Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Letošní veletrh Svět knihy Praha nabízí dvě speciální témata

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Literatuře reflektující historické události a minulost je na letošním ročníku Světa knihy dán výrazný prostor v nejrůznějších podobách a úhlech pohledu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dvě speciální témata na letošním veletrhu Svět knihy Praha | foto: SVĚT KNIHY, s.r.o.

Spisovatel Martin Jensen přijede do Prahy představit český překlad svého románu Křivopřísežníci, který je po Králových psech druhým u nás vydaným.

"Mám rád historii, rád se o ní bavím a vyprávím historické události. Lidé mají rádi jak historické pozadí, tak i kriminální zápletky. V historii jsou mezery a to mi dává prostor, kde mohu tvořit. Problém je, že o dané době vím čím dál víc. Knihovnu mám plnou historické literatury. Nikdy nepíšu proti faktům, ale na druhou stranu jsou moje příběhy vážně fikce," říká dánský spisovatel Martin Jensen, autor populárních historických detektivek. 

Odraz historie v literatuře

V doprovodných programech se mohou návštěvníci veletrhu seznámit jak s literaturou vysloveně historickou, tak třeba se zmíněnými historickými detektivkami. Představeny budou netradiční projekty jako virtuální prohlídka Gulagu nebo mobilní aplikace přibližující konkrétní příběhy železné opony. Spisovatel a folklorista Jiří Jilík bude besedovat o skutečných osudech žídkovských bohyní a francouzský spisovatel J. M. Guenassia představí svůj román Vysněný život Ernesta G, jehož děj je rozprostřen prakticky přes celé 20. století a odehrává se převážně v někdejším Československu. 

Odraz historie v literatuře ať už beletristické, odborné a dokonce i komiksové bude na letošním Světě knihy opravdu velmi obsáhlý a výrazný a rozhodně stojí zato si z bohatého programu doprovodných akcí vybrat.

Antikváři a Ladislav Sutnar

Dvě speciální témata na letošním veletrhu Svět knihy Praha

Dvě speciální témata na letošním veletrhu Svět knihy Praha

V levém křídle Průmyslového paláce připravili antikváři na letošní ročník veletrhu unikátní výstavu Ladislav Sutnar / Design ve službě. Výstava je pořádána v rámci jednoho z hlavních témat, a to Kolik podob má kniha? K vidění bude na 350 exponátů a výstava chronologicky zmapuje Sutnarovo celoživotní dílo. Exponáty jsou zapůjčeny od soukromého sběratele, který sbírku shromažďoval 25 let, některé budou k vidění vůbec poprvé. K výstavě v pátek na veletrhu proběhne také beseda Odkaz díla L. Sutnara / Design jako životní projekt.

Kromě výstavy se antikváři představí vlastními prezentacemi, kde bude nabídnuto široké spektrum zboží, knihy, staré tisky a mapy, grafika, pohlednice, filmové plakáty a především velké množství LP desek. Dále proběhne, v loňském roce mimořádně úspěšná, Literární míle, tedy se spojí antikvární knihovny a vytvoří nabídku v rozsahu 180 metrů knih. 

Antikváři pro letošní ročník připravili opět katalog sběratelsky zajímavých titulů. Katalog nabízí např. první vydání básně Máj od K. H. Máchy z roku 1936. Dále je v katalogu např. Magorovy labutí písně (exil) nebo kniha s barevnými dřevoryty od J. Váchala. 

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery

Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery.

Nenechte si ujít výstavu jedné z největších českých sbírek současného zahraničního a českého umění, která je výsledkem...

Autory si vybírám sám, říká Jan Třeštík z Hauch Gallery

Autory si vybírám sám, říká Jan Třeštík z Hauch Gallery.

Za projektem Hauch Gallery stojí Jan Třeštík, který v pražských Holešovicích od roku 2008 úspěšně provozoval soukromou...

Brno ovládla výstava Kmeny 90. Jak se žilo v devadesátkách?

Brno ovládla výstava Kmeny 90. Jak se žilo v devadesátkách?

Politický převrat v listopadu 1989 nastartoval dramatické změny a lidem se celý život obrátil vzhůru nohama. Jak toto...

Najdete na iDNES.cz