Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ekologická likvidace vozidel je s novelou zákona povinná

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Přestože se termín povinnosti dohlášení vozidel stanovených novelou zákona nezadržitelně blíží, dokončenou registraci stále ještě nemá více než 764 000 vozů! Máte vůz vyřazen z registru? Ekologická likvidace vozidel, jak ji vyžaduje novela zákona, může být zdarma a bez starostí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nechte své staré vozidlo zlikvidovat ekologicky a zdarma! | foto: Autocentrum Vojkov s.r.o.

Počátkem tohoto roku vešla v platnost novela zákona č. 56/2001 Sb. o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, která nařizuje dohlásit všechna vozidla do konce letošního června. Pokud svůj automobil do stanovené lhůty nedohlásíte, jeho přihlášení už nebude možné. Stát vám jej smaže z registru vozidel a hrozí, že po vás bude požadovat také sankce.

Nyní se žádné vozidlo do polopřevodu dostat nemůže

Novela zákona o podmínkách provozu na pozemních komunikacích od letošního roku možnost nepřihlášení vozidla vylučuje. Nyní už nejsou odhlášení a přihlášení dva samostatné úkony, původní i nový majitel se musejí na úřad dostavit společně nebo dát plnou moc jednomu z nich či třetí straně. Novela zákona říká, že za převod auta vždy ručí prodávající a na přihlášení je deset pracovních dní. Pokud to nesplní, hrozí mu pokuta až 50 tisíc Kč.

Polopřevody dříve přišly vhod především autobazarům. Prodávající odhlásil vozidlo a to zůstalo v registru. Mělo značky i pojištění a bylo možné ho stále provozovat. Nový majitel si ale zakoupený automobil často nepřihlásil a stávalo se, že původní majitel dostával pokuty nového.

Zjistěte, jestli je v polopřevodu i vaše vozidlo

Nejste si jisti, jestli vaše vozidlo není v polopřevodu? Podívejte se na malý technický průkaz, jestli je na něm uvedeno vaše jméno a adresa, nebo si vše zkontrolujte na internetových stránkách, které pro kontrolu přihlášení vozidel připravilo ministerstvo dopravy.

Pokud vlastníte vozidlo, které je v Centrálním registru vozidel pouze odhlášeno předchozím majitelem, musíte do 30. 6. 2015 podat na úřadě žádost o zápis vlastníka a provozovatele do registru silničních vozidel.

Máte vůz v dočasném vyřazení z provozu?

Pokud vlastníte automobil, který byl dočasně vyřazen z provozu před 30. 6. 2013 (je v depozitu), musíte do konce roku přijít na úřad sdělit účel jeho využití a kde se nachází. Jinak vůz administrativně zanikne a už nepůjde přihlásit. Podle novely zákona jsou totiž takováto vozidla brána jako zcela vyřazená. Pokud byl automobil vyřazen z provozu později, povinnost nahlásit údaje o vozidlu je stejná, ale kromě administrativního zániku vozu vám hrozí finanční sankce.

Pro trvalé vyřazení vozidla z registru je dnes zapotřebí nejen odevzdání registračních značek a technického průkazu, ale také doklad, že byl vůz ekologicky zlikvidován. Ekologická likvidace vozidel je nyní tedy povinná.

Nechte své staré vozidlo zlikvidovat ekologicky a zdarma!

Nechte své staré vozidlo zlikvidovat ekologicky a zdarma!

Ekologická likvidace vozidel zcela zdarma

Zákon o odpadech, který je v platnosti od roku 2001, nařizuje všem majitelům aut ekologickou likvidaci certifikovanou firmou. Všechny tyto firmy musí být zapojeny do informačního systému odpadového hospodářství (MAISOH) a při odběru vozidla k likvidaci mají povinnost vystavit potvrzení na schváleném formuláři.

Ekologickou likvidaci vozidel všech značek osobních i nákladních automobilů zajišťuje certifikovaná firma Autocentrum Vojkov s.r.o. Za některé vozy vám dokonce i zaplatí.

Se svým vozem určeným k likvidaci můžete přijet do provozovny Autocentra Vojkov, nebo se domluvit s jejími zaměstnanci, kteří si pro něj v rámci Prahy a Středočeského kraje přijedou.

Starosti s odhlášením vozidla na úřadě přenechejte jiným

Veškeré papírování spojené s ekologickou likvidací můžete nechat na společnosti Autocentrum Vojkov, odhlášení na dopravním úřadě vyřídí za vás. Následně jen vozidlo odhlásíte ve své pojišťovně, kde předložíte velký technický průkaz, ve kterém je uvedeno, že je vozidlo vyřazeno z registru, a zelenou kartu.

Společnost Autocentrum Vojkov s.r.o. se na ekologickou likvidaci specializuje již od roku 2006. Zabývá se také výkupem pojízdných, nepojízdných i havarovaných vozidel od roku výroby 2000 značek Alfa Romeo, Fiat, Ford, Renault, Opel, Škoda, Volkswagen, Citroen a Peugeot. V areálu, kde sídlí, se také nacházejí prodejny použitých i náhradních dílů.

Více informací o Autocentrum Vojkov s.r.o. najdete na www.likvidace.vojkov.cz.

 

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Fresh Corner expanduje na stanicích MOL i do měst

Fresh Corner expanduje na stanicích MOL i do měst

Fresh Corner nabízející řidičům příjemný prostor s kvalitní kávou a širokou nabídkou čerstvého občerstvení bylo dosud...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Zelený čaj: účinný spalovač tuků a elixír mládí

Zelený čaj – účinný spalovač tuků a elixír mládí

Moderní žena pije zelený čaj. O moderní ženě, která si chce udržet štíhlou linii a být vitální, to platí dvojnásobně....

Pračka Samsung QuickDrive zvítězila v testu časopisu dTest

Pračka Samsung QuickDrive zvítězila v testu časopisu dTest

Ve většině domácností jsou jedněmi z nejvytíženějších spotřebičů pračky a sušičky, obzvlášť pokud má rodina více dětí....

Další z rubriky

Dřevěné podlahy QUICK.STEP PARQUET jsou krásné a odolné

Dřevěné podlahy QUICK.STEP PARQUET jsou krásné a odolné

Dopřejte svému domovu kvalitní dřevěné třívrstvé podlahy QUICK.STEP PARQUET z masivního dřeva, které jsou optimálně...

Poznejte auta budoucnosti v novém konceptu v Praze

Nový autosalon Jaguar Land Rover Dajbych v Plzni

Automobilový svět se mění, a proto autosalon Dajbych otevřel v Praze nový showroom podle celosvětového konceptu...

Pohřební služba Praha ELPIS spouští nové webové stránky

Pohřební služba Praha ELPIS spouští nové webové stránky

Postihla vás ztráta blízkého člověka? Právě pro vás je zde Pohřební služba Praha ELPIS, která poskytuje své služby na...

Najdete na iDNES.cz