Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dotace na rekonstrukce podnikatelských nemovitostí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nedávno byla vyhlášena výzva programu Nemovitosti, který umožňuje podnikům čerpat dotace na rekonstrukce podnikatelských objektů. "S přípravou projektu nečekejte na poslední chvíli, o program Nemovitosti je velký zájem," říká Ing. Michal Pácal, projektový manažer společnosti eNovation.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dotace na rekonstrukce podnikatelských nemovitostí. Je tu program Nemovitosti | foto: eNovation s.r.o.

Pro koho je program Nemovitosti určen?

Program Nemovitosti je určen pro podniky všech velikostí působící především v oblasti zpracovatelského průmyslu. Podporovány jsou zejména rekonstrukce objektů, které mají sloužit jako výrobní haly. Dotace však můžete získat také na nemovitosti sloužící pro výzkum a vývoj, jako technologická centra, centra strategických služeb, či na přípravu podnikatelské zóny.

Kolik peněz může podnikatelům program Nemovitosti přinést?

Program Nemovitosti vám může přinést dotaci ve výši až 20 milionů Kč, a to vždy zpětně na základě skutečně vynaložených výdajů. Malé podniky získají 60 % způsobilých výdajů, střední podniky 50 % a velké 40 %, v Jihočeském a Plzeňském kraji jsou tyto hodnoty o 10 % nižší.

Jaké kroky musí podnikatel učinit pro získání dotace?

Celý proces je dvoufázový. Nejprve nutné podat tzv. registrační žádost, následně se podává tzv. plná žádost. Příjem registračních žádostí bude otevřen od 1. března 2012, nicméně s přípravou projektu doporučujeme začít co nejdříve. Jedním z klíčových faktorů je pro program Nemovitosti totiž čas.

Nedostatečná příprava může mít za následek nepřiznání dotace i jinak velice slibnému projektu. Je navíc velmi pravděpodobné, že k uzavření příjmu žádostí dojde výrazně dřív než je stanovený termín 30. dubna 2012, jelikož je o program Nemovitosti obrovský zájem.

Všem zájemcům proto doporučujeme s přípravou projektu neváhat, tato výzva je v rámci současného plánovacího období poslední.

Jak můžou podnikatelé zvýšit své šance na schválení dotace?

Žadatelům s menšími nebo žádnými zkušenostmi se strukturálními fondy EU doporučuji uvažovat o spolupráci s poradenskou nebo konzultační společností; zpracování žádosti o dotace z EU a orientace v elektronickém prostředí, přes které se žádosti odesílají a administrují, je poměrně komplikovaný a časově náročný proces.

Díky spolupráci se specializovanou poradenskou společností se vyvarujete zbytečných chyb, zvýšíte tak své šance na získání dotace a ušetříte čas svůj i svých zaměstnanců.

Jak pomáháte svým klientům?

Naše společnost poskytuje komplexní dotační poradenství od prvotních konzultací, které jsou samozřejmě zdarma, přes zpracování a podání samotné žádosti až po celkovou administraci procesů spojených s udržením dotace.

Svým klientům se věnujeme po celou dobu realizace projektu, abychom jim pomohli jej dovést do úspěšného konce. Díky naší filozofii komplexní péče o klienty a rozsáhlým zkušenostem odborníků, kteří u nás pracují, se můžeme chlubit nadstandardní úspěšností - 95 %.

Dotace na rekonstrukce podnikatelských nemovitostí. Je tu program Nemovitosti

Ing. Michal Pácal působí jako senior projektový manažer společnosti eNovation s.r.o., specializuje se na program Nemovitosti, Školicí střediska a Inovace. Navštivte naše webové stránky www.enovation.cz nebo volejte zdarma infolinku 800 190 163 a informujte se o aktuální výzvě a dalších možnostech, jak získat dotace EU pro vaši společnost.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Erik Štefanovič, jednatel projektantsko-manažerské kanceláře DELTA...
Udržitelná výstavba jde ruku v ruce s hospodárností

Závěr měsíce září patří celosvětovému svátku trvale udržitelných budov. Jak taková udržitelná výstavba probíhá v praxi jsme se zeptali Erika Štefanoviče,...  celý článek

Vaše důležité elektronické dokumenty ochrání Bezpečné úložiště.
Jak uchovávat dokumenty elektronicky a opravdu bezpečně

Pořídit si zajištěný úložný prostor je snadné. Své důležité dokumenty budete mít uložené v elektronické podobě a přitom budou opravdu v bezpečí.  celý článek

Rozmluvte se anglicky na pobytovém kurzu v ČR.
Jak se konečně rozmluvit anglicky?

Hranice můžou být koncem, ale také začátkem cesty! Hranice máme v hlavě, v nohách a dokonce na jazyku. Naše vlastní hranice jsou body, za které se jen tak...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.