Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dosáhne investiční stříbro vyšších zisků než zlato?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Investice do drahých kovů jsou v poslední dekádě velmi vyhledávané. Zájem investorů vyhnal ceny zlata k rekordním hodnotám a tím se snížil prostor pro další růst.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dosáhne investiční stříbro vyšších zisků než zlato?

Z hlediska potenciálních zisků je v současnosti mnohem zajímavější komoditou investiční stříbro, které narozdíl od zlata není středem pozornosti a je stále vůči zlatu výrazně podhodnoceno.

Zatímco se cena zlata několik posledních měsíců pohybuje denominována v korunách i eurech nedaleko rekordních hodnot (tyto činí € 1379 a 34650 Kč), stříbro si udržuje odstup a díky výraznější korekci má mnohem vyšší potenciál k růstu. Z pohledu zisků nabízí investiční stříbro jak za rok 2012 tak i za celkový býčí trh od roku 2001 vyšší výnosy než zlato.

Díky vyšší volatilitě a častým propadům, jež jsou způsobeny manipulacemi velkých hračů (tzv. Bullion Banks: JP Morgan a HBSC) prostřednictvím držení velkého objemu spekulací na pokles, nabízí nyní trh stříbra skvělé ceny pro bezpečný nákup. Nicméně vyšší volatilita stříbra oproti zlatu a častější propady způsobují zbytečné obavy.

Tištění peněz pokračuje

Zadluženost ekonomik západního světa zůstává nadále neřešena. Snahu centrálních bank řešit nesplatitelné dluhy vytvářením dalších masivních objemů měn operacemi jako LTRO nebo kvantitativní uvolňování lze přirovnat ke snaze opravit shnilé základy novou střechou. Tyto nově vytvořené peníze by se měly dříve či později promítnout do cen drahých kovů.

Nerecyklovatelné stříbro je nadále spotřebováváno v průmyslu

Průmyslové požadavky na těžbu stříbra neklesají. Časté využití stříbra v ruzných elektronických zařízeních vyráběných v čím dál vyšších objemech a v podstatě nemožná recyklovatelnost jsou dalším silným argumentem pro růst ceny stříbra. Investiční poptávka po stříbře rovněž roste a na růst tohoto typu poptávky nemají výkyvy ceny téměř žádný vliv.

Každý výraznější pokles ceny je investory využit k nákupu fyzického stříbra. Dvojí tvář stříbra, a sice, že je jak průmyslovým tak investičním kovem, jej činí výjimečným. I v případě nepravděpodobného brzkého vyřešení dluhové krize udrží silná průmyslová poptávka cenu pro investiční stříbro vysoko.

Cenový poměr stříbra vůči zlatu je stále velmi vzdálen od historického minima 1:16, jež také reflektuje poměr výskytu těchto kovů v zemské kůře. Aktuální cenový poměr stříbra vůči zlatu činí 1:50, který dává větší výnosový potenciál právě stříbru. Až v okamžiku, kdy investiční stříbro dosáhne ke zlatu právě poměru 1:16, bude možné považovat nejvýznamnější část růstového trendu této komodity za ukončenou.

Investiční stříbro je zatím stále cenově dostupné

V neposlední řadě je investice do stříbra stále zatím cenově dostupnější a i přes vyšší cenovou nestálost bezpečná. Pokles ceny této komodity vždy způsobí snížení těžby a opětovný návrat k vyšším cenám. Vzhledem k dlouhotrvající ekonomické krizi a vysoké průmyslovému spotřebě a investiční poptávce je růst cen stříbra velmi pravděpodobný a možnost znehodnocení investice má velmi nízkou pravděpodobnost.

Dosáhne investiční stříbro vyšších zisků než zlato?

Více informací o specifikách trhu stříbra naleznete na stránkách SilverBull.cz, kde jsou rovněž vydávány týdenní analýzy s předpokládanými cenovými pohyby.

Maximální informovanost o situaci na trhu je základním předpokladem pro úspěšnou investici. Součástí portálu www.SilverBull.cz je také e-shop nabízející investiční stříbro v podobě mincí a slitků s nízkým prémiem.

Dle analýz dojde v roce 2013 k výraznému nárůstu ceny stříbra a současně protichůdnému klesajícímu trendu akciového trhu. Tyto prognózy vycházejí z dlouhodobých ekonomických cyklů a tržní analytické metody tzv. Elliottových vln. V současnosti si investiční stříbro bere oddechový čas před dalším silným růstovým trendem a investorům tak poskytuje vhodnou příležitost k nákupu.

Pokud si pořídíte investiční stříbro, zajistíte se proti nejhorším možným ekonomickým scénářům jako jsou například kolapsy měn, které při současné situaci nelze zcela vyloučit.

Autor:
Vladimír Komrska je analytikem společnosti SilverSmart s.r.o.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Netušené výhody a osobní asistent na telefonu s firemními kartami Visa

Netušené výhody a osobní asistent na telefonu s firemními kartami Visa

Firemní karty Visa přináší podnikatelům i zaměstnancům často až nečekané množství výhod. Věděli jste, že placením s...

Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Různých bank i úvěrových společností, které nabízejí půjčky, je více než dost. Na první pohled to může vypadat jako...

Přichází zima, ideální čas na nákup letní dovolené

EGYPT MARSA ALAM Makadi Bay

Cestovní kanceláře v posledních dnech spustily předprodeje zájezdů na léto příštího roku. Zdá se, že s blížící se zimou...

Česká pošta: nově musíte pro zásilky až do depa

Česká pošta: nově musíte pro zásilky až do depa

Kurzy.cz Klienti České pošty si stěžují, že pošta není schopna doručit balíky na určenou adresu, přestože klient doručení zaplat...

Najdete na iDNES.cz