Dárek pro děti? Finance na „koníčky“

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Mezinárodní den dětí je jednou z příležitostí, jak rodiče i prarodiče mohou udělat radost svým dětem. Než jim ale kupovat různé hračky či spotřební zboží, je lepší věnovat něco hodnotnějšího. Tím mohou být třeba finance – tedy začít svým potomkům spořit a investovat do pozdějších zájmových aktivit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dárek pro děti? Finance na „koníčky“ | foto: Amundi

Všichni rodiče dobře vědí, že s tím, jak jejich ratolesti rostou, narůstají také náklady, které jsou s nimi spojené. Jen samotná povinná školní výbava vyjde rodiče na několik tisíc korun. A to se jedná o naprosté minimum, které pokryje pouze nejrůznější studijní pomůcky, jež školy požadují. Dále musejí rodiče sáhnout do kapsy kvůli příspěvkům do fondu SRPŠ a do třídního fondu – oboje v řádu stovek korun. Pokud dítě se svojí třídou vyrazí na školu v přírodě, je nutné počítat s částkou okolo dvou až čtyř tisíc korun. A toto všechno jsou jen jednorázové školní výdaje, které se mohou velmi lehce přehoupnout přes deset tisíc korun – každý rok. K tomu musejí rodiče připočítat další náklady, které budou platit každý měsíc. Výdaje za školní jídelnu, družinu a školní kroužky. Zde se jedná minimálně o zhruba tisíc korun měsíčně.

Největší položky ve výdajích na děti teprve přicházejí s jejich mimoškolní zájmovou činností – sportovní kroužky, jazykové kurzy, základní umělěcké školy a mnoho dalších. Zde se jedná již o tisícové částky každý měsíc. Kupříkladu, pokud rodiče přihlásí své dítko na tenis, musejí počítat s opravdu velmi vysokými náklady. Jde totiž obecně o jeden z nejdražších sportů.

Peníze dětem rozumně investovat

Než tedy dětem kupovat doslova nějaké hlouposti k jejich mezinárodnímu dni, je stokrát lepší peníze využít efektivněji – kumulovat je někde v rámci spoření a investic. A využít je později – právě na zájmovou činnost dětí či jim je ponechat, až dosáhnou dospělosti. Užitek z těchto financí pak budou mít děti mnohonásobně vyšší.

„Pokud se rodiče do spoření pro své děti pustí již v jejich útlém věku, získají jednu obrovskou výhodu, a tou je dlouhodobý investiční (spořicí) horizont. Peníze dávají stranou s tím, že budou potřeba až za mnoho let. V takovém případě se lidem otevírá téměř nepřeberné množství nejrůznějších finančních produktů, které se pro tento účel hodí,“ uvádí Dana Kryńska, vedoucí komunikace společnosti Amundi Czech Republic.

Lidé by u dlouhodobých spoření měli téměř zapomenout na termínované či spořicí účty v bance. Ty mají význam jen u velmi krátkodobých spoření, která se počítají spíše na měsíce než roky. Obvykle jen do jednoho roku. A hlavně přinášejí jen velmi nízké výnosy, které se ve většině případů ani nepřehoupnou přes inflaci. Naopak velká část by měla směřovat do podílových fondů. „Rozhodně stojí za to využívat i dynamičtější varianty – tedy investice, které jsou v kratší době rozkolísané, ale v dlouhodobém horizontu nabízejí přijatelné investiční riziko. U dětského spoření, které trvá deset, patnáct i více let, mohou rodiče vybírat z prakticky nepřeberné škály podílových fondů,“ dodává Kryńska. Díky tomuto dlouhému investičnímu horizontu se nabízejí i ty nejdynamičtější investice, které obsahují vysoký podíl akciové složky. „Právě tato aktiva jsou totiž největším generátorem výnosů,“ upozorňuje Dana Kryńska.

A nejlepší formou, jak dětem kumulovat finance, je pravidelné investování. Tímto způsobem lze v Amundi dětem ukládat již od 300 korun. Pravidelné investování přitom představuje jednu z nejefektivnějších forem, jak zhodnotit své úspory. Začít investovat lze kdykoli a není třeba čekat na správné „načasování“ jako při jednorázovém vkladu. Výhodou je eliminace rizika, že se člověk svojí investicí trefí do vrcholu nějaké bubliny a po následném poklesu prodělá. Bez ohledu na vývoj finančních trhů lidé při pravidelném investování nakupují za průměrnou cenu.

Více informací naleznete na www.amundi.cz

_____

Uvedené informace nejsou určeny americkým osobám, nepředstavují nabídku ani poradenství. Předchozí ani očekávaná budoucí výkonnost nezaručuje skutečnou výkonnost v budoucím období. Hodnota investice a příjem z ní může stoupat i klesat a nejsou zaručeny jak návratnost investované částky, tak ani případné vyplacení dividendy. Výnos u cizoměnových investičních nástrojů může kolísat v důsledku výkyvů měnového kurzu. Zdanění závisí vždy na osobních poměrech zákazníka a může se měnit. Informace o rizicích jsou zveřejněny v českém (Amundi CR) nebo anglickém jazyce (Amundi AM) na www.amundi-kb.cz, www.amundi.cz ve statutech fondů, sděleních klíčových informací, nebo prospektech fondů. Bližší informace získáte na infocr@amundi.com nebo www.amundi-kb.cz, www.amundi.cz. Žádná ze společností ze skupiny Amundi nepřijímá žádnou přímou ani nepřímou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu.

Nejčtenější

Nejpodivnější kryptoměny

Co jsou vlastně ty kryptoměny?

Jaké znáte vedle bitcoinu další kryptoměny? Pojďme se podívat na ty nejpodivnější, které skutečně kolují virtuálním...

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Děti jsou to nejcennější, co máme. Proto by rodiče každého školáka měli být při výběru školní aktovky nebo batohu...

3 otázky pro Facebook Libru

3 otázky pro Facebook Libru

V červnu letošního roku Facebook oznámil, že zahajuje vývoj své kryptoměny Libra. Podle této sociální sítě je cílem...

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží provází výjimečné okamžiky, jakými jsou kulaté narozeniny, výročí, žádosti o ruku nebo vyjádření lásky....

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Je vám líto, že květy z překrásné kytice dříve či později podlehnou zkáze? Co takhle vyzkoušet jednoduché techniky...

Další z rubriky

Za tradiční thajskou masáží už nemusíte až do Thajska

Za tradiční thajskou masáží už nemusíte až do Thajska

Chcete vyzkoušet originální thajskou masáž a nechcete cestovat až do Thajska? Pak navštivte masérský salón Gold Hand...

Kam na poznávací dovolenou?

Londýn

Autobusem či letadlem, za hranice či mnohem dál. Ať se rozhodnete tak či onak, poznávací zájezd je vždy skvělou a...

Studentům pomůže nová metoda učení a vyučování: pojmové mapování

Studentům pomůže nová metoda učení a vyučování: Pojmové mapování

Střední škola mediální grafiky a tisku ve spolupráci se startupem ContextMinds vyvinul unikátní systém výuky pomocí...

Najdete na iDNES.cz