Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dosáhne investiční stříbro vyšších zisků než zlato?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Investice do drahých kovů jsou v poslední dekádě velmi vyhledávané. Zájem investorů vyhnal ceny zlata k rekordním hodnotám a tím se snížil prostor pro další růst.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dosáhne investiční stříbro vyšších zisků než zlato?

Z hlediska potenciálních zisků je v současnosti mnohem zajímavější komoditou investiční stříbro, které narozdíl od zlata není středem pozornosti a je stále vůči zlatu výrazně podhodnoceno.

Zatímco se cena zlata několik posledních měsíců pohybuje denominována v korunách i eurech nedaleko rekordních hodnot (tyto činí € 1379 a 34650 Kč), stříbro si udržuje odstup a díky výraznější korekci má mnohem vyšší potenciál k růstu. Z pohledu zisků nabízí investiční stříbro jak za rok 2012 tak i za celkový býčí trh od roku 2001 vyšší výnosy než zlato.

Díky vyšší volatilitě a častým propadům, jež jsou způsobeny manipulacemi velkých hračů (tzv. Bullion Banks: JP Morgan a HBSC) prostřednictvím držení velkého objemu spekulací na pokles, nabízí nyní trh stříbra skvělé ceny pro bezpečný nákup. Nicméně vyšší volatilita stříbra oproti zlatu a častější propady způsobují zbytečné obavy.

Tištění peněz pokračuje

Zadluženost ekonomik západního světa zůstává nadále neřešena. Snahu centrálních bank řešit nesplatitelné dluhy vytvářením dalších masivních objemů měn operacemi jako LTRO nebo kvantitativní uvolňování lze přirovnat ke snaze opravit shnilé základy novou střechou. Tyto nově vytvořené peníze by se měly dříve či později promítnout do cen drahých kovů.

Nerecyklovatelné stříbro je nadále spotřebováváno v průmyslu

Průmyslové požadavky na těžbu stříbra neklesají. Časté využití stříbra v ruzných elektronických zařízeních vyráběných v čím dál vyšších objemech a v podstatě nemožná recyklovatelnost jsou dalším silným argumentem pro růst ceny stříbra. Investiční poptávka po stříbře rovněž roste a na růst tohoto typu poptávky nemají výkyvy ceny téměř žádný vliv.

Každý výraznější pokles ceny je investory využit k nákupu fyzického stříbra. Dvojí tvář stříbra, a sice, že je jak průmyslovým tak investičním kovem, jej činí výjimečným. I v případě nepravděpodobného brzkého vyřešení dluhové krize udrží silná průmyslová poptávka cenu pro investiční stříbro vysoko.

Cenový poměr stříbra vůči zlatu je stále velmi vzdálen od historického minima 1:16, jež také reflektuje poměr výskytu těchto kovů v zemské kůře. Aktuální cenový poměr stříbra vůči zlatu činí 1:50, který dává větší výnosový potenciál právě stříbru. Až v okamžiku, kdy investiční stříbro dosáhne ke zlatu právě poměru 1:16, bude možné považovat nejvýznamnější část růstového trendu této komodity za ukončenou.

Investiční stříbro je zatím stále cenově dostupné

V neposlední řadě je investice do stříbra stále zatím cenově dostupnější a i přes vyšší cenovou nestálost bezpečná. Pokles ceny této komodity vždy způsobí snížení těžby a opětovný návrat k vyšším cenám. Vzhledem k dlouhotrvající ekonomické krizi a vysoké průmyslovému spotřebě a investiční poptávce je růst cen stříbra velmi pravděpodobný a možnost znehodnocení investice má velmi nízkou pravděpodobnost.

Dosáhne investiční stříbro vyšších zisků než zlato?

Více informací o specifikách trhu stříbra naleznete na stránkách SilverBull.cz, kde jsou rovněž vydávány týdenní analýzy s předpokládanými cenovými pohyby.

Maximální informovanost o situaci na trhu je základním předpokladem pro úspěšnou investici. Součástí portálu www.SilverBull.cz je také e-shop nabízející investiční stříbro v podobě mincí a slitků s nízkým prémiem.

Dle analýz dojde v roce 2013 k výraznému nárůstu ceny stříbra a současně protichůdnému klesajícímu trendu akciového trhu. Tyto prognózy vycházejí z dlouhodobých ekonomických cyklů a tržní analytické metody tzv. Elliottových vln. V současnosti si investiční stříbro bere oddechový čas před dalším silným růstovým trendem a investorům tak poskytuje vhodnou příležitost k nákupu.

Pokud si pořídíte investiční stříbro, zajistíte se proti nejhorším možným ekonomickým scénářům jako jsou například kolapsy měn, které při současné situaci nelze zcela vyloučit.

Autor:
Vladimír Komrska je analytikem společnosti SilverSmart s.r.o.

Autor:

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že investiční doporučení na růst kurzu dolaru tu byla už před rokem?

Další rady k nezaplacení

Hlavní zprávy

Další z rubriky

EGYPT MARSA ALAM Makadi Bay
Přichází zima, ideální čas na nákup letní dovolené

Cestovní kanceláře v posledních dnech spustily předprodeje zájezdů na léto příštího roku. Zdá se, že s blížící se zimou je předčasné uvažovat o letní dovolené....  celý článek

Havarijní pojištění za hubičku
Havarijní pojištění za hubičku

Chcete-li zlevnit havarijní pojištění, každý, kdo tomu aspoň trochu rozumí, vám poradí pár základních věcí. Určitě mezi nimi bude, abyste si zvolili vyšší...  celý článek

Online studium ušetří spoustu času. Můžete studovat odkudkoliv a kdykoliv.
Zaměstnanecký benefit, který je IN? Vzdělání MBA. Řekněte si o něj

Auto, notebook, volná pracovní doba? Dnes jsou tyto benefity již standardem. Stále větší oblibu získává benefit ve formě MBA vzdělávání. Nebojte se si o něj...  celý článek

Další nabídka

Kurzy.cz

21.10.2017 Výsledky voleb bychom mohli znát už dnes večer
21.10.2017 Výsledky voleb bychom mohli znát už dnes večer

21. října 2017 Výsledky voleb bychom mohli znát už dnes večer Ve 14 hodin se uzavřou volební místnosti a okrskové voleb... celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.