Doporučujeme

Čas je v investičním světě cennou komoditou. Děti jej mají, využijte toho

Čas je v investičním světě cennou komoditou. Děti jej mají, využijte toho | foto: WOOD & Company Financial Services, a.s.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Snažíte se děti zajistit do budoucna? Zkuste pasivní investování

Šetříte dětem na snazší start do dospělého života nebo o tom uvažujete, ale máte pocit, že tradiční nabídka dětských produktů není to pravé ořechové?

Inovativní investiční platforma Portu nabízí dětský účet s nejnižším poplatkem na trhu. Podívejme se s jejím šéfem Radimem Krejčím na to, jaké investiční příležitosti nabízí.

Proč právě investiční platforma pro děti, když je na trhu řada dětských spořicích produktů?

Tři čtvrtiny rodičů v Česku svým dětem šetří na budoucnost, v drtivé většině ale neefektivně. Aktuální výnos z nejrozšířenějších spořicích účtů většinou úspory ani neochrání před inflací a příspěvek státu na stavební spoření začíná být časem spíše zanedbatelný, srovnáme-li jej s celkovým množstvím vložených peněz a nízkým výnosem.

Pasivní investování dlouhodobě dosahuje nejvyšších výnosů – a právě děti jsou těmi, kteří mají dlouhodobý investiční horizont. Vysoké poplatky u klasických podílových fondů ale mohou řadu rodičů odradit. Svou roli hraje i chybějící investiční tradice a v důsledku toho i nízká ochota Čechů využívat investiční nástroje. My na naší fintechové platformě Portu nabízíme první on-line investování pro děti za velmi příznivých podmínek.

Čas je v investičním světě cennou komoditou. Děti jej mají, využijte toho

Za jakých podmínek?

Nemáme žádné vstupní a výstupní poplatky, za správu účtujeme pouhých 0,25 % ročně. Kombinace takto nízkého poplatku a dlouhodobého výnosu podkladových aktiv ve finále rozhoduje o čisté výkonnosti investice pro klienta. A právě v tomto je Portu dominantní. Peníze navíc nejsou nijak vázány, lze je kdykoliv vybrat, pokud s tím souhlasí druhý rodič nebo samotné dítě starší 15 let. Všechny investice na našem dětském účtu jsou měnově zajištěné do koruny, díky on-line aplikaci mají rodič i dítě kdykoliv přehled o vývoji a transakcích. Dítě může sledovat pohyb investice a přirozeně se tak učí, jak mohou peníze pracovat a jak funguje jejich svět.

Jaké portfolio dětský účet Portu tvoří?

V rámci dětského účtu pracujeme s nízkonákladovými ETF instrumenty investujícími pasivně, do celých indexů. Jde o globálně diverzifikovanou investici jak do akciových, tak dluhopisových složek.

Čas je v investičním světě cennou komoditou. Děti jej mají, využijte toho

Dětský investiční účet jste spustili vloni v listopadu, po roce a půl ostrého provozu investiční platformy Portu. Jak se mu daří?

V tuto chvíli máme registrováno zhruba 450 dětí, přičemž 65 % rodičů investuje pro jednoho potomka, další téměř třetina pro dva sourozence a 5 % má registrovány dokonce tři investující děti. Všichni rodiče dělí vklady mezi své ratolesti rovnoměrně, průměrná investice je lehce přes 21 tisíc korun. Desítky dětí u nás mají ale i statisíce korun. Věříme, že možnost efektivního zhodnocování peněz s naším dětským účtem ocení rodiče i prarodiče a noví mladí investoři nám budou přibývat.