Doporučujeme

Máte přes prázdniny více času? Navštivte letní kurzy angličtiny

Máte přes prázdniny více času? Navštivte letní kurzy angličtiny | foto: AKCENT college, s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Budoucí učitelé vás naučí anglicky za hubičku, za 14 dní a on-line

Také přemýšlíte, čím si v této „post-koronakrizové době“ zpříjemnit život? Opustil vás už počáteční elán umýt doma okna nebo zařadit do alb fotky z dovolených posledních deseti let? Nebo jste třeba unaveni výukou vlastních dětí a řešením neustálých logistických manévrů všeho druhu?

Chtěli byste pro změnu udělat něco pro sebe? V tom případě bych pro vás měla jeden zajímavý tip. Od své známé jsem se dozvěděla o možnosti vylepšit si angličtinu, a to téměř zdarma a hlavně – z tepla domova.

Nejdříve se mi moc nechtělo, raději mám osobní kontakt s lidmi a bála jsem se, že jde o další aplikaci pro mobilní telefon, která vás bude denně upomínat, že musíte splnit svůj denní limit a budete otrocky překládat věty v praxi moc nevyužitelné, například: „ta kráva nepije čaj“ nebo „kuchař má gril“. Nakonec jsem se nechala přemluvit, protože za to přece nic nedám, a proto nemůžu nic ztratit. Údajně tím i prokážu dobrý skutek!

Máte přes prázdniny více času? Navštivte letní kurzy angličtiny

Dvoutýdenní výuka od budoucích lektorů

A tak jsem se stala pokusným králíkem neboli morčátkem: studentem studentů on-line kurzu The Cambridge CELTA. V době před pandemií tento kurz probíhal v Praze prezenčně a jezdili ho tam dělat lidé z celého světa. Nová doba si žádá nová řešení, a tak i jazyková škola Akcent International House Prague nyní tento 4 týdny trvající kurz pro učitele AJ pořádá formou on-line. Kurzy pro cvičné studenty jsou ale dvoutýdenní, což mi přišlo zvládnutelné. Konečně dobrý důvod nařídit si na každé ráno budík!

Jak to funguje?

Po rychlém zápisu přes webové stránky školy jsem byla vyzvána, abych si do počítače stáhla aplikaci Zoom. A pak to přišlo. Denně jsem se v 9:00 připojila on-line a měla tu čest „potkat se“ s několika mladými lidmi, budoucími učiteli, z různých koutů světa: Španělska, Francie, Ruska, Británie a samozřejmě se svými pěti českými spolužáky.

Hodiny, které pro nás připravovali naši velmi motivovaní učitelé, byly pestré a neuvěřitelně kreativní. Každý z nich se opravdu snažil, na kvalitě hodin nakonec stojí jejich úspěch na kurzu, takže pečlivá příprava byla znát. Opakovali jsme samozřejmě gramatiku, slovní zásobu, poslech a jako bonus si moje líné a necvičené ucho zvyklo na různé přízvuky. Angličtina našich učitelů byla zajímavá ve své různorodosti v tom nejlepším slova smyslu. Pro svoje hodiny vybírali zajímavá a hlavně současná témata, čili fráze a slovní zásobu, které jsem si zapamatovala (opravdu!) a mohu je prakticky využít okamžitě.

Máte přes prázdniny více času? Navštivte letní kurzy angličtiny
Máte přes prázdniny více času? Navštivte letní kurzy angličtiny

On-line výuka vás rozmluví z pohodlí domova

Udivilo mě, jakým způsobem se dá cizí jazyk učit a jak rychle jsem se „rozmluvila“. Na kurzu, jako je tento, jste totiž velmi hýčkaným studentem. Čím jste aktivnější, tím víc usnadňujete práci svému učiteli a nakonec překvapíte hlavně sama sebe! Nakonec mi měsíc dal tolik jako půlroční výuka ve škole a možná ještě víc.

V této „nenormální“ době mě kurz naučil, že není špatné zkusit něco, o čem máte pochybnosti. Vytrhl mě z domácí rutiny a jisté otupělosti a ve svém obýváku jsem každý den prožívala velmi společenské dopoledne. Jako bonus jsem úplně zapomněla na svou sociální izolaci.

Po mých učitelích se mi bude stýskat, i když jsme se osobně nikdy nesetkali. Slíbila jsem si, že si tuto zkušenost brzy zopakuji a až skončí krize, ráda i osobně, ve třídě.

Více informací a on-line kurzy najdete na www.akcent.cz.