Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dovolená Chorvatsko 2013

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Dovolená u moře patří bezesporu k nejkrásnějším okamžikům, které se svými blízkými můžeme prožít. A právě Chorvatsko využívají čeští turisté k pobytu u moře nejčastěji.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ostrov Pag | foto: Cestovní kancelář Novalja

Ubytování v Chorvatsku

Ubytovat se v Chorvatsku můžete v hotelech, pensionech nebo v apartmánech. Výhodou apartmánů je více soukromí a možnost vlastního stravování. Apartmány v Chorvatsku mají kuchyně vybavené nádobím, sporákem a ledničkou.

apartmán - Chorvatsko

Apartmány mívají většinou jednu až dvě ložnice, sociální zařízení a balkon. Chorvatsko má stále více apartmánů, které jsou vybavené klimatizací. Přístup na internet řeší majitelé apartmánů většinou pomocí bezdrátové sítě WIFI.

Vlastní stravování je také levnější než polopenze v hotelu, navíc záleží jen na vás, kdy si uvaříte a kdy půjdete třeba na rybu do místní restaurace. Hotely zase dokáží poskytnout komfort tomu, kdo chce utéct od celoročních povinností, včetně vaření.

Chorvatsko nabízí spoustu písečných pláží. Kde je hledat?

Jedete na dovolenou s dětmi? Chorvatsko nabízí spoustu písečných pláží. Najdete je na ostrově Pag (písečná pláž Planjka v letovisku Stará Novalja, písečné pláže Čista Plaža a Sv. Duh a v letovisku Potočnica). Další písečné pláže jsou v Biogradu na Moru (písečná pláž Soline), na ostrově Dugi Otok (pláž Saharun), v letovisku Omiš-Duće a v Orebići (písečná pláž Trstenica).

dovolená u moře

Oblíbený ostrov Pag

Tip:

Chystáte se navštívit Chorvatsko? Vyzkoušejte ubytování v letovisku Stará Novalja na ostrově Pag. Blízkost písečné pláže Planjka nebo malých písečných plážiček hned u apartmánů je na dovolené s malými dětmi k nezaplacení!

Ostrov Pag nabízí svým návštěvníkům nevídaný výběr pláží. Najdete zde oblázkové pláže, písečné pláže i přírodní divoká skaliska. Na své si přijdou i milovníci přírody – navštívit můžete např. staleté olivovníky bizarních tvarů ve vesnici Lun nebo kaňon Ručica se zajímavými skalními útvary poblíž vesnice Metajna.

Chorvatsko a ostrov Pag je ideální výchozí bod pro lodní výlety. V nabídce jsou lodní výlety na ostrovy Rab, Lošinj, Olib a Silba, ale také do národního parku Kornati. Autem se pak snadno dostanete také do národního parku Krka. Toto místo je zajímavé především soustavou vodopádů a kaňonem, kterým si řeka Krka prorazila cestu před svým ústím do moře.

Chorvatsko lze objevovat i z lodi

Pokud neholdujete dovolené na jednom místě, zkuste okružní plavbu lodí po Jadranu. Délka plavby je sedm dní a program je dopředu znám. Strava zajištěna na lodi formou polopenze. Lodě různých kategorií mohou být pro 16 až 40 osob, kajuty jsou pro 2 až 3 osoby.

Pokud chcete objevovat Chorvatsko z lodě, můžete navíc každý den navštívit jiné místo - liduprázdné zátoky vzdálených ostrovů i historická města dalmatského pobřeží.

Tip:

Při plavbě lodí Jižní Dalmácií zavítáte také do unikátního historického města Dubrovník. Využijte toho a projděte si monumentální 1940 metrů dlouhé městské hradby. Můžete se odtud také vydat výletní lodí na blízký ostrůvek Lokrum s přírodní zajímavostí – slaným jezerem Mrtvo more. Návštěvu Lokrumu Vám zpestří také volně žijící ochočení pávi.

Přejeme Vám krásnou dovolenou v Chorvatsku!

Cestovní kancelář Novalja, Brno

Logo

Starobrněnská 3
602 00 Brno
tel.: 542 221 714
mobil: 739 801 311
fax: 542 210 437
www.novalja.cz

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Dovolená snů na ostrově Mauricius

Mauricius

Zamilované páry, rodiny s dětmi, party kamarádů či nadšení golfisté. Ti všichni si přijdou na své na Mauriciu, který je...

Na dovolenou s obytným vozem

Na dovolenou s obytným vozem

Ať už vás láká dobrodružné toulání po Evropě nebo upřednostňujete poklidnou rodinnou dovolenou u vody, obytný vůz či...

Cestování v srpnu je nejrizikovější z celé letní sezony

Srpen je nejrizikovějším měsícem letní sezony

Zájem Čechů o zahraniční dovolenou v posledních dvou letech rekordně roste. ERV Evropská pojišťovna meziročně eviduje...

Najdete na iDNES.cz