Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Letošní veletrh Svět knihy Praha nabízí dvě speciální témata

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Literatuře reflektující historické události a minulost je na letošním ročníku Světa knihy dán výrazný prostor v nejrůznějších podobách a úhlech pohledu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dvě speciální témata na letošním veletrhu Svět knihy Praha | foto: SVĚT KNIHY, s.r.o.

Spisovatel Martin Jensen přijede do Prahy představit český překlad svého románu Křivopřísežníci, který je po Králových psech druhým u nás vydaným.

"Mám rád historii, rád se o ní bavím a vyprávím historické události. Lidé mají rádi jak historické pozadí, tak i kriminální zápletky. V historii jsou mezery a to mi dává prostor, kde mohu tvořit. Problém je, že o dané době vím čím dál víc. Knihovnu mám plnou historické literatury. Nikdy nepíšu proti faktům, ale na druhou stranu jsou moje příběhy vážně fikce," říká dánský spisovatel Martin Jensen, autor populárních historických detektivek. 

Odraz historie v literatuře

V doprovodných programech se mohou návštěvníci veletrhu seznámit jak s literaturou vysloveně historickou, tak třeba se zmíněnými historickými detektivkami. Představeny budou netradiční projekty jako virtuální prohlídka Gulagu nebo mobilní aplikace přibližující konkrétní příběhy železné opony. Spisovatel a folklorista Jiří Jilík bude besedovat o skutečných osudech žídkovských bohyní a francouzský spisovatel J. M. Guenassia představí svůj román Vysněný život Ernesta G, jehož děj je rozprostřen prakticky přes celé 20. století a odehrává se převážně v někdejším Československu. 

Odraz historie v literatuře ať už beletristické, odborné a dokonce i komiksové bude na letošním Světě knihy opravdu velmi obsáhlý a výrazný a rozhodně stojí zato si z bohatého programu doprovodných akcí vybrat.

Antikváři a Ladislav Sutnar

Dvě speciální témata na letošním veletrhu Svět knihy Praha

Dvě speciální témata na letošním veletrhu Svět knihy Praha

V levém křídle Průmyslového paláce připravili antikváři na letošní ročník veletrhu unikátní výstavu Ladislav Sutnar / Design ve službě. Výstava je pořádána v rámci jednoho z hlavních témat, a to Kolik podob má kniha? K vidění bude na 350 exponátů a výstava chronologicky zmapuje Sutnarovo celoživotní dílo. Exponáty jsou zapůjčeny od soukromého sběratele, který sbírku shromažďoval 25 let, některé budou k vidění vůbec poprvé. K výstavě v pátek na veletrhu proběhne také beseda Odkaz díla L. Sutnara / Design jako životní projekt.

Kromě výstavy se antikváři představí vlastními prezentacemi, kde bude nabídnuto široké spektrum zboží, knihy, staré tisky a mapy, grafika, pohlednice, filmové plakáty a především velké množství LP desek. Dále proběhne, v loňském roce mimořádně úspěšná, Literární míle, tedy se spojí antikvární knihovny a vytvoří nabídku v rozsahu 180 metrů knih. 

Antikváři pro letošní ročník připravili opět katalog sběratelsky zajímavých titulů. Katalog nabízí např. první vydání básně Máj od K. H. Máchy z roku 1936. Dále je v katalogu např. Magorovy labutí písně (exil) nebo kniha s barevnými dřevoryty od J. Váchala. 

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Autory si vybírám sám, říká Jan Třeštík z Hauch Gallery

Autory si vybírám sám, říká Jan Třeštík z Hauch Gallery.

Za projektem Hauch Gallery stojí Jan Třeštík, který v pražských Holešovicích od roku 2008 úspěšně provozoval soukromou...

Pražské Rudolfinum představí melodie nejslavnějších SCI-FI filmů

Dirigent Chuhei Iwasaki povede i říjnový koncert filmové hudby v Rudolfinu.

Filmová hudba rozezní 14. října 2017 pražské Rudolfinum. Nabitý program přinese divákům hudbu z nejslavnějších sci-fi...

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK čeká letos mnoho událostí

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK čeká letos mnoho událostí.

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK má před sebou rok plný událostí. „83. koncertní sezóna bude vyvrcholením první...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.