Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ekonomický a účetní software společnosti PCS slaví dvacet let

Komerční sdělení   13:00aktualizováno  13:00
Společnost PCS byla založena v roce 1990. Divize ACONTO společnosti PCS vyvíjí, distribuuje a podporuje ekonomický a účetní software již od jejího vzniku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ekonomický a účetní software společnosti PCS slaví 20 let. | foto: PCS

Zeptali jsme se jejího ředitele pana Ing. Dolejška:

Společnost PCS byla založena ani ne rok po sametové revoluci, jak se tenkrát podnikalo a co Vás vedlo k tomu, vytvořit ekonomický a účetní software a začít podnikat právě v tomto odvětví?
podvojné účetnictvíS myšlenkou založit vlastní firmu přišel kamarád Ing. Michal Citavý již někdy v polovině roku 1990. Pravda je, že mě to dost překvapilo - osobně mě tenkrát vůbec nenapadlo, že by bylo možné jen tak začít samostatně podnikat. Předchozí období v nás do značné míry utlumilo schopnost cokoli řešit samostatně. Pamatuji se, že moji rodiče mě od toho zrazovali a považovali za šílený nápad jít do takového rizika. Kupodivu zcela jinak se k tomu postavil můj dědeček, který už soukromé podnikání zažil v období první republiky - jemu to zdaleka tak šílené nepřipadalo.

skladové kartyFirmu PCS jsme prapůvodně zakládali společně se skupinou lidí, kteří provozovali servis přístrojů firmy Philips, ne ekonomický a účetní software. Servis přístrojů Philips byla vlastně první činnost, kterou jsme provozovali.

Ekonomický a účetní software jsme začali vyvíjet z důvodu potřeby řešit vlastní účetní agendu. Jelikož jsem byl programátor, dostal jsem za úkol opatřit vhodný ekonomický software. Vzápětí jsem ale zjistil, že na trhu je k mání minimum programů, které se mi navíc příliš nelíbily.

Takže jsem začal nejprve zjišťovat o čem je účetnictví a vzápětí jsem začal vytvářet účetní software pro fakturaci, jednoduché a podvojné účetnictví. Trvalo to pár měsíců a někdy v létě 1991 jsme začali programy prodávat. Zjistili jsme totiž, že nejsme sami, kdo nějaký účetní software potřebuje.

Zmiňujete legislativní úpravy, jak se podle Vás změnila situace v této oblasti od roku 1990?
Musím se přiznat, že na začátek devadesátých let vzpomínám rád a pociťuji jistou nostalgii. Krátce po revoluci bylo zřejmě potřeba dát velice rychle dohromady novou legislativu a nová pravidla pro novou ekonomiku.

Je zřejmé, že u toho tenkrát muselo být několik chytrých lidí, protože to mělo hlavu a patu a hlavně to bylo relativně jednoduché a s minimem systémových chyb. Podívejte se jenom, jak vypadalo daňové přiznání tenkrát a jak vypadá teď. V podstatě si ani nevzpomínám, kdy nám zákonodárci naposledy udělali radost tím, že by něco zjednodušili nebo zprůhlednili.

Smutné na tom je, že sami bychom měli jiné práce dostatek. Ekonomický a účetní software je potřeba neustále vylepšovat. Tím mám na mysli zejména takové úpravy, které uživatelům ušetří práci, dále které zvýší schopnost programu eliminovat chyby a konečně úpravy, které přinášejí uživatelům lepší informace.

sklad

Ekonomický a účetní software. Jak to s těmito systémy vidíte do budoucna?
Po pravdě řečeno si vůbec netroufám odhadnout, co nás všechno ještě čeká a kam se ekonomický a účetní software bude ubírat. Myslím, že v tomhle oboru máme neobvykle široký záběr. Musíme sledovat vše co se děje v oblasti počítačů i v oblasti ekonomiky i politiky. Všechno dohromady to dává velice nesourodou až výbušnou směs.

Další důležitou složkou jsou také uživatelé, kteří využívají náš ekonomický a účetní software. Ti také tvoří pestrou směs z hlediska vztahu k počítačovým technologiím i k samotné účetní či ekonomické problematice. Dlouhodobě lze pozorovat trend, kdy se potřeby uživatelů stále více diferencují. To vede k potřebě individuálnějšího přístupu k zákazníkům, zvyšují se nároky na hot-line, školení apod.

Celý rozhovor na téma ekonomický a účetní software naleznete na www.aconto.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu
Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu

On-line platby jsou každým rokem populárnější, protože jsou pohodlnější, levnější a ve svém důsledku i bezpečnější než například platba na dobírku. Jen je...  celý článek

Mistrem v byznys angličtině za den.
Mistrem v byznys angličtině za den

Chcete úspěšně vést prezentace, porady a jednání v cizím jazyce? Ucházíte se o práci v zahraničí, chystáte se na důležitou pracovní cestu, důležité jednání či...  celý článek

Je pro vás postup založení s.r.o. zdlouhavý? Máme pro vás tip
Je pro vás postup založení s.r.o. zdlouhavý? Máme pro vás tip

Postup založení s.r.o. je časově i finančně velmi náročný, navíc je zde riziko odmítnutí zápisu vaší firmy do obchodního rejstříku. Vyhněte se byrokracii a...  celý článek

Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.