3D tiskárny: úspora materiálu i času

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
3D tisk je v současnosti stále více se rozvíjející technologií a je možné říci, že v mnoha odvětvích průmyslu se jedná o technologii budoucnosti. Co je to 3D tisk a jaké jsou jeho výhody oproti ostatním způsobům výroby nejrůznějších komponent a součástí?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

3D tiskárny – úspora materiálu i času | foto: ČTK

Jde o proces, který začíná návrhem trojrozměrného modelu v CAD systému pomocí počítače nebo za použití 3D skeneru. Poté nastává fáze samotného tisku ve speciální 3D tiskárně.

Proč právě 3D tiskárny?

Nespornou výhodou 3D tisku je, že lze tisknout součásti různých velikostí (od nanometrových až po obrovské kusy), ale především výrobky z nejrůznějších materiálů (od plastů přes lidské tkáně až po kovové součásti). Právě u 3D tisku kovu lze najít spoustu předností oproti jiným strojírenským technologiím.

Něteré tvarově velmi složité součásti je obtížné, v některých případech takřka nemožné, vyrobit konvenčními technologiemi (obrábění, tváření, svařování, slévání). Právě tehdy přichází na řadu použití profesionální 3D tiskárny.

Při návrhu a tvorbě prototypu je často mnohem snazší a ekonomicky výhodnější využít technologie 3D tisku, než kvůli výrobě jednoho kusu zprovozňovat třeba několik různých strojů. Při prezentaci nových výrobků potenciálním zákazníkům je mnohem lepší mít fyzický model. 

Smět si předmět „osahat“, je vždy lepší než pouze vidět jeho obrázek v katalogu. Kromě výroby prototypů lze na profesionálních 3D tiskárnách tisknout i součásti, které mají srovnatelné, často i lepší mechanické vlastnosti než součásti vyrobené konvenčními technologiemi.

Jedním z nejzkušenějších výrobců profesionálních 3D tiskáren je například společnost Stratasys, která má v oblasti 3D tisku zaregistrováno více než stovku patentů a patentových vynálezů. Do nabídky společnosti Stratasys patří 3D tiskárny, pomocí kterých lze tisknout součásti jak z technických plastů, tak fotopolymerů. 

Samozřejmostí je široká paleta barevných odstínů. Dokončuje se vývoj nové aditivní technologie pro 3D tisk kovů. V případě zájmu navštivte webové stránky společnosti Stratasys a kontaktujte prostřednictvím telefonu či kontaktního formuláře.

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Mistr republiky René Andrle ambasadorem elektrokol MTF

Elektrokola MTF

Bývalý profesionální cyklista René Andrle, který získal během své sportovní kariéry titul mistra republiky a startoval...

Plánujete vaše letní výlety s předstihem? Vyplatí se to!

Plánujete vaše letní výlety s předstihem? Vyplatí se to!

Sedíte od rána do večera v práci a už teď se chcete těšit na to, jak strávíte léto? Horké dny se blíží mílovými kroky....

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Další z rubriky

Půjčovna dodávek Praha 9 – pronájem bez limitu najetých kilometrů

Půjčovna dodávek Praha 9 – pronájem bez limitu najetých kilometrů

Málokdo z nás vlastní tak velký automobil, aby se mu čas od času nehodilo zapůjčení dodávky nebo přívěsného vozíku....

Se studiem na vysoké lze začít i v únoru

Se studiem na vysoké lze začít i v únoru

Standardně školní rok na vysokých školách začíná zhruba v polovině září, na některých o něco později v říjnu. Najdou se...

V březnu pořídíte s webhostingem ONEbit firemní tarif za půlku

V březnu pořídíte s webhostingem ONEbit firemní tarif za půlku

Poskytovatel webhostingových služeb ONEbit hosting vyhlásil březen měsícem firem, tarif BUSINESS tak aktuálně pořídíte...

Najdete na iDNES.cz