodě, je nutné počítat s částkou okolo dvou až čtyř tisíc korun. A toto všechno jsou jen jednorázové školní výdaje, které se mohou velmi lehce přehoupnout přes deset tisíc korun – každý rok. K tomu musejí rodiče připočítat další náklady, které budou platit každý měsíc. Výdaje za školní jídelnu, družinu a školní kroužky. Zde se jedná minimálně o zhruba tisíc korun měsíčně.

Největší položky ve výdajích na děti teprve přicházejí s jejich mimoškolní zájmovou činností – sportovní kroužky, jazykové kurzy, základní umělěcké školy a mnoho dalších. Zde se jedná již o tisícové částky každý měsíc. Kupříkladu, pokud rodiče přihlásí své dítko na tenis, musejí počítat s opravdu velmi vysokými náklady. Jde totiž obecně o jeden z nejdražších sportů.

Peníze dětem rozumně investovat

Než tedy dětem kupovat doslova nějaké hlouposti k jejich mezinárodnímu dni, je stokrát lepší peníze využít efektivněji – kumulovat je někde v rámci spoření a investic. A využít je později – právě na zájmovou činnost dětí či jim je ponechat, až dosáhnou dospělosti. Užitek z těchto financí pak budou mít děti mnohonásobně vyšší.

„Pokud se rodiče do spoření pro své děti pustí již v jejich útlém věku, získají jednu obrovskou výhodu, a tou je dlouhodobý investiční (spořicí) horizont. Peníze dávají stranou s tím, že budou potřeba až za mnoho let. V takovém případě se lidem otevírá téměř nepřeberné množství nejrůznějších finančních produktů, které se pro tento účel hodí,“ uvádí Dana Kryńska, vedoucí komunikace společnosti Amundi Czech Republic.

Lidé by u dlouhodobých spoření měli téměř zapomenout na termínované či spořicí účty v bance. Ty mají význam jen u velmi krátkodobých spoření, která se počítají spíše na měsíce než roky. Obvykle jen do jednoho roku. A hlavně přinášejí jen velmi nízké výnosy, které se ve většině případů ani nepřehoupnou přes inflaci. Naopak velká část by měla směřovat do podílových fondů. „Rozhodně stojí za to využívat i dynamičtější varianty – tedy investice, které jsou v kratší době rozkolísané, ale v dlouhodobém horizontu nabízejí přijatelné investiční riziko. U dětského spoření, které trvá deset, patnáct i více let, mohou rodiče vybírat z prakticky nepřeberné škály podílových fondů,“ dodává Kryńska. Díky tomuto dlouhému investičnímu horizontu se nabízejí i ty nejdynamičtější investice, které obsahují vysoký podíl akciové složky. „Právě tato aktiva jsou totiž největším generátorem výnosů,“ upozorňuje Dana Kryńska.

A nejlepší formou, jak dětem kumulovat finance, je pravidelné investování. Tímto způsobem lze v Amundi dětem ukládat již od 300 korun. Pravidelné investování přitom představuje jednu z nejefektivnějších forem, jak zhodnotit své úspory. Začít investovat lze kdykoli a není třeba čekat na správné „načasování“ jako při jednorázovém vkladu. Výhodou je eliminace rizika, že se člověk svojí investicí trefí do vrcholu nějaké bubliny a po následném poklesu prodělá. Bez ohledu na vývoj finančních trhů lidé při pravidelném investování nakupují za průměrnou cenu.

Více informací naleznete na www.amundi.cz

_____

Uvedené informace nejsou určeny americkým osobám, nepředstavují nabídku ani poradenství. Předchozí ani očekávaná budoucí výkonnost nezaručuje skutečnou výkonnost v budoucím období. Hodnota investice a příjem z ní může stoupat i klesat a nejsou zaručeny jak návratnost investované částky, tak ani případné vyplacení dividendy. Výnos u cizoměnových investičních nástrojů může kolísat v důsledku výkyvů měnového kurzu. Zdanění závisí vždy na osobních poměrech zákazníka a může se měnit. Informace o rizicích jsou zveřejněny v českém (Amundi CR) nebo anglickém jazyce (Amundi AM) na www.amundi-kb.cz, www.amundi.cz ve statutech fondů, sděleních klíčových informací, nebo prospektech fondů. Bližší informace získáte na infocr@amundi.com nebo www.amundi-kb.cz, www.amundi.cz. Žádná ze společností ze skupiny Amundi nepřijímá žádnou přímou ani nepřímou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu.

  • Nejčtenější

Pět tajemství Miss, jak udržet pleť i v zimě krásnou a zdravou

Zimní počasí příliš nesvědčí pleti. Chlad a vítr obličej poškozují a vysušené pokožce chybí živiny, které je třeba...

6 největších mýtů o avivážích a proč je aviváž Lila Fashion oblíbená

Znáte aviváže Dedra? Pokud jste žena od 30 do 50 let, tak určitě. Právě jsme se setkali s manažerem společnosti, který...

Originální architektura na jedinečném místě

Jak těžké je najít architektonicky oceňovaný dům obklopený přírodou? A aby měl zázemí města a skvělou dostupnost do...

Jak ušetřit? Na Výlovu zaplatíte při koupi 3 věcí jen za 2

Pokud se právě poohlížíte po vánočních dárcích a snažíte se ušetřit každou korunu, Výlov je ta pravá akce pro vás....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Zahřejte se nejen v zimě řeckým sluncem s klenotem METAXA 12*

Představujeme vám neodolatelný jantarový nápoj METAXA 12*, který vám přinese hřejivý dotek prosluněného Řecka i během...

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

  • Další z rubriky

Půjčovna elektrocentrál: S elektrocentrálou budete mít energii všude

Elektrocentrály si můžete v dnešní době jednoduše zapůjčit. Pokud chcete pořádat nějakou akci, tak se vám může lehce...

Vítejte ve světě obálek

Obálky nejčastěji používáme k odesílání dokumentů a malých předmětů. Z toho důvodu máme na výběr nespočet typů,...

Moderní technologie malých start-upů mění Česko

Tisíce nových firem vznikají každý rok v Česku. Mnohdy je zakládají mladí lidé s vášní pro moderní technologie. Těmto...

Online půjčka bez doložení příjmu až do výše 15 000 Kč

Chcete si půjčit peníze z pohodlí vašeho domova a navíc bez doložení výše příjmu? On-line nebankovní půjčka vám toto...

Najdete na iDNES.cz