Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dovolená v Chorvatsku s Cestovní agenturou Cherry Tour

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Chorvatsko je Čechy každoročně nejnavštěvovanější oblastí pro trávení letní dovolené. Je to dáno tradicí pobytových zájezdů na toto území, jejich časovou i cenovou dostupností.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dovolená v karavanu je vhodná pro rodiny s dětmi, skupinové sportovní a relaxační pobyty ale také pro starší rekreanty. | foto: Lukáš Třešňák - Cherry

V Chorvatsku je voleno ubytování v hotelích, kempech, apartmánech, v soukromých vilách nebo penzionech. Poslední dobou stále více roste obliba ubytování v karavanech. Výhody karavanů ocení především ti, kteří tráví dovolenou aktivním způsobem a dávají přednost blízkosti přírody.

Při ubytování v karavanech máte k dispozici plnohodnotné zázemí kompletního domácího i kuchyňského vybavení, a přitom jste v kontaktu s přírodou. Nemusíte tak překonávat žádné schody ani recepční haly, abyste se dostali ven.

Dovolená v karavanu je vhodná pro rodiny s dětmi, skupinové sportovní a relaxační pobyty ale také pro starší rekreanty, kteří chtějí zažít mimosezónní klidnou dovolenou u moře za rozumný peníz. Kempy s karavany jsou zpravidla situovány v blízkosti moře a mají k dispozici nejhezčí části pobřeží s plážemi.

Kvalitní kempy udržují velmi vysoký standard nejen v oblasti sociálního zázemí ale taky na úrovni sportovního a kulturního vyžití. Samozřejmou součástí sociálního zařízení se stávají oddělené místnosti pro přebalování miminek s vaničkou a teplou vodou ale také možnost využití automatických praček (za poplatek).

CA CHERRY  - Dovolená v Chorvatsku obr. 3Podle výsledků marketingového průzkumu agentury Ipsos Tambor prováděném při konání veletrhu GO a REGIONTOUR Brno návštěvníci veletrhů počítají s výraznější investicí do zahraniční dovolené i v době dopadající krize. 30 % návštěvníků je připraveno utratit 20-30 tis. Kč, přičemž Chorvatsko plánuje navštívit 16 % dotázaných.

Uvedené cenové rozpětí odpovídá kvalitní kempové dovolené při sezónním čtrnáctidenním pobytu. Skutečně se při nejistém ekonomickém vývoji výrazně zvyšuje zájem o dovolené v karavanech, neboť i při vynaložení nižší částky si můžete užívat slunečných dní u moře s plnohodnotným a nevšedním ubytováním.

Ubytování v karavanu

Karavany přinášejí pohodlné bydlení s příjemnou přátelskou či rodinnou atmosférou. Ke klidnému prožití dovolené přispívá plné vybavení karavanu, díky němuž stačí na cestu zabalit jen osobní věci a ložní prádlo. Tím odpadají starosti a obavy spojené s přepravou objemných zavazadel při dovolené v kempu na vlastní pěst.

CA CHERRY  - Dovolená v Chorvatsku obr. 4Nejčastější délka karavanů je mezi pěti až šesti metry. Před karavanem bývá umístěna stanová veranda s vybavenou kuchyní. Součástí základní výbavy karavanu je mikrovlnná trouba, vařič, lednice s mrazákem, rychlovarná konvice, nádobí (nerez, sklo, porcelán), příbory, polštáře, deky, židle, stůl a osvětlení.

Je možné využívat i klimatizaci a gril.
Před stanem je posezení, využívané jak pro stolování tak pro poklidný letní odpočinek na čerstvém vzduchu s pohledem na jedinečnou chorvatskou přírodu.

Podle prodejní asistentky Andrei Limberkové z Cestovní agentury CHERRY si klienti ubytování v karavanech pochvalují a uvádějí, že mezi čtyřmi zdmi přespávají celý zbytek roku. Hledají něco jiného.

Největší oblibě se těší pobyty v oblasti městečka Poreč na Istrii a Baška na ostrově Krk, které jsou známé čistými plážemi a průzračným mořem. Výhodou těchto destinací je přijatelná vzdálenost od domova. Právě pro rodiny s dětmi či seniory klíčové kritérium. "Čeští turisté jsou již přejedeni Makarské riviéry a volí bližší destinace, kam se pohodlně dopraví osobním vozidlem za 8 hodin jízdy" dodává paní Limberková.

Poreč: mírné podnebí a borové porosty

Poreč je přístavní město s cca 12 000 obyvateli. Nachází se na západě Istrijského poloostrova s velmi členitým pobřežím. Pro Poreč je charakteristické mírné podnebí a borové porosty.

Poreč patří k největšímu a nejnavštěvovanějšímu středisku cestovního ruchu s největší ubytovací kapacitou. V blízkosti Poreče se nachází letoviska Zelena Laguna s nejznámějším kempem Bijela Uvala zaujímající rozlohu téměř 60ti hektarů, Plava Laguna, Lanterna, Brulo, Červar-Porat, Lanterna, Materada, Pical, Špadići, apod..

Poreč je město s velkým počtem historických památek. Nejvýznamnější památkou je v seznamu UNESCO zapsaná Eufraziova bazilika, ve které se pořádají koncerty vážné hudby. Mezi další kulturní vyžití patří koncerty moderní hudby v paláci Sinčićů, dvě muzea a výstavy chorvatského výtvarného umění, které se konají v kostele Sveti Franje.

V Poreči a jeho okolí je vybudováno rozsáhlé centrum sportovních činností, které umožňuje strávit dovolenou aktivním způsobem. Členité pobřeží je využíváno pro provozování vodních sportů.

V Zelené Laguně najdete i vlek pro vodní lyžování, spoustu sportovních hřišť, tenisových kurtů, cyklostezek atd. Jednoduše řečeno, můžete se zde věnovat jakémukoliv sportu, vždyť i chorvatská atletická reprezentace zde jezdí na soustředění.  

CA CHERRY  - Dovolená v Chorvatsku obr.2 

Baška: nejoblíbenější letovisko

Baška leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Krk. Je přístavním a zemědělským městečkem s 800 obyvateli. Baška má již stoletou turistickou tradici a patří k nejvyhledávanějším oblastem, rozhodně je to nejznámější a nejoblíbenější letovisko ostrova.

Oblíbená je krásnými plážemi v široké zátoce. Kempy Bašky jsou Zablaće a Bunculuka. Zablaće je kempem v těsné blízkosti městečka. Bunculuka je nudistickým kempem.

Dominantní památkou Bašky je kostel Sveto Trojstvo z období baroka. V okolí, především vysoko na kopcích, se nachází spousta kostelíků, které jsou častým cílem turistických výletů. Kulturně je Baška známa lidovou slavností Rybářský den a dalšími letními kulturně-zábavnými akcemi. V Bašce je široké sportovní vyžití, ať již vodních nebo jiných sportů.

Protože je dovolená v Chorvatsku plná rozmanitých možností, zůstává stále vyhledávaným místem pro volné letní dny.

Mezi nejvýznamnější cestovní agentury, s nabídkou kempových dovolených patří Cestovní agentura CHERRY se sídlem v Ostravě. Zajišťuje dovolené ve vlastních karavanech v Chorvatsku již jedenáctým rokem.

Cherry-tour je členem ACK (Asociace cestovních kanceláří) viz. www.ackcr.cz/clenove/ing-lukas-tresnak-cestovni-agentura-cherry/

Více informací o poskytovaných pobytech společnosti CHERRY najdete na webových stránkách www.cherry-tour.cz a www.karavanyvchorvatsku.cz.

Autor:

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Prodáváte auto nebo máte doma nepojízdný vrak? Když si nedáte pozor, může vás to vyjít draho

Prodáváte auto nebo máte doma nepojízdný vrak? Když si nedáte pozor, může vás...

Od nového roku zaplatíte příspěvek do garančního fondu, pokud máte auto zapsané v registru vozidel a nemáte ho...

Pět rad, jak vypadat mladší. Vyhněte se chemii a vyhlaste válku stresu

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Jak vypadat mladší? To je otázka, ke které dříve nebo později dojde každá žena. Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí...

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot v pražských Kbelích

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot v pražských Kbelích

V projektu Bleriot v pražských Kbelích skupina T.E postaví do první poloviny roku 2020 více než 150 nových bytů....

Další z rubriky

Alitalia byla v lednu nejdochvilnější letecká společnost na světě

Alitalia: v lednu nejdochvilnější letecká společnost na světě

Italská letecká společnost Alitalia se v roce 2017 umístila na třetím místě v Evropě a na šestém místě mezi hlavními...

Alitalia Premium: objevte nový způsob komfortního létání

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Objevte nový způsob komfortního létání v Premium třídě na dálkových letech společnosti Alitalia. Komfort, technika a...

Horní Rakousko: zimní dovolená pro celou rodinu bez dlouhého cestování

Horní Rakousko. Zimní dovolená pro celou rodinu bez dlouhého cestování

Horní Rakousko, tak blízké. Horní Rakousko je ideální cíl zimní dovolené pro celou rodinu. Lyžařská střediska jsou z...

Najdete na iDNES.cz