Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ekologické a plně automatické kotle na pelety představují moderní vytápění

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Ekologické a plně automatické kotle na pelety ATMOS jsou konstruovány pro dokonalé spalování a vysokou účinnost.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Automatické kotle na pelety ATMOS – vysoce účinné a přitom ekologicky šetrné | foto: ATMOS

Automatické kotle na pelety dnes přestavují moderní způsob vytápění domů. Kotle na topení peletami s hořákem na pelety ATMOS A25 nebo ATMOS A45 mají hodně společného s topením zemním plynem nebo topným olejem. Hořáky se standardně dodávají s automatickým zapalováním paliva, které zajišťuje komfort topení a minimální obsluhu.

Sestava kotle s hořákem na pelety, externím dopravníkem a zásobníkem paliva pracuje v průběhu provozu zcela automaticky a je řízena elektronickou regulací, za pomoci snímače plamene (fotocely) a dalších senzorů.

V hořáku dochází k automatickému dávkování paliva a spalovacího vzduchu tak, aby všechny spalitelné látky shořely s co nejvyšší účinností a šetrně k životnímu prostředí. Rozdíl oproti zemnímu plynu je jen ten, že při spalování dřevních pelet vzniká určité množství popela, které musíme z hořáku a kotle jednou za týden až jednou za měsíc odstranit.

V kotlích s hořáky ATMOS by se mělo topit pouze kvalitními dřevními peletami o průměru 6 až 8 mm. Velikost zásobníku na pelety volíme dle doplňování paliva např. jednou za týden (zásobník o objemu 500 1) nebo jednou za sezónu (zásobník o objemu 11 m3) při tepelných ztrátách objektu cca 25 kW.

zásobník ATMOS

Mezi kotlem s hořákem na pelety a zásobníkem je vždy dopravník, který dávkuje palivo do hořáku. Délce dopravníku věnujeme vždy zvýšenou pozornost, neboť ovlivňuje optimální uspořádání v kotelně a snadné čištění hořáku.

U zplynovacích kotlů, kdy je hořák zabudován ve vrchních dvířkách, volíme délku dopravníku minimálně 2 metry. Automatické kotle na pelety ATMOS mají dopravníky, které se standardně vyrábějí v délkách 1,5, 2 a 2,5 m. Při větší vzdálenosti mezi kotlem a zásobníkem je možné použít atypické dopravníky o délkách 3, 4 a 5 m.

Automatické kotle na pelety ATMOS: vysoce účinné a přitom ekologicky šetrné

Speciální automatické kotle na pelety ATMOS jsou konstruovány k dosažení vysoké účinnosti přes 90 % a ekologicky šetrného spalování podle normy ČSN EN 303-5 třetí a vyšší třídy. U speciálních kotlů řady DxxP je možné hořák na pelety zabudovat z levé nebo z pravé strany podle situace v kotelně.

Kotle jsou vybaveny velkým popelníkem, který postačí vybírat jednou za 14 dní až jednou za měsíc. Pro zvýšení komfortu zákazníka lze vybavit kotel automatickým odpopelněním s přídavným popelníkem 28,68 anebo 135 1. Tyto kotle se vyrábějí v provedení čistě na pelety (D14P, D21P a D25P) nebo v provedení, kde je možné v případě nouze topit i kusovým dřevem (D15P, D2OP, D3OP a D45P).

kotel ATMOS

V případě, že chcete topit peletami a plnohodnotně kusovým dřevem, je ideální vybírat automatické kotle z řad DC15EP, DC18SP, DC25SP a DC32SP, které umožňují zplynování dřeva a spalování pelet s vysokou účinností.

Automatické kotle na pelety i na kusové dřevo jsou konstruovány jako tříkomorové, kde vrchní dvě komory slouží pro spalování dřeva na principu zplynování a třetí, spodní komora má trvale zabudovaný hořák pro spalování pelet. Kotle umožňují automatické spuštění hořáku na pelety po dohoření dřeva.

Kotle na pelety ATMOS jsou konstruovány pro dokonalé spalování

Pro zákazníky, kterým nevadí vyjímat hořák z vrchních dvířek kotle při topení dřevem, je nabízena varianta zplynovací kotel ATMOS se zabudovaným hořákem ve vrchních dvířkách. Hořák je možné zabudovat do jakéhokoliv kotle s odtahovým ventilátorem do výkonu 40 kW.

Kvalitní automatické kotle na pelety i na dřevo a další informace najdete na www.atmos.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Prezident 21 spustil interaktivního Volebního rádce.
Prezident 21 spustil interaktivního Volebního rádce

Potvrzení prezidentští kandidáti si na stránkách www.prezident21.cz nově sami upravují své profily, komunikují se svými voliči a odpovídají pravidelně na...  celý článek

Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci.
Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci

Občané České republiky a soukromí lékaři v celé ČR s podporou České lékařské komory v těchto dnech protestují proti ministerstvu zdravotnictví.   celý článek

Vinotéky již nabízí vína ve vyšší kvalitě.
Vinotéky již nabízejí vína ve vyšší kvalitě

Volání po vyšší kvalitě v prodeji sudových vín přináší své ovoce. Víno ve vinotékách nahrazují kvalitní jednorázové obaly VINOBOX.   celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.