Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

EET bude spuštěna již za 72 dní, připravte se na ni!

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Spuštění elektronické evidence tržeb klepe na dveře. Že se týká nejen plateb v hotovosti, ale i platebními kartami a podobným způsobem, již nejspíše víte. Stále se objevují nové informace: například kadeřnice či fitness centra nabízející kávu budou muset také evidovat tržby, a pokud ano, od kdy?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Musí být účtenka vždy vystavena zákazníkovi v tištěné podobě? | foto: Du.cz

O elektronické evidenci tržeb slýcháme stále častěji. Však se čas jejího spuštění neúprosně blíží – 1. prosinec již není daleko! Hovoříme o první vlně, tedy o příjmech fyzických a právnických osob plynoucích z podnikání v oblasti ubytovacích a stravovacích služeb.

Druhá vlna bude početně nejsilnější, bude se týkat maloobchodu a velkoobchodu, povinnost evidovat tržby nastane 1. března 2017. Třetí vlna je plánována na 1. března 2018 a čtvrtá na 1. června 2018, čímž bude nová povinnost zavedena (až na výjimky) pro všechny.

Mít po ruce zaručené a kvalitní informace je nutností. Pokud je vaším zdrojem internet, víte, že věrohodnost je kamenem úrazu. To ovšem neplatí o on-line knihovně EET profi, kde jsou informace průběžně doplňovány a kontrolovány. Podrobnosti naleznete ZDE.

Většina článků je označena logem GARANCE - ručíme za správnost informací!

Většina článků je označena logem GARANCE - ručíme za správnost informací!

Aby mohl podnikatel tržby evidovat, potřebuje tzv. autentizační údaje. Ty mu přidělí zdarma na základě žádosti správce daně. Žádost je možné učinit osobně na kterémkoli finančním úřadě nebo elektronicky na Daňovém portále prostřednictvím přihlašovacích údajů do datové schránky, a to již počínaje 1. září 2016.

Cílem tohoto článku není kompletní výklad zákona o evidenci tržeb. Věnujme se nyní konkrétním situacím a hledejme odpověď: evidovat, či neevidovat?

Školní jídelna a prodej obědů žákům. Podléhá evidenci tržeb?

Z režimu evidence tržeb jsou vyloučeny příspěvkové organizace. Půjde-li tedy o školu – příspěvkovou organizaci, nevztahuje se na ni povinnost evidovat tržby, přestože budou obědy hrazeny v hotovosti či kartou. Pokud by však šlo o soukromou školu nebo stravovací zařízení provozované podnikatelem, povinnost evidence by u hotovostní platby, resp. platby kartou, vznikla.

Bude podléhat evidenci tržeb spropitné?

Odpověď není jednoznačná. Odvíjí se od zvyklostí konkrétního podniku. Stěžejní je, zda si spropitné ponechávají zaměstnanci, pak jde o příjem ze závislé činnosti, který nepodléhá evidenci, nebo zda si spropitné ponechává podnikatel, pak jde o příjem z podnikání, který evidenci tržeb podléhá.

Touto formou je zpracovaná publikace Elektronická evidence tržeb krok za krokem.

Publikace Elektronická evidence tržeb krok za krokem Vám dá odpověď nejen na tyto dotazy

Budou evidenci tržeb podléhat i e-shopy?

Ano, budou. Pokud přijímají platby v hotovosti, kartou (i online platba kartou), nebo jiným obdobným způsobem. Evidenci tržeb nepodléhají e-shopy pouze tehdy, přijímají-li tržby výhradně převodem z účtu na účet.

V praxi vyvstane před spuštěním, ale i po něm, celá řada nejasností. Zavádění evidence tržeb je novinkou nejen pro podnikatele, ale i pro správce daně. Abychom vám usnadnili vstup do nové vykazovací povinnosti, připravili jsme na vaše přání knihu Elektronická evidence tržeb krok za krokem.

Kurzy EET

Kurzy EET

Dle důvodové zprávy je cílem evidence tržeb získání informací, které zabezpečí lepší správu daní. Zda se podaří cíle dosáhnout, ukáže čas. Jsme připraveni vám být po celou dobu nápomocní!

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Copy General používá špičkovou technologii GMC Inspire.
Copy General používá špičkovou technologii GMC Inspire

Společnost Copy General, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů digitálních tiskových a marketingových služeb ve střední a východní Evropě, využívá ve své...  celý článek

Montované haly na míru vašemu podnikání.
Montované haly na míru vašemu podnikání

Uvažujete o navýšení výrobní kapacity, uskladnění většího množství materiálu či nové investiční příležitosti? Přední evropský výrobce ocelových hal nabízí...  celý článek

Vedoucí výroby Radek Pasz (na snímu vlevo) a Jan Sliž operátor ohraňovacího...
Ohraňovací lis na míru potřebám není ani pro osvědčené dodavatele standardní zakázkou

Koupí stroje od FORMETALU nic nekončí, naopak začíná. Spolupráce mezi společnostmi FORMETAL a BERNDORF CZ se začala psát v roce 2012.   celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.