Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ekonomický software (nejen) pro slibný začátek

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Není tak dávno doba, kdy malým či začínajícím podnikům k jejich činnosti bohatě stačil ekonomický software a to ještě mnozí z nich nechápali, proč mají vůbec čímkoli nahradit svůj oblíbený excel.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ekonomický software (nejen) pro slibný začátek | foto: Asseco Solutions, a.s.

Nedávná ekonomická recese však u malých či začínajících firem posunula vnímání přínosu informačních systémů. Dnes už většina z nich ví, že se bez systému, který umí podstatně víc, než jen účtovat, neobejde. Přitom však klasický ERP systém pro střední firmy je pro ně příliš složitý a množství jeho funkcionalit často zbytečné a příliš nákladné.

Producenti ERP tak čím dál častěji slýchají od svých potenciálních zákazníků požadavky na "cosi mezi" ekonomickým a ERP systémem. Začaly se tedy vyvíjet ekonomický software přesně na míru potřebám tohoto typu firem. A to navíc takový, který nebude problém bez ztráty dat a bez většího úsilí vyměnit za větší ERP ve chvíli, kdy se firmě bude dařit a vyroste z dětských střevíčků.

Velké analýzy pro malé firmy

Aby tvůrci ERP dokázali vyhovět této skupině zákazníků, museli si ověřit, co vlastně přesně od systému požadují. Z průzkumů vyšlo dost požadavků, které by se ještě před pár lety objevily jen stěží. Že podnikatel chce mít celkový přehled o chodu své firmy, je vcelku předvídatelné.

Ale že chce ekonomický software, od kterého očekává podklady pro strategické rozhodování, včetně analýz a grafů na stejné úrovni, jako u ERP pro střední firmy, bylo pro tvůrce systému výzvou. Samozřejmý byl i požadavek na správnost jednotlivých funkcí podle aktuální legislativy. Ale pod pojmy, jako jsou controlling, reporting nebo CRM ještě nedávno řada podnikatelů ani netušila, co si má představit.

Doba však pokročila a například takové CRM může dnes i těm nejmenším firmám významně pomoci budovat tak důležité vztahy se zákazníky. Jak by bez něj při dnešním každodenním přívalu informací mohl podnikatel sledovat a vyhodnocovat třeba kontakty a jednotlivá obchodní jednání?

Ekonomický software není pouze o kvalitní funkcionalitě

Podnikatelé však nevyžadují jen ekonomický software s kvalitní funkcionalitou. Jejich přáním je najít takový, díky němuž budou mít k dispozici moderní technologie, který bude uživatelsky přívětivý a za nímž bude stát kvalitní a rychlý servis. Jistě, nejsou to skromní zákazníci. Ale copak skromnost byla někdy hybnou pákou pokroku…?

Obchůdek ve vašem počítači

A když už jsme u těch neskromných nároků, jistě znáte dnes tak oblíbený Apple Store, který máte k dispozici v některých mobilních telefonech. Jeho prostřednictvím si můžete zakoupit doplňky k základní aplikaci, třeba hry nebo navigaci… Tvůrci ERP rychle pochopili, že nemohou zůstat za telefony pozadu a na světě je už podobná funkcionalita i v rámci ERP pro malé firmy.

"Obchůdek", který uživatel najde v rámci své aplikace, nabízí další užitečné funcionality, které si lze jeho prostřednictvím jednoduše stáhnout. Aplikace je příjemnou novinkou letošního jara v nabídce pro ekonomický software určený menším a začínajícím firmám.

Ekonomický software (nejen) pro slibný začátek1

       Milan Juřen a Karel Přibyl       
       Manažeři systémů HELIOS
       Asseco Solutions, a.s.


Autor:
Témata: Excel, počítač, Apple

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Plánování směn a nepřítomností zaměstnanců nikdy nebylo snadnější

Plánování směn a nepřítomností zaměstnanců nikdy nebylo snadnější

Máte při plánování směn zaměstnanců problémy s hlídáním jejich počtu směn a dodržováním legislativy? Neztrácejte se v...

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Představujeme vám křemičité částice a kvantové tečky Diag NanoTM a magnetické částice Absolute MagTM od výrobce...

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se ubránit?

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se škrcení ubránit?

Odborné průzkumy, které jsou prováděny pravidelně a napříč celým sociologickým spektrem v České republice, bohužel...

Najdete na iDNES.cz