Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ekonomický a účetní software společnosti PCS slaví dvacet let

Komerční sdělení   13:00aktualizováno  13:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Společnost PCS byla založena v roce 1990. Divize ACONTO společnosti PCS vyvíjí, distribuuje a podporuje ekonomický a účetní software již od jejího vzniku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ekonomický a účetní software společnosti PCS slaví 20 let. | foto: PCS

Zeptali jsme se jejího ředitele pana Ing. Dolejška:

Společnost PCS byla založena ani ne rok po sametové revoluci, jak se tenkrát podnikalo a co Vás vedlo k tomu, vytvořit ekonomický a účetní software a začít podnikat právě v tomto odvětví?
podvojné účetnictvíS myšlenkou založit vlastní firmu přišel kamarád Ing. Michal Citavý již někdy v polovině roku 1990. Pravda je, že mě to dost překvapilo - osobně mě tenkrát vůbec nenapadlo, že by bylo možné jen tak začít samostatně podnikat. Předchozí období v nás do značné míry utlumilo schopnost cokoli řešit samostatně. Pamatuji se, že moji rodiče mě od toho zrazovali a považovali za šílený nápad jít do takového rizika. Kupodivu zcela jinak se k tomu postavil můj dědeček, který už soukromé podnikání zažil v období první republiky - jemu to zdaleka tak šílené nepřipadalo.

skladové kartyFirmu PCS jsme prapůvodně zakládali společně se skupinou lidí, kteří provozovali servis přístrojů firmy Philips, ne ekonomický a účetní software. Servis přístrojů Philips byla vlastně první činnost, kterou jsme provozovali.

Ekonomický a účetní software jsme začali vyvíjet z důvodu potřeby řešit vlastní účetní agendu. Jelikož jsem byl programátor, dostal jsem za úkol opatřit vhodný ekonomický software. Vzápětí jsem ale zjistil, že na trhu je k mání minimum programů, které se mi navíc příliš nelíbily.

Takže jsem začal nejprve zjišťovat o čem je účetnictví a vzápětí jsem začal vytvářet účetní software pro fakturaci, jednoduché a podvojné účetnictví. Trvalo to pár měsíců a někdy v létě 1991 jsme začali programy prodávat. Zjistili jsme totiž, že nejsme sami, kdo nějaký účetní software potřebuje.

Zmiňujete legislativní úpravy, jak se podle Vás změnila situace v této oblasti od roku 1990?
Musím se přiznat, že na začátek devadesátých let vzpomínám rád a pociťuji jistou nostalgii. Krátce po revoluci bylo zřejmě potřeba dát velice rychle dohromady novou legislativu a nová pravidla pro novou ekonomiku.

Je zřejmé, že u toho tenkrát muselo být několik chytrých lidí, protože to mělo hlavu a patu a hlavně to bylo relativně jednoduché a s minimem systémových chyb. Podívejte se jenom, jak vypadalo daňové přiznání tenkrát a jak vypadá teď. V podstatě si ani nevzpomínám, kdy nám zákonodárci naposledy udělali radost tím, že by něco zjednodušili nebo zprůhlednili.

Smutné na tom je, že sami bychom měli jiné práce dostatek. Ekonomický a účetní software je potřeba neustále vylepšovat. Tím mám na mysli zejména takové úpravy, které uživatelům ušetří práci, dále které zvýší schopnost programu eliminovat chyby a konečně úpravy, které přinášejí uživatelům lepší informace.

sklad

Ekonomický a účetní software. Jak to s těmito systémy vidíte do budoucna?
Po pravdě řečeno si vůbec netroufám odhadnout, co nás všechno ještě čeká a kam se ekonomický a účetní software bude ubírat. Myslím, že v tomhle oboru máme neobvykle široký záběr. Musíme sledovat vše co se děje v oblasti počítačů i v oblasti ekonomiky i politiky. Všechno dohromady to dává velice nesourodou až výbušnou směs.

Další důležitou složkou jsou také uživatelé, kteří využívají náš ekonomický a účetní software. Ti také tvoří pestrou směs z hlediska vztahu k počítačovým technologiím i k samotné účetní či ekonomické problematice. Dlouhodobě lze pozorovat trend, kdy se potřeby uživatelů stále více diferencují. To vede k potřebě individuálnějšího přístupu k zákazníkům, zvyšují se nároky na hot-line, školení apod.

Celý rozhovor na téma ekonomický a účetní software naleznete na www.aconto.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

TOP HOTEL Praha nabízí vše pod jednou střechou

TOP HOTEL Praha **** nabízí vše pod jednou střechou

TOP HOTEL Praha je čtyřhvězdičkový hotel, který se nachází na Praze 4, pouhých osm kilometrů jižně od centra města,...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Svěřte své zboží do našich rukou

Svěřte své zboží do našich rukou

Česká rodinná společnost Lorenc Logistic, s.r.o. se sídlem v Klatovech během svého pětadvacetiletého působení na trhu...

Najdete na iDNES.cz