Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ekonomický a účetní software společnosti PCS slaví dvacet let

Komerční sdělení   13:00aktualizováno  13:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Společnost PCS byla založena v roce 1990. Divize ACONTO společnosti PCS vyvíjí, distribuuje a podporuje ekonomický a účetní software již od jejího vzniku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ekonomický a účetní software společnosti PCS slaví 20 let. | foto: PCS

Zeptali jsme se jejího ředitele pana Ing. Dolejška:

Společnost PCS byla založena ani ne rok po sametové revoluci, jak se tenkrát podnikalo a co Vás vedlo k tomu, vytvořit ekonomický a účetní software a začít podnikat právě v tomto odvětví?
podvojné účetnictvíS myšlenkou založit vlastní firmu přišel kamarád Ing. Michal Citavý již někdy v polovině roku 1990. Pravda je, že mě to dost překvapilo - osobně mě tenkrát vůbec nenapadlo, že by bylo možné jen tak začít samostatně podnikat. Předchozí období v nás do značné míry utlumilo schopnost cokoli řešit samostatně. Pamatuji se, že moji rodiče mě od toho zrazovali a považovali za šílený nápad jít do takového rizika. Kupodivu zcela jinak se k tomu postavil můj dědeček, který už soukromé podnikání zažil v období první republiky - jemu to zdaleka tak šílené nepřipadalo.

skladové kartyFirmu PCS jsme prapůvodně zakládali společně se skupinou lidí, kteří provozovali servis přístrojů firmy Philips, ne ekonomický a účetní software. Servis přístrojů Philips byla vlastně první činnost, kterou jsme provozovali.

Ekonomický a účetní software jsme začali vyvíjet z důvodu potřeby řešit vlastní účetní agendu. Jelikož jsem byl programátor, dostal jsem za úkol opatřit vhodný ekonomický software. Vzápětí jsem ale zjistil, že na trhu je k mání minimum programů, které se mi navíc příliš nelíbily.

Takže jsem začal nejprve zjišťovat o čem je účetnictví a vzápětí jsem začal vytvářet účetní software pro fakturaci, jednoduché a podvojné účetnictví. Trvalo to pár měsíců a někdy v létě 1991 jsme začali programy prodávat. Zjistili jsme totiž, že nejsme sami, kdo nějaký účetní software potřebuje.

Zmiňujete legislativní úpravy, jak se podle Vás změnila situace v této oblasti od roku 1990?
Musím se přiznat, že na začátek devadesátých let vzpomínám rád a pociťuji jistou nostalgii. Krátce po revoluci bylo zřejmě potřeba dát velice rychle dohromady novou legislativu a nová pravidla pro novou ekonomiku.

Je zřejmé, že u toho tenkrát muselo být několik chytrých lidí, protože to mělo hlavu a patu a hlavně to bylo relativně jednoduché a s minimem systémových chyb. Podívejte se jenom, jak vypadalo daňové přiznání tenkrát a jak vypadá teď. V podstatě si ani nevzpomínám, kdy nám zákonodárci naposledy udělali radost tím, že by něco zjednodušili nebo zprůhlednili.

Smutné na tom je, že sami bychom měli jiné práce dostatek. Ekonomický a účetní software je potřeba neustále vylepšovat. Tím mám na mysli zejména takové úpravy, které uživatelům ušetří práci, dále které zvýší schopnost programu eliminovat chyby a konečně úpravy, které přinášejí uživatelům lepší informace.

sklad

Ekonomický a účetní software. Jak to s těmito systémy vidíte do budoucna?
Po pravdě řečeno si vůbec netroufám odhadnout, co nás všechno ještě čeká a kam se ekonomický a účetní software bude ubírat. Myslím, že v tomhle oboru máme neobvykle široký záběr. Musíme sledovat vše co se děje v oblasti počítačů i v oblasti ekonomiky i politiky. Všechno dohromady to dává velice nesourodou až výbušnou směs.

Další důležitou složkou jsou také uživatelé, kteří využívají náš ekonomický a účetní software. Ti také tvoří pestrou směs z hlediska vztahu k počítačovým technologiím i k samotné účetní či ekonomické problematice. Dlouhodobě lze pozorovat trend, kdy se potřeby uživatelů stále více diferencují. To vede k potřebě individuálnějšího přístupu k zákazníkům, zvyšují se nároky na hot-line, školení apod.

Celý rozhovor na téma ekonomický a účetní software naleznete na www.aconto.cz.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) patří k nejlepším světovým univerzitám, které vznikly ve 3. tisíciletí.

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Přibývá firem, které nemají žádné své sídlo. Nenutí své zaměstnance chodit každý den do kanceláře a sedět tam osm hodin...

Nedostatek parkovacích míst pomohou vyřešit parkovací domy

Parkoviště Astron

Centra měst, sídliště, nemocnice, letiště, nádraží i obchodní centra se dnes potýkají s nedostatkem parkovacích míst....

Najdete na iDNES.cz