Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dotace pro podnikatele již od března

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
První výzvy Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK) budou vypsány na přelomu března a dubna. Více jak roční zpoždění evropských dotací 2014 – 2020 zcela jistě způsobí zvýšený zájem podnikatelů o finanční podporu z EU. Není čas ztrácet čas.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dotace pro podnikatele již od března | foto: eNovation s.r.o.

Poslední zprávy z ministerstev mluví jasně: na evropské dotace již Česko nemůže déle čekat. Ačkoli operační programy, přes které do Česka přitečou dotace z EU, stále ještě nebyly Evropskou komisí schváleny, řídicí orgány připravují vyhlášení prvních dotačních výzev. Peníze pro nejrychlejší žadatele by se proto měly začít rozdělovat ještě na jaře letošního roku.

Ministerstvo průmyslu a obchodu, jež řídí jeden z největších operačních programů s alokací téměř 120 miliard korun – Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK) – plánuje vyhlášení výzev ve všech čtyřech prioritních osách programu. 

Podnikatelé tedy budou mít možnost získat dotace na investice do výzkumu a vývoje (VaV), nákup technologií, modernizaci nemovitostí, mzdy zaměstnanců, úspory energie nebo projekty v oblasti ICT a sdílených služeb.

Dotace pro podnikatele již od března

OPPIK je v souladu s evropskými strategiemi růstu zaměřen zejména na podporu investic malých a středních podniků. Část rozpočtu je ovšem připravena i pro velké firmy, vše záleží na podmínkách konkrétního programu a textaci výzev. 

Z obecných pravidel lze vyvodit, že většina projektů malých firem bude podpořena až do výše 45 procent způsobilých nákladů, střední podniky mohou získat 35 procent a velké společnosti 25 procent. 

Dotace pro podnikatele se v období 2014 – 2020 nebudou vztahovat na pražské firmy. Klíčovým kritériem však není sídlo firmy, ale místo realizace projektu. Rozhodne-li se v metropoli sídlící firma investovat v jakémkoli jiném kraji, může se o dotace EU bez obav ucházet.

Evropská komise bude v příštích letech požadovat, aby byly podporovány doopravdy kvalitní projekty, které mají šanci posunout českou ekonomiku dopředu. Vzhledem k tomu je nutné předkládat úřadům ke schválení jen skutečně kvalitně napsané žádosti o dotaci. 

Rádi vám s tím pomůžeme. Dotační experti společnosti eNovation mají za sebou úspěšné projekty v přibližné hodnotě 13 miliard korun. Máme zkušenosti s firmami ze všech regionů republiky a není nám cizí žádné odvětví. Ozvěte se nám. Nezávazně zhodnotíme váš projekt a posléze vás provedeme celým dotačním procesem.

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Při koupi domácí sauny máte před sebou vidinu nerušené pohody a ozdravného pocení. Potit se však často začnete už u...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Další z rubriky

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

Soutěž: Montované domy se perfektně vyjímají na vesnici i ve městě

Soutěž: Montované domy se perfektně vyjímají na vesnici i ve městě

Co vás láká více? Preferujete bydlení ve městě nebo na vesnici? Ať už jste pro komfort a ruch velkoměsta, nebo toužíte...

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Jak si zajistit šance na lepší pozici a vyšší platové ohodnocení v průběhu několika měsíců? Pokud patříte k hráčům na...

Najdete na iDNES.cz