Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ekonomický software (nejen) pro slibný začátek

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Není tak dávno doba, kdy malým či začínajícím podnikům k jejich činnosti bohatě stačil ekonomický software a to ještě mnozí z nich nechápali, proč mají vůbec čímkoli nahradit svůj oblíbený excel.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ekonomický software (nejen) pro slibný začátek | foto: Asseco Solutions, a.s.

Nedávná ekonomická recese však u malých či začínajících firem posunula vnímání přínosu informačních systémů. Dnes už většina z nich ví, že se bez systému, který umí podstatně víc, než jen účtovat, neobejde. Přitom však klasický ERP systém pro střední firmy je pro ně příliš složitý a množství jeho funkcionalit často zbytečné a příliš nákladné.

Producenti ERP tak čím dál častěji slýchají od svých potenciálních zákazníků požadavky na "cosi mezi" ekonomickým a ERP systémem. Začaly se tedy vyvíjet ekonomický software přesně na míru potřebám tohoto typu firem. A to navíc takový, který nebude problém bez ztráty dat a bez většího úsilí vyměnit za větší ERP ve chvíli, kdy se firmě bude dařit a vyroste z dětských střevíčků.

Velké analýzy pro malé firmy

Aby tvůrci ERP dokázali vyhovět této skupině zákazníků, museli si ověřit, co vlastně přesně od systému požadují. Z průzkumů vyšlo dost požadavků, které by se ještě před pár lety objevily jen stěží. Že podnikatel chce mít celkový přehled o chodu své firmy, je vcelku předvídatelné.

Ale že chce ekonomický software, od kterého očekává podklady pro strategické rozhodování, včetně analýz a grafů na stejné úrovni, jako u ERP pro střední firmy, bylo pro tvůrce systému výzvou. Samozřejmý byl i požadavek na správnost jednotlivých funkcí podle aktuální legislativy. Ale pod pojmy, jako jsou controlling, reporting nebo CRM ještě nedávno řada podnikatelů ani netušila, co si má představit.

Doba však pokročila a například takové CRM může dnes i těm nejmenším firmám významně pomoci budovat tak důležité vztahy se zákazníky. Jak by bez něj při dnešním každodenním přívalu informací mohl podnikatel sledovat a vyhodnocovat třeba kontakty a jednotlivá obchodní jednání?

Ekonomický software není pouze o kvalitní funkcionalitě

Podnikatelé však nevyžadují jen ekonomický software s kvalitní funkcionalitou. Jejich přáním je najít takový, díky němuž budou mít k dispozici moderní technologie, který bude uživatelsky přívětivý a za nímž bude stát kvalitní a rychlý servis. Jistě, nejsou to skromní zákazníci. Ale copak skromnost byla někdy hybnou pákou pokroku…?

Obchůdek ve vašem počítači

A když už jsme u těch neskromných nároků, jistě znáte dnes tak oblíbený Apple Store, který máte k dispozici v některých mobilních telefonech. Jeho prostřednictvím si můžete zakoupit doplňky k základní aplikaci, třeba hry nebo navigaci… Tvůrci ERP rychle pochopili, že nemohou zůstat za telefony pozadu a na světě je už podobná funkcionalita i v rámci ERP pro malé firmy.

"Obchůdek", který uživatel najde v rámci své aplikace, nabízí další užitečné funcionality, které si lze jeho prostřednictvím jednoduše stáhnout. Aplikace je příjemnou novinkou letošního jara v nabídce pro ekonomický software určený menším a začínajícím firmám.

Ekonomický software (nejen) pro slibný začátek1

       Milan Juřen a Karel Přibyl       
       Manažeři systémů HELIOS
       Asseco Solutions, a.s.


Autor:
Témata: Excel, počítač, Apple

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Nedostatek parkovacích míst pomohou vyřešit parkovací domy

Parkoviště Astron

Centra měst, sídliště, nemocnice, letiště, nádraží i obchodní centra se dnes potýkají s nedostatkem parkovacích míst....

Výrobci tvoří až polovinu vystavovatelů STYL a KABO

Výrobci tvoří až polovinu vystavovatelů STYL a KABO

Džíny s “chytrou” kapsou na mobil, která ochrání spermie před teplem a elektromagnetickým zářením, znovuzrozené...

Tři důvody pro založení s.r.o. přes zprostředkovatele

Tři důvody pro založení s.r.o. přes zprostředkovatele

Chtěli byste podnikat v rámci společnosti s ručením omezeným? Důvodů by se nejspíše našlo hned několik. Patřilo by mezi...

Najdete na iDNES.cz