Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dotace pro podnikatele: není čas, ztrácet čas!

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nový Operační program Podnikání a Inovace pro Konkurenceschopnost (OPPIK), v rámci kterého budou moci čeští podnikatelé v novém období 2014 – 2020 získat podporu na své rozvojové a investiční aktivity, má již jasnou strukturu. První výzvy pro podnikatele by měly být vyhlášeny již na začátku roku 2015.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dotace pro podnikatele: není čas, ztrácet čas! | foto: enovation

Vzhledem k poměrně dlouhé pauze v možnostech čerpání dotací v některých programech se dá mezi podnikateli očekávat o dotační tituly velký zájem,“ shrnuje současnou situaci Jiří Kvíz, Team Leader ze společnosti eNovation s.r.o. Dotace tak budou přiděleny pouze kvalitně zpracovaným projektům. Jak se na nové období tedy připravit?

Plán projektu

Většina dotačních odborníků se shoduje na tom, že nejlepšími dotačními projekty jsou ty, které by se realizovaly i bez přispění dotace. “Podnikatelé by si tedy měli včas promyslet, do jakých aktivit by chtěli investovat a jakým směrem by společnost rádi posunuli,“ doplňuje Jiří Kvíz. „Kvalitní investiční plán je základním stavebním kamenem úspěchu celého projektu.“

Konzultace s odborníky

Pro zhodnocení investiční strategie je možné vyhledat vhodný dotační titul, kterým může být investice podpořena. K tomuto účelů poslouží např. specializovaný web zaměřený právě na dotační možnosti pro podnikatele www.oppik.cz, kde si podnikatel může jednoduše ověřit, na jaké typy aktivit bude moci v novém období čerpat dotace. V rámci úspory času je také možné kontaktovat dotační specialisty, kteří zpracují bezplatný dotační audit přímo na míru vaší společnosti.

Nutné dokumenty

Pokud již tedy máte jasno v tom, jaký projekt chcete realizovat, je dobré si již v přípravné fázi vyřizovat potřebná povolení. Zejména u projektů vyžadujících stavební zásahy je nutné při podávání žádosti o dotaci předložit i stavební povolení, jehož obstarání vám zabere 2-3 měsíce.

Možnost financování projektu

 U finančně náročnějších projektů je vhodné dopředu uvažovat nad jeho případným spolufinancováním bankovními subjekty, jelikož dotace je firmě připsána na účet až po úspěšné realizaci celého projektu. Příslib o bankovní půjčce tak také zvýší kladné hodnocení vašeho projektu v očích hodnotitelů.

Dotace pro podnikatele: není čas, ztrácet čas!

Spolupráce na projektu

U výzkumných a vývojových projektů je kladně hodnoceno i propojení soukromého sektoru s výzkumnou organizací či univerzitou. Podnikatelé mohou tedy zvýšit své šance na úspěch tím, že navážou spolupráci s partnery pro v této oblasti.  

Na začátku nového dotačního období se dá očekávat velký převis poptávky po dotačních možnostech nad jejich nabídkou a kvalitní příprava projektu může značně zvýšit šance na získání finanční podpory. Mnoho podnikatelů však nemá dostatečné znalosti dané problematiky či časové kapacity, často se tedy obracejí na dotační odborníky, kteří díky svým zkušenostem dokáží nejen zhodnotit podnikatelský záměr, ale také naplánovat celý proces příprav a sepsat kvalitní projekt a žádost o dotaci.

Dotace pro podnikatele: není čas, ztrácet čas!

Chcete-li si i vy zjistiti, zda by mohl být váš investiční projekt podpořen z dotací EU, volejte zdarma na dotační linku 800 190 163.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Jak zvládnou své čtvrtfinálové bitvy poslední dva čeští zástupci na Australian Open? Sledujte první Grand Slam sezóny...

Veletrh Dřevostavby a Moderní vytápění 2018

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami...

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami souvisí, včetně nejnovějších trendů v...

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

Nenechte si ujít v pořadí již 26. ročník Mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace,...

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Společnost Procter & Gamble u příležitosti Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu opět vzdává hold všem...

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

V Brně se konalo již 22. setkání Skupiny uživatelů informačního systému MC CATALOGUE pro podporu kodifikace podle...

Další z rubriky

El Clásico na vlastní oči. Dokáže Real zastavit rozjetou Barcelonu?

El Clásico na vlastní oči: Dokáže Real zastavit rozjetou Barcelonu?

Zhlédnout ta nejkvalitnější fotbalová utkání je snem nejen mnohých mužů. V minulosti to byl problém, jelikož nebylo...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Podpora růstu vlasů? Skvělé výsledky nabízí aplikace krevní plazmy

Podpora růstu vlasů? Skvělé výsledky nabízí aplikace krevní plazmy

Ošetření krevní plazmou je jedním z mála skutečně účinných, trvalých a cenově dostupných zákroků na podporu růstu...

The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata
The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata

Představte si, že jste mladý pár, rozhodnete se pro miminko a narodí se vám dcerka. Po chvíli se shodnete, že by malá měla mít sourozence, ale namísto jednoho jí dopřejete hned tři. A všechny tři naráz

Najdete na iDNES.cz