Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ekobrikety nás zahřejí, avšak neudusí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Společnost EKOPALIVO BOHEMIA s.r.o. vznikla v roce 1996 se záměrem výroby a prodeje ekobriket a pelet z dřevní biomasy. Kompletní výrobní závod vyrostl na zelené louce ve Větřní u Českého Krumlova za pouhých šest měsíců, včetně montáže a zprovoznění briketovací technologie od české firmy Biomac.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ekobrikety nás zahřejí, avšak neudusí | foto: EKOPALIVO BOHEMIA

Díky kvalifikovaným zaměstnancům, neustálým investicím do nových výrobních technologií, vozového parku, moderních výrobních a skladovacích prostor a v neposlední řadě snaze o zefektivňování výroby, se roční produkce ekopaliv stále zvyšuje až na dnešních 5 000 tun ročně. 

JEDNATEL společnosti EKOPALIVO BOHEMIA, s. r. o., David Kahánek.

Jednatel společnosti EKOPALIVO BOHEMIA, s. r. o., David Kahánek.

V prvních letech výroby, kdy prakticky ještě neexistoval český trh, firma veškerou svou produkci exportovala do zemí západní Evropy, především do Německa, Rakouska, Dánska atd. V posledních letech firma zaznamenává obrovský zájem o vyrobená ekopaliva  i od českých spotřebitelů a většina výrobků zůstává v tuzemsku. V roce 2009 firma vybudovala a otevřela vlastní prodejny ekopaliv ve Větřní a v Českých Budějovicích a snaží se tak být zákazníkům co nejblíže. 

1.Ekologičnost vytápění domů, bytů či provozoven je i v dnešní době velkým problémem. Jakým způsobem přispívá Vaše firma k tomu, abychom se doma ohřáli, ale neznečišťovali životní prostředí?

Z ekologického hlediska je vytápění ekopalivy z čisté dřevní biomasy tzv. CO2 neutrální. Při spalování ekopaliv z čisté dřevní biomasy se uvolňuje jen tolik oxidu uhlíku, kolik ho stromy spotřebují při svém růstu. To znamená, že se netvoří skleníkové plyny jako při spalování fosilních paliv, které pak způsobují skleníkový efekt a následně živelné katastrofy nejen ve světě, ale již i u nás. Ekopaliva z dřevní biomasy jsou český obnovitelný zdroj energie, který nezatěžuje životní prostředí.

EKOBRIKET společnost EKOPALIVO BOHEMIA vyrobí ročně na pět tisíc tun. Snímek...

EKOBRIKET společnost EKOPALIVO BOHEMIA vyrobí ročně na pět tisíc tun. Snímek zachycuje nakládání a převoz dřevní biomasy do výroby.

2.Představte Vaše produkty konkrétněji – v čem se liší od běžných zdrojů tepla?

Ekobrikety a pelety se vyrábí z čistých pilin, hoblin nebo stromové kůry. Jedná se o vedlejší produkty při zpracování dřeva. 

Jak již bylo řečeno, jsou šetrné k životnímu prostředí, navíc jsou i uživatelsky příjemné a efektivní ať již svojí vysokou výhřevností, dlouhou dobou hoření, nízkým obsahem popelovin či malými nároky na skladovací prostory. V dnešní uspěchané době hraje nemalou roli i možnost automatizace procesu spalování, čímž vznikne komfort srovnatelný s plynovým vytápěním s bonusem příznivější ceny a navíc s vědomím podpory životního prostředí využíváním obnovitelného zdroje tepla.

3.Dbáte na zásady ekologičnosti rovněž při výrobě paliv?

Již při zakládání společnosti v roce 1996 byla ekologičnost pro nás na prvním místě, což jsme vyjádřili i v samotném názvu společnosti. I nadále je to doména naší firmy, na které si velmi zakládáme a zejména to platí při samotné výrobě ekopaliv. Nejenže splňujeme zákonem požadované parametry, ale v mnoha ohledech jdeme i nad rámec povinnosti.

Veškerá ekopaliva, která vyrábíme, jsou z čisté dřevní biomasy bez použití jakýchkoliv chemických pojiv a lepidel. Dodržování těchto podmínek při výrobě ekopaliv s sebou přináší další bonus pro ekologii v podobě nezávadných popelovin bohatých na minerální a stopové prvky které se s úspěchem dále používají jako minerální hnojivo.

 Na  naše výrobky máme provedeny atesty akreditovanými českými a evropskými institucemi, které potvrzují splnění norem DIN a Ö-Norm.

Samozřejmostí je též použití plně recyklovatelných obalových materiálů u všech výrobků.

PŘI SPALOVÁNÍ ekopaliv z čisté dřevní biomasy se uvolňuje jen tolik oxidu...

PŘI SPALOVÁNÍ ekopaliv z čisté dřevní biomasy se uvolňuje jen tolik oxidu uhlíku, kolik ho stromy spotřebují při svém růstu.

4.Neobáváte se toho, že Vám stále více rozmáhající se alternativní zdroje energie v budoucnu seberou práci?

Myslím si, že z hlediska obnovitelných zdrojů energie, je role dřevní biomasy v našich podmínkách nezastupitelná. Energie ze slunce, větru a vody v našich zeměpisných podmínkách nestačí. Zejména v bohatě zalesněných jižních Čechách se využívání dřevní biomasy jeví jako ideální zdroj čisté a obnovitelné energie. Taktéž postoj a energetická politika silných evropských států napovídá, že se jedná o správný směr.

Jediné obavy mám pouze z nesrozumitelné a poškozující politiky našeho státu vzhledem k tradičnímu českému dřevozpracujícímu průmyslu, která nás činí méně konkurenceschopné. 

5.Své produkty nabízíte na trhu už více než 15 let. V čem tkví tajemství Vašeho úspěšného podnikání?

Nedá se říci, že by to byla pouze jedna věc, určitě je toho více. Mezi nejdůležitější patří výběr loajálních a zapálených lidí ve výrobě, obchodě atd. Svojí roli sehrála i trocha štěstí na správné lidi, kteří nás v začátcích podnikání podrželi např. ve vypjatém období splácení úvěru.

Další věcí je myslím výběr “ekooboru“ o kterém jsem bytostně přesvědčen, že je smysluplný, věřím, že má budoucnost a bude se dále rozvíjet. V neposlední ředě je to slušnost a evropský styl podnikání, který vyznávám.

6.Kolik zaměstnáváte pracovníků? Jaké mají podmínky při práci? Nabízíte jim zvláštní benefity? Je o práci u Vás zájem, poptáváte další pracovní síly?

Je jasné, že základ kvalitní firmy tvoří kvalifikovaní a spokojení zaměstnanci. Toho se snažíme docílit kvalitním ohodnocením, různými benefity, odbornými školeními a v neposlední řadě takřka “rodinným prostředím a přístupem“ který je možný v malé firmě s úspěchem využívat. Dle mého názoru je toto “přátelské prostředí“ ve firmě velkou výhodou .

7.Podporuje Vaše firma zájmové spolky, občanská sdružení, sportovní kluby či jinou volnočasovou činnost?

Charitativní podpora pro mě není cizím pojmem, ve firemním rozpočtu figuruje a mojí snahou je, výši podpory zvyšovat. Vše se samozřejmě musí podřídit ekonomickým možnostem firmy. Konkrétně každoročně přispíváme v našem regionu na provoz zvířecích útulků a dále pod heslem "EKOPALIVO POMÁHÁ" pořádáme mezi našimi zákazníky materiální sbírky na podporu opuštěných a týraných zvířat.  

Kontakt:

EKOPALIVO BOHEMIA s.r.o.

Briketárna Větřní - tel: 380 733 733

Prodejna České Budějovice - tel: 777 917 714

E-mail: ekopalivo@ekopalivo.czprodejnacb@ekopalivo.cz

Web: www.ekopalivo.cz

EKOPALIVO BOHEMIA

 

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí.

Co není výnosné dnes, může být výnosné zítra. Tuto strategii bezezbytku využívají některé fondy.

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Další z rubriky

Čtyři důvody, proč si pořídit repasovaný počítač

Čtyři důvody, proč si pořídit repasovaný počítač.

Sháníte výkonný desktop, na němž byste mohli pracovat, nebo spolehlivý notebook pro studenta, ale máte hluboko do...

Vysavač Raycop dopřeje šťastné, veselé a uklizené Vánoce i alergikům

Vysavač Raycop dopřeje šťastné, veselé a uklizené Vánoce i alergikům.

Příprava na klidné a pohodové prožití Vánoc často připomíná spíš válečné pole v domácnosti. Usnadněte si práci a...

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí.

Co není výnosné dnes, může být výnosné zítra. Tuto strategii bezezbytku využívají některé fondy.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.