Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

EGAP pomáhá českým exportérům udržet pozice i v době krize

Komerční sdělení   10:16aktualizováno  10:16
EGAP je specializovanou státní úvěrovou pojišťovnou zaměřenou na pojišťování teritoriálních a tržně nepojistitelných komerčních rizik spojených s vývozem zboží, služeb a investic z České republiky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační foto.

Ilustrační foto. | foto: Profimedia.cz

Hlavním protikrizovým opatřením EGAP je zvýšení pojistného krytí rizik prakticky u všech typů vývozních úvěrů na 99 procent. Stejnou výši krytí nabízí EGAP také u akreditivů a u bankovních záruk vystavovaných v souvislosti s exportními kontrakty.

U některých typů záruk a v případech teritoriálních rizik u investic v zahraničí je pojistné krytí dokonce stoprocentní.

Smyslem tohoto opatření je umožnit českým exportérům a investorům přístup k finančním zdrojům pro jejich projekty i za situace, kdy banky v důsledku světové finanční krize zpřísnily úvěrová pravidla, a podpořit tak export jako hlavní tažnou sílu české ekonomiky.

logo Egap

Současně EGAP snížil pojistné sazby u pojišťování tzv. výrobního rizika o 30 procent a v případě souběžného uzavření pojištění vývozního odběratelského úvěru až o polovinu.

Podstatně ušetřit mohou také čeští investoři, kteří si pro realizaci svého investičního záměru v zahraničí vyjednají bankovní úvěr s pojištěním EGAP. Na rozdíl od dřívější praxe, kdy si investor musel svůj vlastní vklad do investice v hostitelském státu pojistit proti teritoriálním rizikům, jako je např. vyvlastnění bez náhrady nebo nemožnost transferu výnosů, kryje nyní pojištění bankovního úvěru na financování investice i rizika spojená s vlastním vkladem investora po celou dobu čerpání a splácení úvěru.

Dále EGAP upravil pojištění vývozního odběratelského úvěru pro potřeby tzv. projektového financování zejména velkých investičních záměrů v  energetice, těžbě a zpracování surovin, metalurgii, výrobě stavebních hmot, telekomunikacích, infrastruktuře apod.

Na základě specifických mezinárodních pravidel lze u projektového financování prodloužit maximální lhůtu splatnosti úvěru až na 14 let a umožnit nerovnoměrné splácení s tím, že termíny pravidelných splátek úvěru mohou být delší než obvyklých šest měsíců.

Zcela nový obsah dostalo pojištění prospekce zahraničních trhů, které je nyní určeno především malým a středním podnikům a kryje riziko finanční ztráty v důsledku úplného nebo částečného neúspěchu prospekce. Pojištění mohou využít vývozci se zavedenou výrobou, kteří vyrábějí zboží či poskytují služby, pro něž budou prospekci provádět, po dobu nejméně dvou let.

Pojištění úvěru na předexportní financování umožňuje dnes, kromě jiného, krýt i rizika bank spojená s úvěrovým financováním komerčního využití produktů výzkumu a vývoje pro následný vývoz. Zavedením této modifikace pojištění chce EGAP podstatně zvýšit pravděpodobnost úspěšného dokončení komerčních aplikací výsledků vědy a výzkumu a přispět k zahájení výroby a následnému vývozu zboží s vysokou mírou přidané hodnoty.

Více informací najdete ZDE.

Autor:
Témata: EGAP

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Administrativní budova Fenix Trading předčila očekávání.
Administrativní budova Fenix Trading předčila očekávání

Rok provozu nové administrativní budovy Fenix Trading ve standardu nZEB avizuje dosažitelnost stanovených cílů.  celý článek

Mistrem v byznys angličtině za den.
Mistrem v byznys angličtině za den

Chcete úspěšně vést prezentace, porady a jednání v cizím jazyce? Ucházíte se o práci v zahraničí, chystáte se na důležitou pracovní cestu, důležité jednání či...  celý článek

Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?
Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?

Poptávka po bankovních i nebankovních půjčkách roste. Faktem ale zůstává, že lidé často sáhnou po první nabídce, která se jim naskytne a ta nemusí být...  celý článek

Grafton Recruitment Praha
Senior .Net vývojář

Grafton Recruitment Praha
Praha
nabízený plat: 45 000 - 80 000 Kč

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.