Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dovolená se psem: Jak si vybrat ubytování?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Blíží se prázdniny a čas dovolených. V mnoha rodinách se řeší otázka, jak naložit se zvířecími mazlíčky. Rybičky vám nakrmí soused, ale u pejsků je to jiné. Naštěstí už jsou pryč doby, kdy měli „pejskaři“ takřka nulovou šanci vycestovat se svým miláčkem, pokud zrovna sami nevlastnili chalupu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Řada lidí si dnes dovolenou bez svého čtyřnohého mazlíčka už neumí ani představit. | foto: Régio internet marketing s. r. o.

Pokud chcete čtyřnohého člena rodiny vzít na dovolenou s sebou, musíte tomu logicky podřídit výběr místa i typ ubytování. Ne ve všech ubytovacích zařízeních totiž o psí společnost stojí, což je třeba respektovat. Proto je rozumné si hned na začátku zjistit, kde pejska rádi uvidí a kde naopak není psí společnost povolena. Někde jsou ochotni ubytovat jen malá plemena, někde platí omezení, týkající se bojových plemen. Problém může nastat i se psí smečkou. Možností ubytování však stále zůstává bohatý výběr, proto se nenechte odradit. Rozumný poplatek za pobyt vašeho chlupatého kamaráda považujte za samozřejmost.

Pes v hotelu

Jak dnes nejsou výjimkou psí hotely, existuje řada hotelů, kde smí pejsek svého pána doprovázet. Na dobré vůli provozovatelů však závisí, pokud jste „pejskař“, právě vaše chování.

Váš pes by neměl obtěžovat další klientelu, volně pobíhat po ubytovacím zařízení nebo dokonce někoho ohrožovat. Měl by být poslušný a pokud možno tichý. Ani vás by určitě nepotěšilo hlasité štěkání nebo vytí v pozdních hodinách.

Za samozřejmost se považuje, že budete pejska venčit stejně jako doma a uklízet po něm. Můžete být však v klidu, pokud jde o srst vašeho mazlíčka, hotelový personál s ní počítá. Proto také přece platíte poplatek za psa.

Ideální ubytování na chatách a chalupách

I když se rozhodnete pro hotel a máte pejska vychovaného, nemusí se v takovém prostředí váš čtyřnohý kamarád, pokud zrovna nejde o gaučového psíka, cítit úplně ve své kůži. Dopřejte dovolenou i jemu – dejte mu prostor a volnost – a vyberte raději nějakou chalupu nebo chatu. I vy si užijete více soukromí a váš pes ani nebude mít koho obtěžovat. Rovněž odpadá problém, pokud máte pejsků více.

Ideálním místem pro dovolenou se psem mohou být chaty a chalupy.

Ideálním místem pro dovolenou se psem mohou být chaty a chalupy.

K pronájmu se dnes nabízí řada soukromých objektů, kde vás čeká pohoda a klid. Ocitnete se třeba pár kroků od lesa, ranní venčení vám v mnohém ulehčí oplocená zahrada, která může k chatě či chalupě patřit. O dispozicích místa se dozvíte, když budete hledat pozorně a podle správného klíče už při popisu objektu.

Jak ubytování vybírat

Mnoho lidí dnes hledá místo pro dovolenou na internetu. Dobrým pomocníkem vám při výběru dovolené může být ubytovací portál Pampeliška.cz. Buď si sami si zvolíte lokalitu a termín, nebo podrobně projdete nabídku na léto 2015 u nás i v zahraničí.

Není důvod, proč by vás váš pejsek nemohl doprovázet také na cestách. S menšími...

Není důvod, proč by vás váš pejsek nemohl doprovázet také na cestách. S menšími rasami bývá při ubytování takřka nulový problém.

Užší okruh výběru vám umožní tematické rozčlenění (Chaty a chalupy s bazénem, Dovolená u moře) nebo tematické katalogy. Jeden z nich nese název právě Dovolená se psem. Díky němu nemusíte složitě hledat, neboť na jednom místě naleznete speciální nabídku objektů, kde je pes dovolen. Katalog zahrnuje chaty, chalupy, penziony i hotely u nás, na Slovensku, ale také v Rakousku, Maďarsku nebo u moře v Chorvatsku. U každého objektu okamžitě narazíte i na doplňující informace, které se týkají např. omezení na malé rasy apod. Při rezervaci se ihned dozvíte i výši poplatku za psa. Do rezervace proto nezapomeňte uvést, že dorazíte se svým čtyřnohým mazlíčkem, ať zbytečně nedojde k nějakému nedorozumění.

Při výběru dovolené na Pampeliška.cz si při vyhledávání můžete zadat i další filtry, týkající se vybavení objektu, např. požadavek na internet, televizi, venkovní bazén, zahradu, zahradní krb, klimatizaci či bezbariérový přístup. Více na www.pampeliska.cz

 

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Podpora růstu vlasů? Skvělé výsledky nabízí aplikace krevní plazmy

Podpora růstu vlasů? Skvělé výsledky nabízí aplikace krevní plazmy

Ošetření krevní plazmou je jedním z mála skutečně účinných, trvalých a cenově dostupných zákroků na podporu růstu...

Povánoční výprodej začíná. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Povánoční výprodeje začínají. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Nabušená sekačka, sestava krásného zahradního nábytku z tropického teakového dřeva, plynový gril nebo dokonce parádní...

Tichá, pracovitá, výkonná. Jak vybrat čističku vzduchu?

Tichá, pracovitá, výkonná: Jak vybrat čističku vzduchu?

Smog nebo alergeny v podobě roztočů či plísní mají aktuálně zelenou, a nejen alergici nebo astmatici řeší, jak zdravě...

Najdete na iDNES.cz