iDNES.cz

Chcete zjistit míru hlučnosti v okolí vaší nemovitosti?

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pojem smog, je v současné době skloňovaný ve velkém počtu odlišných významů. Jedním z nich může být i poměrně málo známý pojem „hlukový smog“. Nemusí nám to na první pohled přijít, protože jsme zvyklí na denní hluk a chaos.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Chcete zjistit míru hlučnosti v okolí vaší nemovitosti? | foto: Impression Media, s.r.o.

Zkusme se ale někdy zamyslet nad tím, kdy naposledy jste slyšeli opravdu úplné ticho a klid. Přesně to, že je hlukový smog všudypřítomný, je také důvod k jeho měření.

Měření hlučnosti v okolí staveb

Nadměrné množství hluku může mít na lidskou osobu i všechny ostatní živé organismy nepřirozené důsledky. Proto existují vyhlášky a zákony, které umožňují limitovat úroveň hlukového smogu, se kterou bychom se měli setkávat. Měření hluku je proto zásadním bodem pro všeobecné zdraví. 

Tato úroveň se dokonce může mapovat a ukládat pro pozdější účely. Nejdůležitější ale je, že při jakékoliv stavbě a rozšiřování městské zástavby, je nutné tuto úroveň pravidelně měřit. Následné měření hluku v chráněném prostoru staveb je pak výsledkem, který je nutné schvalovat od ministerstva životního prostředí.

Přemýšlíte kam na pozemku umístit novostavbu?

Pokud máte možnost vybírat z větší plochy a určit si umístění novostavby, tak se hodí využít plošného měření hlučnosti. Existuje totiž spousta aspektů, které mohou i v rámci jednoho jediného pozemku, udělat velké rozdíly v místní hlučnosti. 

Nejčastěji jde o přírodní překážky, jako může být zvlněný terén nebo přirozená zeleň na pozemku a okolí. Výsledkem měření je pak predikce hlukových map, která vám umožňuje vybrat správné místo na pozemku nejen v současnosti, ale i do budoucna.

Pomoci může i standardní akustika prostoru

To vše ale neznamená, že by byly jen externí vlastnosti zástavby způsobem, jak se vyhnout zvýšenému smogu. Další možností je akustika prostoru, se kterou se dá pohrát ještě lépe. Za oknem můžete slyšet vír velkoměsta ve svém plném proudu. Ale i tak při správně nastavené akustice prostoru nemusíte mít obavy z toho, že by to mělo dopad i na vaše domácí pohodlí.

 

zpět na článek