Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dvorana slávy PK 2014

Komerční sdělení   14:30aktualizováno  14:30
Pošesté se letos otevřela Dvorana slávy hejtmana Plzeňského kraje, aby přijala další čtyři významné osobnosti regionu v oblasti umění, vědy, sportu a společenského života, které zároveň v letošním roce slaví významné životní výročí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zleva: Milada Emmerová, Vladimír Haber, Václav Šlajs, Pavel Pavlovský, Josef Průša, František Radkovský | foto: Plzeňský kraj

Reprezentant v házené, stříbrný olympijský medailista a trenér Vladimír Haber, herec Pavel Pavlovský, pedagog, vědec a bývalý rektor Západočeské univerzity v Plzni docent Josef Průša a první biskup diecéze plzeňské Mons. František Radkovský. To je čtveřice osobností, které letos uvedl hejtman Plzeňského kraje do pomyslné Dvorany slávy.

 „Jsem přesvědčen, že společnost potřebuje pozitivní vzory, že lidé si chtějí připomenout výjimečné osobnosti regionu. Pokračuji proto v tradici mých předchůdců   hejtmanky Milady Emmerové a hejtmana Milana Chovance,“ říká hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs, který zakladatelku Dvorany slávy Miladu Emmerovou, jež v listopadu oslaví významné životní jubileum, letos vyznamenal zvláštním oceněním.

Zleva: Vladimír Haber, Pavel Pavlovský, Josef Průša, František Radkovský

Zleva: Vladimír Haber, Pavel Pavlovský, Josef Průša, František Radkovský

Vladimír Haber (nar. 1949) Reprezentant v házené a trenér. Na olympiádě v Mnichově v roce 1972 se podílel na zisku stříbrné medaile, která je dosud posledním medailovým úspěchem československé i české házené. Československo reprezentoval i na olympiádě v Montrealu a dvou světových šampionátech. Jako hráč získal také dvakrát titul mistra republiky.  Jako trenér dovedl Kovopetrol Plzeň ke dvěma českým titulům. Čtyřikrát vedl reprezentaci na mistrovství světa a třikrát na mistrovství Evropy. Sport neopustil dodnes. Působí jako šéftrenér Sportovního centra mládeže Plzeň.

Pavel Pavlovský (nar. 1944) Významná herecká osobnost, nerozlučně spjatá s Divadlem J. K. Tyla v Plzni, kam nastoupil v roce 1966 po absolvování herectví na DAMU a kde působí s krátkými přestávkami dodnes. Od roku 1992 byl šéfem činohry Divadla J. K. Tyla. Po 20 letech požádal o uvolnění z funkce a nadále působí jako herec. Jeho role patří převážně do klasického repertoáru. Jako první mimopražský herec získal Pavel Pavlovský Cenu Thálie, a to za ztvárnění role Kerženceva ve hře Pavla Kohouta Ubohý vrah.  Několikrát se objevil ve filmech a televizi. Působí také v dabingu a velmi významná je jeho spolupráce s rozhlasem.

Josef Průša (nar. 1939) Pedagog, vědec a bývalý rektor Západočeské univerzity v Plzni. Téměř celý jeho život je spojen s plzeňským vysokým školstvím. Absolvoval elektrotechnickou fakultu bývalé Vysoké školy strojní a elektrotechnické. Po studiu prošel několika katedrami a funkcemi. Byl kvestorem ZČU, náměstkem ministra školství, mládeže a tělovýchovy pro vědu a vysoké školství a v roce 2004 byl jmenován rektorem Západočeské univerzity. Ve funkci rektora působil Josef Průša po dvě období až do roku 2011.

František Radkovský (nar. 1939) První biskup nově zřízené diecéze plzeňské, nositel duchovních hodnot a osobnost upozorňující na krizi morálky. Absolvoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze. V roce 1966 nastoupil do kněžského semináře a začal studovat na Cyrilometodějské bohoslovecké fakultě v Litoměřicích. Kněžské svěcení přijal v roce 1970, biskupské pak přijal v dubnu 1990 z rukou pražského arcibiskupa kardinála Františka Tomáška. Za biskupské heslo si zvolil slova z 1. listu apoštola Jana: "Uvěřili jsme v lásku". V roce 1993 byl jmenován prvním biskupem diecéze plzeňské, nově zřízené papežem Janem Pavlem II.

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Ochraňte svůj domov proti chladu i lupičům - pomohou kvalitní okna

Ochraňte svůj domov proti chladu i lupičům - pomohou kvalitní okna.

Okna tvoří bohužel často místa s největším únikem tepla v domácnosti, proto je potřeba jejich výběr nepodcenit. Okna se...

Dopravní společnost Lorenc Logistic najde vždy řešení

Dopravní společnost Lorenc Logistic - pobočka v Brně.

Lorenc Logistic, s.r.o. je rodinná logistická společnost, jejímž cílem je vždy najít řešení na požadavek zákazníka v...

Třídění odpadu má smysl, recyklovatelné je téměř vše

Třídění odpadu má smysl, recyklovatelné je téměř vše.

Recyklování odpadu se pomalu ale jistě stává samozřejmou součástí našich životů. Modrá pro papír, žlutá pro plast,...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.