Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ekologické přístupy = Ekonomické úspory

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Technologický pokrok lidské společnosti s sebou přináší plno výhod a náš život je v mnohém jednodušší. Takový rozvoj ale přináší i problémy v podobě příliš vysoké zátěže životního prostředí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ekologické přístupy = Ekonomické úspory. PointPark Prague D8 | foto: PointPark Properties

Stalo se dobrým standardem, že firmy uplatňují stále přísnější pravidla, označovaná jako tzv. zelená řešení, která mají za následek snížení ekologické zátěže při výrobě nebo přepravě zboží.

Na ekologii v současnosti kladou důraz i developerské společnosti, které se zaměřují na výstavbu průmyslových a logistických objektů. Trend zavádění zelených technologií již při samotném projektování nové výstavby je velmi pozitivní a důraz, který se na tyto technologie klade, ukazuje, že lidem jejich budoucnost není lhostejná.

Příklady z praxe:
Úsporná osvětleníInstalace může ušetřit klientům 50 – 70% provozních nákladů
Solární systémyPomáhají snížit náklady na spotřebu elektrické energie o 10 – 15%
Instalace tepelných čerpadelZabudování tepelných čerpadel může ušetřit klientům až 15% spotřeby plynu pro ohřev kanceláří a společných prostor
Podlahová vytápěníZajišťuje rovnoměrnou distribuci tepelné energie v celé budově
Izolované opláštění budovyPomáhá snížit náklady na ohřev prostor
Doplnění střešních okenZvýšení počtu střešních oken snižuje potřebu vnitřního osvětlení v denní dobu

* Údaje jsou uvedeny na základě statistik klientů, kteří si nepřáli být jmenováni

Mezi developery, kteří přizpůsobují své budovy pro využití těchto technologií od samého počátku plánování a po celou dobu výstavby, patří společnost PointPark Properties (P3).

Důkazem jejich snahy je mimo jiné ocenění "BREEAM application in-process" (Aplikace BREEAM), které P3 získala v listopadu loňského roku za ekologické technologie použité při stavbě projektu pro společnost PF Concept v polském PointParku Poznaň.

Ekologické přístupy = Ekonomické úspory. PointPark Poznaň.

Ekologické přístupy = Ekonomické úspory. PointPark Poznaň.

Zeptali jsme se odborníků z P3 na jejich řešení zohledňující vliv ekologie a životního prostředí na hospodárnost podniku: "Společnost P3 v České republice v roce 2010 zrealizovala za plného provozu jeden z největších projektů v oblasti solárních elektráren ve střední Evropě," říká Tomáš Kubín, Head of Construction P3 ČR.

"Střešní pláště logistických hal v parcích PointPark Prague D1 a PointPark Prague D8 o celkové ploše 180 000 m² jsme pokryli solárními panely schopnými vyprodukovat až 8,5 MW elektrické energie. Rozlehlé střešní plochy logistického areálu jsou pro fotovoltaické elektrárny velmi vhodné a jsou mnohem ekologičtějším řešením než solární panely postavené tzv. na zelené louce," dodává.

Klienti mohou ušetřit provozní náklady také na distribuci lokální elektrické energie, kdy elektrickou energii odebírá celý park a jednotlivé náklady pak rozdělí mezi samostatné nájemce, samozřejmě za nižší cenu.

Ekologické přístupy = Ekonomické úspory. PointPark Prague D1

Ekologické přístupy = Ekonomické úspory. PointPark Prague D1

Dalším příkladem je instalace speciálního úsporného osvětlení, které P3 v loňském roce nainstalovala v parku PointPark Prague D1. Úspora nákladů je možná díky využití patentované technologie reflexních ploch a speciálních senzorů pohybu a míry intenzity denního světla.

Díky tomu lze svítit skutečně pouze tam, kde se pohybují lidé a pouze v době, kdy v provozu není dostatek denního světla. Velkou výhodou také je, že toto řešení lze zabudovat do každé budovy bez ohledu na její technický stav.

logo PointPark Properties

PointPark Properties
www.pointparkproperties.com

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

STEMA-TECH-řešení požadavků v oblasti průmyslové automatizace.
STEMA-TECH-řešení požadavků v oblasti průmyslové automatizace

Jak bychom mohli definovat automatizaci? Automatizace je důkazem rychlého pokroku techniky a označuje použití řídicích systémů k řízení průmyslových zařízení a...  celý článek

St. Petersburg Festival Ballet uvede úchvatná baletní představení.
St. Petersburg Festival Ballet uvede úchvatná baletní představení

Skvělé a velkolepé umělecké těleso St. Petersburg Festival Ballet disponuje vším, co lze nazvat ruskou školou klasického baletu, tj. veškerou přísnou elegancí...  celý článek

ČAObH na konferenci Předcházení vzniku odpadů 2017.
ČAObH se představí na konferenci Předcházení vzniku odpadů

Oběhové hospodářství šetří primární zdroje, předchází odpadům a znovu je využívá. Jedním z hlavních řečníků na konferenci Předcházení vzniku odpadů a lídrů...  celý článek

Grafton Recruitment Praha
ELEKTROMECHANIK, Bezděčín, až 33 000 Kč/měs.

Grafton Recruitment Praha
Středočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 33 000 Kč

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.