Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dvě nejlevnější varianty tepelných čerpadel

Komerční sdělení   12:00aktualizováno  12:00
Chcete investovat do tepelného čerpadla, ale rozpočet není příliš velký? Pojďme si ukázat dva typy tepelných čerpadel, které vás finančně nezruinují. A přesto budou fungovat.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda Acond 8 – 100 740 Kč | foto: Ecomont s.r.o.

Již na první pohled jsou některé typy tepelných čerpadel velmi nákladnou investicí, zvláště tam, kde jejich instalace vyžaduje hloubkové vrty. Samotný princip přenosu tepla z neomezeně dostupných zdrojů je investičně zajímavý. Naštěstí lze využít tepelných čerpadel typu vzduch/voda nebo země /voda s plošnými kolektory, tedy bez nutnosti vrtů.

Tepelná čerpadla vzduch/voda – dostupná cena pro každého

Jsou-li hlavním požadavkem nízké pořizovací i provozní náklady, je tepelné čerpadlo vzduch/voda nejlepší variantou.

"Tepelná čerpadla vzduch/voda jsou u nás velmi oblíbená," komentuje situaci na trhu Pavel Funfálek ze společnosti Ecomont, která se zabývá instalací, prodejem a poradenstvím v oblasti vytápění tepelnými čerpadly a solárními kolektory a výrobou solární energie.

"K jejich popularitě nahrávají čtyři věci – pořizovací cena je dostupná, instalace je nenáročná, provozní náklady jsou nízké a Česká republika má ideální klimatické podmínky pro provoz těchto zařízení," dodává.

Ecomont s.r.o. - Tepelná čerpadla IITato zařízení navíc mohou být v provozu po celý rok, bez odstávek a bez náročné údržby. "Ekologicky smýšlející zájemce také většinou nadchne myšlenka, že spotřebovávané teplo ze vzduchu je do životního prostředí v podstatě opět vráceno tepelnými ztrátami domu," doplňuje Pavel Funfálek.

Tepelná čerpadla vzduch/voda se vyrábějí ve třech variantách, podle umístění výměníku pro chladivo a topnou vodu.

1. Kompaktní jednotky s výměníkem ve venkovní jednotce jsou velmi jednoduché na instalaci, ale přináší s sebou problémy např. při velkých mrazech.

2. Alternativní řešení má naopak vše zabudováno ve vnitřní jednotce, vzduch je přiváděn a odváděn vzduchotechnickým potrubím. Nároky na prostor technologické místnosti a menší výkonové řady čerpadel jsou proto zajímavé jen pro některé.

3. Jako ideální řešení, které kombinuje obě předchozí technologie, jsou tzv. split jednotky – dvě samostatné části jsou propojeny chladivovým potrubím. Výměník je umístěn uvnitř objektu.

Více o tepelných čerpadlech vzduch/voda

Tepelná čerpadla země/voda – plošné zemní kolektory

Máte-li k dispozici velký pozemek, je dobré porovnat výhodnost řešení také s nabídkou plošných kolektorů. Jejich instalace je nenáročná (zvláště u novostaveb, kde zahrada bude teprve zakládána), provozní náklady nízké.

Zdrojem tepla je sluneční záření. Během topné sezóny kolektory "sbírají" teplo, které se naakumulovalo do země. "Pokud je systém dobře spočítán a navržen, jsou obavy některých lidí z vyčerpání tepla nebo z vlivu kolektorů na vegetaci zbytečné," ujišťuje ze svých zkušeností Pavel Funfálek z Ecomontu.

Porovnání obou řešení ve vašich podmínkách

Chcete nezávazný propočet efektivnosti obou řešení ve vašem konkrétním případě? Nebo máte doplňující dotazy? Napište odborníkům z Ecomontu na e-mail info@ecomont.cz, rádi vám poradí s výběrem.

Čerstvé informace z oboru poskytla firma Ecomont, s. r. o., dodavatel solárních kolektorů, solárních elektráren a tepelných čerpadel.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

První globální ročník soutěže „P&G CEO Challenge“ je otevřen.
První globální ročník soutěže „P&G CEO Challenge“ je otevřen

Zájemci se mohou začít registrovat do prvního globálního ročníku prestižní soutěže společnosti Procter & Gamble – P&G CEO CHALLENGE. Soutěž CEO CHALLENGE...  celý článek

Vinotéky již nabízí vína ve vyšší kvalitě.
Vinotéky již nabízejí vína ve vyšší kvalitě

Volání po vyšší kvalitě v prodeji sudových vín přináší své ovoce. Víno ve vinotékách nahrazují kvalitní jednorázové obaly VINOBOX.   celý článek

Program Erasmus slaví 30 let.
Program Erasmus slaví 30 let

V roce 2017 slaví Evropa 30 let existence programu Erasmus. Zahraniční studijní pobyt absolvovalo tehdy na evropské úrovni 3 244 studentů. Česká republika se...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.