Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Důchodová reforma a finanční gramotnost: školení firem, škol a obcí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
K datu 1. 1. 2013 se spustí médii dlouho zmiňovaná důchodová reforma. Víme ale, co to pro nás znamená? Jaké informace se k nám okolo důchodové reformy dostaly a do jaké hloubky jsme jim porozuměli? Tyto otázky se budou zodpovídat na školení, které bude zaměřeno na důchodové reformy a finanční gramotnost.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Důchodové reformy a finanční gramotnost. Školení firem, škol a obcí | foto: Apos Consult , Treviva

Problematika důchodové reformy nebyla nikde vysvětlena dopodrobna

Jen velmi málo lidí ví, co přesně pro ně důchodová reforma znamená. Ačkoliv se média tomuto tématu mnohokrát věnovala, problematika důchodové reformy nebyla nikde dopodrobna vysvětlena, informace byly často polovičaté a zaobalené. Důsledkem je, že dnes mají lidé v ČR strach z toho, co se nyní bude dít.

Kvůli zmatečným informacím problematiku důchodové reformy hodně z nich zavrhlo. Je však třeba si uvědomit, že důchodová reforma je nutná kvůli zabezpečení našeho stáří. Tím, že její část není povinná, ale dobrovolně volitelná, máme svoji budoucnost ve vlastních rukou. Když budeme mít nepřesné, částečné nebo žádné informace a učiníme špatné rozhodnutí, ubíráme do budoucna peníze sami sobě.

Kde však sehnat takové informace, abychom si mohli být jisti, že jsme se rozhodli správně? Společnost Apos Consult s.r.o. se rozhodla, že vyjde vstříc firmám, školám, obcím a vytvoří školicí program, ve kterém problematiku důchodové reformy objasní a bude navyšovat finanční gramotnost zaměstnanců a široké veřejnosti.

logop Apos Consult

Finanční gramotnost jednotlivců bude hrát velice významnou roli

Pro občany: Vnímáme, že situace v České republice se mění. Oproti dosavadnímu růstu, zaznamenáváme určitou stagnaci, možná dokonce pokles. Vzhledem k reklamním tahům společností, které zákazníkům podstatě vnucují nákup různých produktů na splátky, často slýcháme o rostoucím zadlužování či osobních bankrotech.

Objevují se zprávy o nedokonalém důchodovém systému a malé finanční gramotnosti. Spousta lidí si říká, že jich se to netýká, bohužel se to ale týká každého z nás a finanční gramotnost jednotlivců bude hrát velice významnou roli. Nyní nastává doba, kdy finanční vzdělávání má větší smysl než v předchozích letech.

Každý z nás má dvě možnosti: buďto čekat a spoléhat, že vše dobře dopadne, anebo se připravit. Vzdělávací program společnosti Apos Consult s.r.o., který se specializuje na důchodové reformy a finanční gramotnost, pomůže získat znalosti, které pomohou chránit příjmy a poradí, jak se připravit na příjemnou budoucnost. Sami se zamyslete, jak jste na tom právě vy.

Pro firmy, obecní úřady: Od firem až po vládu se přijímají různá protikrizová opatření. Říká se, že pro mnohé nebude nastávající období úplně jednoduché a prověří kvalitu a sílu jednotlivých podniků i zaměstnanců. Uvědomme si, že lidí, kteří se dostávají do finančních obtíží, je čím dál více.

Důležitější je ale připustit si, že může jít i o vaše zaměstnance. To by způsobilo zhoršování jejich ekonomického i sociálního postavení a třeba i pád do dluhových pastí. Finanční gramotnost a vzdělávání se v tomto oboru pomůže stabilizovat zaměstnance, pomůže jim se lépe vyrovnat s nově vznikající situací a především se na ni připravit.

Pro školy: Jak je známo, v Česku je zatím finanční gramotnost na poměrně nízké úrovni. V kombinaci s nynějšími praktikami různých společností, jejichž výsledkem je stálé navyšování zadluženosti občanů, to znamená nepříliš optimistické výhledy a naopak to představuje vysoké riziko, které nelze jen tak přehlížet. Finanční vzdělávání podporuje i samotná Česká národní banka.

Koho se finanční rizika týkají nejvíce?

Hodně ohrožena je mladá generace, která v tomto "trendu" odmala vyrůstá, proto se nebojí finančně riskovat, ale hlavně se nechá snadno zlákat různými reklamními kampaněmi. Ve většině případů jde o nákup zboží na půjčku a bez ručitele, na což hodně lidí slyší. Méně mladých si už ale uvědomí, že takto lehce nabyté zboží se musí pravidelně splácet, a tak důsledky mohou být kolikrát hodně vážné.

V programu Apos Consult s.r.o. jsme schopni školit nejen učitelský personál, ale také žáky vyšších tříd. Ve všech školeních, které řeší téma finanční gramotnost a důchodové reformy, vycházíme z toho, že finanční témata nejsou pro většinu lidí příliš zajímavá, ovšem je potřeba si uvědomit jejich význam.

Bohužel prezentace v médiích obsahující spousty odborných výrazů i složitějších matematických výpočtů jsou těžko pochopitelné. I proto se naše společnost snaží vést školení tak, aby byla srozumitelná pro každého.

Proto základem školení je dobře promyšlený koncept.

Autor:

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že můžete mít účet bez poplatků s dvěmi embosovanými kartami zdarma?

Další rady k nezaplacení

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Výběr půjčky přes internet dnes není problém
Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Různých bank i úvěrových společností, které nabízejí půjčky, je více než dost. Na první pohled to může vypadat jako problém, jelikož se klienti v záplavě...  celý článek

Netušené výhody a osobní asistent na telefonu s firemními kartami Visa
Netušené výhody a osobní asistent na telefonu s firemními kartami Visa

Firemní karty Visa přináší podnikatelům i zaměstnancům často až nečekané množství výhod. Věděli jste, že placením s nimi získáte nárok na výhodné nabídky a...  celý článek

EGYPT MARSA ALAM Makadi Bay
Přichází zima, ideální čas na nákup letní dovolené

Cestovní kanceláře v posledních dnech spustily předprodeje zájezdů na léto příštího roku. Zdá se, že s blížící se zimou je předčasné uvažovat o letní dovolené....  celý článek

Další nabídka

Kurzy.cz

Kdo tady lže? Lithium, aneb jak to bylo doopravdy
Kdo tady lže? Lithium, aneb jak to bylo doopravdy

Publikováno: 17.10.2017 Autor: Odbor komunikace a marketingu 10500 Poslední dny hýbe českým mediálním prostorem kolem p... celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.