Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ekologická likvidace vozidel je s novelou zákona povinná

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Přestože se termín povinnosti dohlášení vozidel stanovených novelou zákona nezadržitelně blíží, dokončenou registraci stále ještě nemá více než 764 000 vozů! Máte vůz vyřazen z registru? Ekologická likvidace vozidel, jak ji vyžaduje novela zákona, může být zdarma a bez starostí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nechte své staré vozidlo zlikvidovat ekologicky a zdarma! | foto: Autocentrum Vojkov s.r.o.

Počátkem tohoto roku vešla v platnost novela zákona č. 56/2001 Sb. o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, která nařizuje dohlásit všechna vozidla do konce letošního června. Pokud svůj automobil do stanovené lhůty nedohlásíte, jeho přihlášení už nebude možné. Stát vám jej smaže z registru vozidel a hrozí, že po vás bude požadovat také sankce.

Nyní se žádné vozidlo do polopřevodu dostat nemůže

Novela zákona o podmínkách provozu na pozemních komunikacích od letošního roku možnost nepřihlášení vozidla vylučuje. Nyní už nejsou odhlášení a přihlášení dva samostatné úkony, původní i nový majitel se musejí na úřad dostavit společně nebo dát plnou moc jednomu z nich či třetí straně. Novela zákona říká, že za převod auta vždy ručí prodávající a na přihlášení je deset pracovních dní. Pokud to nesplní, hrozí mu pokuta až 50 tisíc Kč.

Polopřevody dříve přišly vhod především autobazarům. Prodávající odhlásil vozidlo a to zůstalo v registru. Mělo značky i pojištění a bylo možné ho stále provozovat. Nový majitel si ale zakoupený automobil často nepřihlásil a stávalo se, že původní majitel dostával pokuty nového.

Zjistěte, jestli je v polopřevodu i vaše vozidlo

Nejste si jisti, jestli vaše vozidlo není v polopřevodu? Podívejte se na malý technický průkaz, jestli je na něm uvedeno vaše jméno a adresa, nebo si vše zkontrolujte na internetových stránkách, které pro kontrolu přihlášení vozidel připravilo ministerstvo dopravy.

Pokud vlastníte vozidlo, které je v Centrálním registru vozidel pouze odhlášeno předchozím majitelem, musíte do 30. 6. 2015 podat na úřadě žádost o zápis vlastníka a provozovatele do registru silničních vozidel.

Máte vůz v dočasném vyřazení z provozu?

Pokud vlastníte automobil, který byl dočasně vyřazen z provozu před 30. 6. 2013 (je v depozitu), musíte do konce roku přijít na úřad sdělit účel jeho využití a kde se nachází. Jinak vůz administrativně zanikne a už nepůjde přihlásit. Podle novely zákona jsou totiž takováto vozidla brána jako zcela vyřazená. Pokud byl automobil vyřazen z provozu později, povinnost nahlásit údaje o vozidlu je stejná, ale kromě administrativního zániku vozu vám hrozí finanční sankce.

Pro trvalé vyřazení vozidla z registru je dnes zapotřebí nejen odevzdání registračních značek a technického průkazu, ale také doklad, že byl vůz ekologicky zlikvidován. Ekologická likvidace vozidel je nyní tedy povinná.

Nechte své staré vozidlo zlikvidovat ekologicky a zdarma!

Nechte své staré vozidlo zlikvidovat ekologicky a zdarma!

Ekologická likvidace vozidel zcela zdarma

Zákon o odpadech, který je v platnosti od roku 2001, nařizuje všem majitelům aut ekologickou likvidaci certifikovanou firmou. Všechny tyto firmy musí být zapojeny do informačního systému odpadového hospodářství (MAISOH) a při odběru vozidla k likvidaci mají povinnost vystavit potvrzení na schváleném formuláři.

Ekologickou likvidaci vozidel všech značek osobních i nákladních automobilů zajišťuje certifikovaná firma Autocentrum Vojkov s.r.o. Za některé vozy vám dokonce i zaplatí.

Se svým vozem určeným k likvidaci můžete přijet do provozovny Autocentra Vojkov, nebo se domluvit s jejími zaměstnanci, kteří si pro něj v rámci Prahy a Středočeského kraje přijedou.

Starosti s odhlášením vozidla na úřadě přenechejte jiným

Veškeré papírování spojené s ekologickou likvidací můžete nechat na společnosti Autocentrum Vojkov, odhlášení na dopravním úřadě vyřídí za vás. Následně jen vozidlo odhlásíte ve své pojišťovně, kde předložíte velký technický průkaz, ve kterém je uvedeno, že je vozidlo vyřazeno z registru, a zelenou kartu.

Společnost Autocentrum Vojkov s.r.o. se na ekologickou likvidaci specializuje již od roku 2006. Zabývá se také výkupem pojízdných, nepojízdných i havarovaných vozidel od roku výroby 2000 značek Alfa Romeo, Fiat, Ford, Renault, Opel, Škoda, Volkswagen, Citroen a Peugeot. V areálu, kde sídlí, se také nacházejí prodejny použitých i náhradních dílů.

Více informací o Autocentrum Vojkov s.r.o. najdete na www.likvidace.vojkov.cz.

 

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Jak to bylo s bestsellery Tima Weavera v Česku

Bestsellery Tima Weavera vydává v Česku nakladatelství Mystery Press

V těchto dnech vyšel strhující thriller Hon na mrtvého, což je první případ Davida Rakera, specialisty na pátrání po...

Advokátní kancelář JUDr. Zdeňka Koschina ctí tradiční hodnoty

JUDr. Zdeněk Kryštof Koschin

Nevíte si rady se založením vlastní společnosti? Řešíte dědictví? Dluží vám zaměstnavatel mzdu? Navštivte advokátní...

Projekt Kopírka hledá kancelář věnoval čtyři zařízení neziskovkám

Canon Vinotéka

První ročník projektu Kopírka hledá kancelář nabídl dobročinným organizacím možnost získat čtyři multifunkční zařízení...

Najdete na iDNES.cz