Dotace pro podnikatele již od března

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
První výzvy Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK) budou vypsány na přelomu března a dubna. Více jak roční zpoždění evropských dotací 2014 – 2020 zcela jistě způsobí zvýšený zájem podnikatelů o finanční podporu z EU. Není čas ztrácet čas.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dotace pro podnikatele již od března | foto: eNovation s.r.o.

Poslední zprávy z ministerstev mluví jasně: na evropské dotace již Česko nemůže déle čekat. Ačkoli operační programy, přes které do Česka přitečou dotace z EU, stále ještě nebyly Evropskou komisí schváleny, řídicí orgány připravují vyhlášení prvních dotačních výzev. Peníze pro nejrychlejší žadatele by se proto měly začít rozdělovat ještě na jaře letošního roku.

Ministerstvo průmyslu a obchodu, jež řídí jeden z největších operačních programů s alokací téměř 120 miliard korun – Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK) – plánuje vyhlášení výzev ve všech čtyřech prioritních osách programu. 

Podnikatelé tedy budou mít možnost získat dotace na investice do výzkumu a vývoje (VaV), nákup technologií, modernizaci nemovitostí, mzdy zaměstnanců, úspory energie nebo projekty v oblasti ICT a sdílených služeb.

Dotace pro podnikatele již od března

OPPIK je v souladu s evropskými strategiemi růstu zaměřen zejména na podporu investic malých a středních podniků. Část rozpočtu je ovšem připravena i pro velké firmy, vše záleží na podmínkách konkrétního programu a textaci výzev. 

Z obecných pravidel lze vyvodit, že většina projektů malých firem bude podpořena až do výše 45 procent způsobilých nákladů, střední podniky mohou získat 35 procent a velké společnosti 25 procent. 

Dotace pro podnikatele se v období 2014 – 2020 nebudou vztahovat na pražské firmy. Klíčovým kritériem však není sídlo firmy, ale místo realizace projektu. Rozhodne-li se v metropoli sídlící firma investovat v jakémkoli jiném kraji, může se o dotace EU bez obav ucházet.

Evropská komise bude v příštích letech požadovat, aby byly podporovány doopravdy kvalitní projekty, které mají šanci posunout českou ekonomiku dopředu. Vzhledem k tomu je nutné předkládat úřadům ke schválení jen skutečně kvalitně napsané žádosti o dotaci. 

Rádi vám s tím pomůžeme. Dotační experti společnosti eNovation mají za sebou úspěšné projekty v přibližné hodnotě 13 miliard korun. Máme zkušenosti s firmami ze všech regionů republiky a není nám cizí žádné odvětví. Ozvěte se nám. Nezávazně zhodnotíme váš projekt a posléze vás provedeme celým dotačním procesem.

Autor:

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Další z rubriky

Přivýdělek k důchodu: Až 25 000 Kč měsíčně

Přivýdělek k důchodu: Až 25 000 Kč měsíčně

Zajímavá odměna, méně pracovních hodin, žádné dojíždění. Nebojte se v důchodu začít s novou prací a zjistěte, jaké to...

Sedavé zaměstnání v kanceláři je skoro nebezpečnější než práce dělníka

Sedavé zaměstnání v kanceláři je skoro nebezpečnější než práce dělníka

Jenom šestačtyřicet procent dospělých Čechů má vysoce intenzivní pohyb. Naopak jednadvacet procent lidí se pohybuje jen...

Zlaté cihly mají konkurenta, novým trendem jsou obří zlaté medaile s basreliéfem

Zlaté cihly mají konkurenta, novým trendem jsou obří zlaté medaile s basreliéfem

Zlato je pořád považováno za jednu z nejlepších investicí dneška. Avšak mnoha investorům už nestačí jenom zlaté cihly...

Najdete na iDNES.cz