Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dotace pro podnikatele již od března

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
První výzvy Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK) budou vypsány na přelomu března a dubna. Více jak roční zpoždění evropských dotací 2014 – 2020 zcela jistě způsobí zvýšený zájem podnikatelů o finanční podporu z EU. Není čas ztrácet čas.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dotace pro podnikatele již od března | foto: eNovation s.r.o.

Poslední zprávy z ministerstev mluví jasně: na evropské dotace již Česko nemůže déle čekat. Ačkoli operační programy, přes které do Česka přitečou dotace z EU, stále ještě nebyly Evropskou komisí schváleny, řídicí orgány připravují vyhlášení prvních dotačních výzev. Peníze pro nejrychlejší žadatele by se proto měly začít rozdělovat ještě na jaře letošního roku.

Ministerstvo průmyslu a obchodu, jež řídí jeden z největších operačních programů s alokací téměř 120 miliard korun – Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK) – plánuje vyhlášení výzev ve všech čtyřech prioritních osách programu. 

Podnikatelé tedy budou mít možnost získat dotace na investice do výzkumu a vývoje (VaV), nákup technologií, modernizaci nemovitostí, mzdy zaměstnanců, úspory energie nebo projekty v oblasti ICT a sdílených služeb.

Dotace pro podnikatele již od března

OPPIK je v souladu s evropskými strategiemi růstu zaměřen zejména na podporu investic malých a středních podniků. Část rozpočtu je ovšem připravena i pro velké firmy, vše záleží na podmínkách konkrétního programu a textaci výzev. 

Z obecných pravidel lze vyvodit, že většina projektů malých firem bude podpořena až do výše 45 procent způsobilých nákladů, střední podniky mohou získat 35 procent a velké společnosti 25 procent. 

Dotace pro podnikatele se v období 2014 – 2020 nebudou vztahovat na pražské firmy. Klíčovým kritériem však není sídlo firmy, ale místo realizace projektu. Rozhodne-li se v metropoli sídlící firma investovat v jakémkoli jiném kraji, může se o dotace EU bez obav ucházet.

Evropská komise bude v příštích letech požadovat, aby byly podporovány doopravdy kvalitní projekty, které mají šanci posunout českou ekonomiku dopředu. Vzhledem k tomu je nutné předkládat úřadům ke schválení jen skutečně kvalitně napsané žádosti o dotaci. 

Rádi vám s tím pomůžeme. Dotační experti společnosti eNovation mají za sebou úspěšné projekty v přibližné hodnotě 13 miliard korun. Máme zkušenosti s firmami ze všech regionů republiky a není nám cizí žádné odvětví. Ozvěte se nám. Nezávazně zhodnotíme váš projekt a posléze vás provedeme celým dotačním procesem.

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

TOP HOTEL Praha nabízí vše od ubytování až po prostory pro vaše akce

TOP Kongresová hala

Na Praze 4 najdete pouhých osm kilometrů jižně od centra města, avšak s výbornou dopravní dostupností, čtyřhvězdičkový...

Proč je kurzové sázení tolik populární?

Proč je kurzové sázení tolik populární?

Popularita kurzových sázek byla vysoká v minulosti, a poslední údaje naznačují, že neklesá. Kromě pravidelných sázkařů...

TOP HOTEL Praha má pro vaše akce japonskou inspiraci

Zahrada

Toužíte po originálním venkovním prostředí, ve kterém budou vaše pracovní i soukromé akce nezapomenutelným zážitkem?...

Najdete na iDNES.cz